Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kolik je filateslistů?

Vykupminci.cz
Numisargo

Kolik je filateslistů?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kolik je u nás k 1.3.2022 vlastně filatelistů?
A pokud budu pokračovat, mají filatelisté stejně jako myslivci, včelaři, nebo řada jiných odvětví zájmů svůj dopovídající spolek? Pokud ano, hájí jejich zájmy? Tedy propagují svůj obor takovým způsobem, aby stoupala prestiž a potažmo ve věcech filatelie, stoupala touto činností hodnota českých známek?
Po těchto pár větách mne máte asi za blázna, ale byl jsem funkcionář svazu včelařů a dneska již má rodná organizace neexistuje, byl jsem členem odborného svazu entomologů, který dnes táhne jen jeden mladý student a tak dále.
Pokud se kouknu na net, je toto jediný web o filatelii s diskuzí na určité urovní.
I když pana Jindru jako vlastníka vubec neznám, tak všechna čest, jeho prací se mi zhodnocují alespon trochu známky.
Ale myslím, že je to málo.
Pokud každý z nás, kdo sbírá známky tady napíše pár slov, dotazů postřehů, pak každý takto zvýší likviditu našich sbírek o určité procento.
Takže, znovu
kolik je dnes v čr sběratelů známek?
Moderátor
No, filatelistů je nepočítaně ;), ale zdaleka ne všichni jsou organizovaní. Svůj svaz máme - Svaz českých filatelistů http://www.informace-scf.cz/ . Svaz poslední dobou moc nepodporuje, spíš členové podporují svaz.
Webů filatelistických jest povícero. Hodně klubů má svůj, ale otázka je, co kdo chce a hledá. Klubové weby mají spíše informativní charakter. Ale nejen to. Pak mají své weby obchodníci, Filatelie (jakože časopis), je Exponet http://www.exponet.info/index.php?lng=CZ , i pošta má něco k novinkám.

Je ovšem pravda, že taková Česká pošta s.p., která by, z logiky věci, měla filatelisty podporovat, neb oboustranný prospěch, na ně sere. On vůbec celý management pošty stojí za hovno a jen vymýšlí πčoviny a pracují na likvidaci podniku, aby jej pak mohli levně zprivatizovat (ovšem placení jsou, na rozdíl od zaměstnanců, kteří něco dělají, více než královsky - líp jak u Schillerové nebo v Lánech). No, to je takový povzdech, ale je fakt, že ani stát poštu nijak moc nepotřebuje. Soudy a exekutoři a další ouřadové si stejně hrají na fikci doručení, takže i když pošta padne (nebo spíš její zaměstnanci), oni se budou dál tvářit jakože doručeno a filatelii k tomu taky nepotřebují. Dokonce když se řešily lockdowny a homeofficy, tak o poště vůbec nešla řeč a prostě se předpokládá, že pošta bude v klidu fungovat. Karanténa neexistuje.
Registrovaný uživatel
Davaš otazku na ktoru sa neda odpovedat .Otazka kolko je matematicka a tvoja matematicka otazka nema riešenie.
_______________
Registrovaný uživatel
Co vlastně sbírá ten filateslista?
Registrovaný uživatel
..tesilky :D
Moderátor
Já myslel, že teslice. ;)
Registrovaný uživatel
..a když má trochu času tak i ty teslice :D
Registrovaný uživatel
Možná něco s elektřinou.
Registrovaný uživatel
No bohužel musím zde konstatovat ze pokud vezmu zde toto formu a porovnam sekci filatelie s Numismatika tak je to smutné porovnání , já jsem zde přihlášen asi dva roky a musím zde trochu vznést kritiku protože člověk má jakoby trochu strach něco vůbec poslat aby nebyl trapný pokud vůbec dojde nějaká reakce vůbec a to si nemyslím bohužel jenom já a to vím ,ale samozřejmě vám všem fandím a děkuji za to formu jsem vděčný . Musíte si uvědomit ze existují aj Čechoslováci filateliti po celém světě a pravé takové formu je úžasná věc na komunikaci a mám zkušenosti aj na různých forech v zahraničí ale není to proste po domacku takže vše dobre přeji do budoucna všem 👍😁
Registrovaný uživatel
...myslím,že jsme vás filatelisty nechtěli urazit,pokud to tak bereš,omlouvám se,reagovali jsme,improvizovali ale ten konec nebyl
l až tak špatnej,ne? ;) ;)
Moderátor
Ono jak tady již napsal Pavel III. ono je filatelista a filatelista, mohu sbírat známky např. ČR, nechám si to posílat 1x za rok z Karlových Varů pak si to dám do alba a finito - jsem filatelista nebo ne ?. Nebo musím chodit každou neděli na burzu tak pokecat s "dědkama" něco vyměnit a OK. Nebo se tady bavíme o organizovanosti. Dle mého je např. více filatelistů než numismatiků :-) myslím v ČR.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
...ok to beru,a co já ,nejsem v ČNS mince kupuji ,nejsem organizován. a hodně mě to baví...jsem numismatik nebo ne? ;) :D
Registrovaný uživatel
ramires napsal
...myslím,že jsme vás filatelisty nechtěli urazit,pokud to tak bereš,omlouvám se,reagovali jsme,improvizovali ale ten konec nebyl
l až tak špatnej,ne? ;) ;)


Vypadalo to, že ho náš "humor" naštval. Ale po druhém přečtení jsem spíš pochopil, že filatelie umírá a nikdo tam nic nepíše. Vím, že v tý fil. tlachárně je sice klid a nikdo se nehádá..ale je tam strašlivě prázdno. Pár příspěvků za měsíc.
Jestli jsem to pochopil zle, omlouvám se. Ale já se zasmál no.. ten překlep filateslisté je super.
Registrovaný uživatel
Zdravím ramires pokud jste myslel mě ohledně urážení tak vůbec ani mě nenapadá žádný důvod za co 😂já jen zareagoval na spodní část příspěvku od koolabs ze to zde moc nežije oproti napr sekce mince. Jinak ales gut 😊
Registrovaný uživatel
...snažim se ho rozveselit na jiným vlákně,je moc smutnej ;) :D
Moderátor
Za mě do sekce filatelie nechodím, takže nemohu posoudit, ale co pozoruji tak obecně ty filat. kluby skomírají, většinou to ještě drží ti "staří" dědkové (to myslím v dobrém), jelikož mladé to moc nebere nepotřebují se nikde organizovat.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Nebo když to vezmu naopak, k čemu mi je, že bude v ČNS nebo v klubu filatelistů, když všechno mohu zjitit na internetu nebo se zeptat třeba i tady na foru. Tak mi prosím tedy řekněte k čemu je lepší být někde organizován? A to ještě musím za to platit příspěvky a nic z toho nebo se mýlím???
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
No nejake mince jeste mam a ne zase tak spatne ale uz je bohuzel nemoho u vas ukazat,🙂 kdysi davno by meli jeste cenu jenze to jsem vubec netusil co je patina ,a tak jsem si je hezky doma vylestil s vatou a zubni pastou 😁 pak jsem zjistil ze mince bych mohl prodat za 300 franku jo to bylo radosti 😂
Registrovaný uživatel
...jen je ukaž,at tě pořád jenom nechválíme :P
Registrovaný uživatel
Tak pokud nevadi ale byli 3 mam jen us dve 😆

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdysi byli krasne spinave
Moderátor
Všechno se na internetu zjistit nedá. Vidět to naživo je lepší. Naživo se dá i pokecat a piva, vína popít, to přes internet nějak není ono.
Staří dědkové ... momentálně to je tak, že mladí dědkové jezdí do Alp, do Kanady, USA, Karibiku, no a pokud to přežijí (že, někteří miliardáři se v době lockdownu letí zabít se na Aljašku, místo co by seděli doma na prdeli a věnovali se sexu /s manželkou/ a známkám), na stará kolena se dají na nebo se vrátí k filatelii. ;)
Moderátor
Pavle_III naživo+pokec to mohu jít na Sběratele a je to to samé, je jasné, že přes internet vše nezjistím, ale stále nevidím moc důvodů být organizován v ČNS resp. klubu filat.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
No ale tradice jsou dulezite to je zname stovky let prece kdyz se nedodrzuji vzdy to nedopadne dobre takze respekt
Registrovaný uživatel
No vida, jak se rozjelo:-)
Nejprve jen poreaguji:
-Moderátor Pavel- je to velmi k věci, velmi seriozní a obsažná odpověd. Klíčová informace v ní , že i dle mého je za současným počtem lidí zajímajících se o známky ze sběratelského hlediska vina velmi špatná politika pošty.
-uživatel1234 - na každou otázku se dá odpovědět. V době mého mládí, tedy před 50 lety mohlo být v naší zemí, tedy čssr přes milion sběratelů známek. Dnes bych já osobně zcela nástřelem odhadl počet mezi tisícem a dvěma tisíci.
- Paul- moderátor - filateslista - omlouvám se, chtěl jsem opravit, ale text opravit mohu, nadpis ne...
- další uživatelé a námět spolky, burzy a tak.
Na toto mám názor, že bohužel v dnešní době je prostě netová komunikace jediná schopná řešit věc. Pro mne a mém zájmu o známky je prvořadá záležitost mít možnost bádat v rámci webu v ruzných zemích, kde vesměs vždy naleznu, vygogluju odpovědi na své otázky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kolik je filateslistů?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1