Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » KOLKOVÁNÍ BANKOVEK - FOTOPOHLEDNICE

Vykupminci.cz
Numisargo

KOLKOVÁNÍ BANKOVEK - FOTOPOHLEDNICE

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
DOBRÝ DEN
POTŘEBOVAL BYCH PORADIT S TOUTO FOTOPOHLEDNICÍ (FOTO DEYL PARDUBICE),JEDNÁ SE O KOLKOVÁNÍ BANKOVEK V PARDUBICÍCH V R.1918 , PROHLEDAL JSEM SKORO VŠE NA NETU A NIC JSEM O TÉTO FOTOPOHLEDNICI NENAŠEL......MYSLÍM SI , ŽE SE JEDNÁ O VÝZNAMNÝ DOKUMENT PRO SBĚRATELÉ ČSL.BANKOVEK ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to zajímavé, ale podle mého názoru nijak vyjímečné. Je potřeba si uvědomit, že kolkování byla velká a významná akce, která po válce zasáhla do života každého člověka. (To sice válka byla taky, ale kolkování byl nový začátek, všechno se muselo pečlivě zorganizovat atd. atd.) Zvláště na vesnicích to byla událost desetiletí, takže ve vesnických kronikách je těchto záznamů celkem dost. Plus tyto výjevy z kolkování se na fotopohlednicích asi objevovaly také často. Já třeba mám pohlednici (resp. vím, že ji někde mám a už asi rok ji hledám) s podobným výjevem: vesnická honorace u stolu plného bankovek a u toho text "Kolkování bankovek u nás ve ........."
Moderátor
achyles, bylo by, prosím, možné zaslat scan v lepším rozlišení na kulm@centrum.cz?
Děkuji
Registrovaný uživatel
DĚKUJI ZA INFO.....S POZDRAVEM ACHYLES
majkl napsal
Je to zajímavé, ale podle mého názoru nijak vyjímečné. Je potřeba si uvědomit, že kolkování byla velká a významná akce, která po válce zasáhla do života každého člověka. (To sice válka byla taky, ale kolkování byl nový začátek, všechno se muselo pečlivě zorganizovat atd. atd.) Zvláště na vesnicích to byla událost desetiletí, takže ve vesnických kronikách je těchto záznamů celkem dost. Plus tyto výjevy z kolkování se na fotopohlednicích asi objevovaly také často. Já třeba mám pohlednici (resp. vím, že ji někde mám a už asi rok ji hledám) s podobným výjevem: vesnická honorace u stolu plného bankovek a u toho text "Kolkování bankovek u nás ve ........."
Registrovaný uživatel
FOTA VE VĚTŠÍM ROZLIŠENÍ JSEM VÁM POSLAL.....ACHYLES
Šenfi napsal
achyles, bylo by, prosím, možné zaslat scan v lepším rozlišení na kulm@centrum.cz?
Děkuji
Registrovaný uživatel
koukám, že kolega achyles nelenil a fotografii už hodil k prodeji na Áčko :) :) :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » KOLKOVÁNÍ BANKOVEK - FOTOPOHLEDNICE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1