Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Konferencia o numizmatike Spiša

Vykupminci.cz
Numisargo

Konferencia o numizmatike Spiša

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Možno stojí za pozornosť konferencia o peňažníctve na Spiši. Zrejme to niektorých členov fóra bude zaujímať i keď sa táto akcia koná v dosť nevhodnom čase. Ale ja som si v práci vybavil voľno. Nemôžem nechať predsedu našej pobočky a zároveň prednášajúceho v štichu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zaujímavá konferencia, škoda že nemám voľno a mám to aj trochu od ruky. Vyjde aj nejaký zborník príspevkov v budúcnosti?
Registrovaný uživatel
nechysta sa niekto cez Presov?
prispejem na benzin : )
_______________
Registrovaný uživatel
To: Archypov, možno nejaký súhrn z tej konferencie bude. Veď Budaj alebo Hunka by to mali vedieť. Každopádne sa opýtam Maroša Sojáka.

To: Tocomabyt, ja to mám do Svitu podstatne bližšie ako Ty. Z Popradu do Svitu Ťa zoberiem aj bez benzínu. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
TONY-KK; poslal som ti spravu.
_______________
Moderátor
No zborník príspevkov sa vraj nechystá, práve som volal s Marekom a Janom, akurát sedia vo vlaku. :) No škoda, prečítal by som si niečo zaujímavé.
Registrovaný uživatel
To: Tocomabyt, dnes som nakukol na fórum a vidím, že si mi poslal správu. Bohužiaľ na žiadnom e- maili nič nemám.

To: Archypov, včerajšia konferencia bola aspoň pre mňa veľmi zaujímavá. Škoda, že bolo pomenej ľudí v dosť veľkej sále. Zrejme urobil svoje možno nevhodný termín. Ale mňa potešila pochvala priamo z úst Dr. Chalupeckého za exponáty, ktoré som priniesol k jeho prednáške. A po prednáškach pri pive sa mi podarilo presvedčiť Budaja a Hunku, že Spiš navštívia toho roku ešte raz. Teda aspoň dúfam. Celkom príjemní chlapíci.
Moderátor
No verím, že konfera bola naozaj dobrá. Termín urobí naozaj veľa, ale hlavný problém nebol v termíne, ale v nejakej propagácii. Ja tieto akcie mám veľmi rád a rád sa ich zúčastňujem, ale nejako neskoro to k nám prišlo. A verím že s Janom a Marekom bolo naozaj fajn, nielen pri pifku, s nimi sa človek odbaví... :-)
Moderátor
je skoda, ze z techto akci neni v dnesni dobe porizeny alespon videozaznam, kdyz uz neni ani sbornik prispevku ci zverejneni prezentaci. a termin samozrejme zcela nepochopitelne nestastny, i kdyz je pravda, ze z CR uz je to z ruky jeste vic, termin netermin, mnohdy nedam ani velmi zajimave prednasky zde v MZM v Brne (ty jsou na tom mimochodem take terminove stejne blbe - ctvrtky odpo). a v Praze je to tusim take tak nejak.
Moderátor
Videozáznam by bol bohový a nielen tuná. To je dobrý nápad, pritom vôbec nie technicky problematický. O rok by sme mohli niečo podobné urobiť u nás v Hlohovci.
Moderátor
Johny by bol hviezda!!! :)
Registrovaný uživatel
Ony to "homemade" videozáznamy nejsou problém. Před třema nedělama jsem byla na Techedu a tam si jeden přednášející dělal vlastní videozáznam který pak hodil na web.
Registrovaný uživatel
Dovolím si ešte krátko zareagovať na túto tému. Neviem, či videozáznam by dokázal nahradiť nejaký zborník z týchto príspevkov. Predsa len tri a pol hodiny prednášok je dosť. A to ich mali Hunka a Soják dosť okresané. Na druhej strane túto konferenciu organizoval Spišský dejepisný spolok, čiže nás numizmatikov z pobočky tam bolo asi 5. Zapísali sme sa ako hostia. Bolo evidentné, že veľa účastníkov nemalo pri niektorých témach, taký povedal by som numizmatický prehľad a niektoré fakty počuli prvý krát. Pritom sa jedná o starších a vzdelaných ľudí, ktorí však majú hlavne vedomosti o všeobecnej histórii najmä z nášho regiónu. Počúvali síce pozorne ale na záver do diskusie sa prihlásil z nich len jeden. Možno to pre nich bolo podané až v príliš odbornej rovine. No viem si predstaviť, že pre niektorých z Vás čo sa tu zaoberajú stredovekými razbami, grošovinou a momentálne ako sledujem aj starými falzami, tak otázky na Hunkovu prednášku a hlavne na prednášku Maroša Sojáka o falzách a peňazokazeckých dielňach by nebrali konca kraja. Oproti prednáškovej sále bola reštaurácia, takže k odbornej diskusii nejaké to pivko a akcia skončí neskoro večer. Toto si viem celkom živo predstaviť.
Moderátor
Jojo, urcite by to bylo moc zajimave a prinosne, jen mit cas a moznost. Samozrejme, ze samotnou fyzickou ucast na konferenci nema sanci nahradit nic, o tom neni nejmensich pochyb. Hunku uz jsem prednaset nekolikrat videl, to je vzdy zajimavy zazitek, Sojaka ne, a toho bych si prave rad poslechl. Ono zajimave jiste byly prispevky vsechny.
Registrovaný uživatel
No do kelu. Toto mi ušlo..............
Registrovaný uživatel
Využijem toto vlákno, ktoré som pred časom založil. Znova je tu numizmatická konferencia, ktorú organizuje SNS v spolupráci z Archeologickým ústavom SAV a pobočkou Svit-Tatry. Koná sa vo Svite 28. mája 2016. Teraz to pripadá na sobotu. Pripájam aj oficiálnu pozvánku. Samozrejme, že táto akcia je verejná a bez nejakého poplatku. Možno naša akcia niekoho z fóra osloví a pravdaže členovia SNS, no aj ČNS sú vítaní. Nablízku je reštaurácia, takže s občerstvením nebude problém.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Když tam budete dva, tak vám nebude smutno. :twisted: :twisted: :P
TONY-KK napsal
Možno stojí za pozornosť konferencia o peňažníctve na Spiši. Zrejme to niektorých členov fóra bude zaujímať i keď sa táto akcia koná v dosť nevhodnom čase. Ale ja som si v práci vybavil voľno. Nemôžem nechať predsedu našej pobočky a zároveň prednášajúceho v štichu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je pravda, že program nie je na témy bohatý, rozhodne však zaujímavý. Som rád že si zverejnil túto akciu, aj keď sa jej (opäť) nemôžem zúčastniť, maródim dlhodobejšie a rehabilitujem (aspoň mám čas konečne písať :)). Môže to byť výborná akcia, verím že si prídeš na svoje nielen ty, ale aj ostatní poslucháči. V každom prípade prines po zorganizovaní konferencie nejaké ohlasy a priblíž nám ju...
Registrovaný uživatel
Svit je dobrá poloha na príjazd aj z NR. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » Konferencia o numizmatike Spiša

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1