Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kolik je filateslistů?

Vykupminci.cz
Numisargo

Kolik je filateslistů?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
koolabs napsal
-uživatel1234 - na každou otázku se dá odpovědět. V době mého mládí, tedy před 50 lety mohlo být v naší zemí, tedy čssr přes milion sběratelů známek. Dnes bych já osobně zcela nástřelem odhadl počet mezi tisícem a dvěma tisíci.


Si veľmi pesimista. Je nás násobne viac, len pravda nezgrupujeme sa v kluboch, kde to ešte "vonia" minulou érou. Bohu žiaľ niektoré kluby sa aj tak správajú, ako keby nad nimi zastavil čas, a ignorujú zmenu doby. Nie sú schopný ponúknuť mladým nič zaujímavé a príťažlivé. Samozrejme česť výnimkám.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Dobrý den mužů poprosit pokud to jede ,klidně ty foto minci v příspěvku 20 ., můžete zmazat díky moc .
Registrovaný uživatel
Donnovane díky za fota mincí i když jsi je leštil nevypadají věru zle ;)
Registrovaný uživatel
jsem, pesimista , katastrofik....
a tak si užívám alespoň malé veselé chvilky nad krásou i haléřových známek.
Moderátor
koolabs napsal
- další uživatelé a námět spolky, burzy a tak.
Na toto mám názor, že bohužel v dnešní době je prostě netová komunikace jediná schopná řešit věc. Pro mne a mém zájmu o známky je prvořadá záležitost mít možnost bádat v rámci webu v ruzných zemích, kde vesměs vždy naleznu, vygogluju odpovědi na své otázky.

Na internetu je spousta hovadin a na Aukru (ale i jinde) milióny, často ani ne padělků, ale vysloveně fantasmagorií. (Hlavně když na to někdo namaluje hackenkreuz, to je IN, to se prodá i kdyby to bylo na Zemanovi.)

koolabs napsal
jsem, pesimista , katastrofik....
a tak si užívám alespoň malé veselé chvilky nad krásou i haléřových známek.

Filatelistů, nějakým způsobem, je samozřejmě mnohem víc než jest organizováno.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 20. 2. 2022, 15:49. »
Registrovaný uživatel
Nemusí to být ani hákový kříž, ona stačí šmouha palcem na Hitlera a máš na duchod.
Registrovaný uživatel
Na otázku je těžké odpovědět, organizovaných filatelistů (KF, SČF) je možná kolem 10000. Neorganizovaných jistě násobně víc - mě by třeba do SČF nedostali ani párem volů. Podle mě je to zkostnatělá a pro filatelisty, kteří nemají vystavovatelské ambice zcela zbytečná instituce. A ne každý sběratel je nutně filatelista, ale dělící čáru bych ponechal na jiných. Specializovaný sběratel, vystavující na světových výstavách může jistě nahlížet spatra na "pouhého" odběratele novinek, ale kdo jsme, abychom jiné soudili...
Moderátor
Frantig napsal
Na otázku je těžké odpovědět, organizovaných filatelistů (KF, SČF) je možná kolem 10000. ...


Aktuální počet členů SČF je údajně kolem 3500.
Registrovaný uživatel
Svaz českých filatelistů je zapsaným spolkem sdružujícím filatelisty v celé České republice ve více než 300 klubech filatelistů (http://www.informace-scf.cz/oscf/oscf.htm). V průměru je v každém okresním klubu mezi 10 až 20 členy, v Praze jich bude víc. Něco mezi 3000 až 6000 platícími členy SČF bude, těch 3500 je uvěřitelné číslo.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kolik je filateslistů?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1