Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » kontramarka?

Vykupminci.cz
Numisargo

kontramarka?

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, rád bych znal váš názor na tuto kontramarku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bohužel se jedná o padělek. :? Pochází ze Slovenska, nebo z Polska?

Můžete mi poskytnout bližší informace ( mail mám v profilu ), kde jste grošík koupil? Mohu si ji uložit do databáze falz? Je tam nepatrná odlišnost v provedení. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Mail jsem poslal jen jsem se ještě zapoměl zeptat čí to je kontramarka, nikde jsem ji nenašel.
Registrovaný uživatel
.... není divu, ta kontramarka je zcela vymyšlená
Moderátor
Pro ostatní ukážu její kombinaci s dalšími kontramarkami. Myslím si, že jde o stejnou dílnu. Většina z nich se vyskytuje také samostatně.

Ještě mám podezření na řezeňskou kontramarku, ale tam mi schází kombinace s některou z těchto značek.

Pozor! Ta Kostnice, kdyby byla samostatně by mohla být nebezpečná.

Jinak samozřejmě uvítám fotky jakýchkoliv kontramarek ať již pravých, či falešných. Ať toho je co nejvíc na porovnání. :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
přidej si tam tyhle ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkná úroda, dneska už lze věřit jen kontramarce kterou si sám zfalšuju :)
Moderátor
Dík. Ten Amberg jsem zaregistroval na Aukru. Nevíš. Pochází z Ruska?

O té poslední vím, ale nevím, čeho by to jako kontramarka měla být.
Registrovaný uživatel
Amberg pochází z Ukrajiny
Registrovaný uživatel
ta poslední je stejný případ jako to A .... nějaké rusko-ukrajinsko-polské fantasy .. :-)
Registrovaný uživatel
Tahle je koser? http://aukro.cz/kontramarka-prazsky-gros-rr-i2999945519.html
Registrovaný uživatel
Tu sú dve z aurea. prvá sa predala, druhá nie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) dula77 v 12. 2. 2013, 22:35. »
Registrovaný uživatel
Ja ji uz videl, prijde mi vsak opravdu umeni posoudit jeji pravost, ta z Aukra ma prece jenom jine detaily, coz vsak nemusi znamenat nepravost.
Registrovaný uživatel
v detailoch sú všetky tri odlišné. Je to ako SPECIMEN na bankovkách. časom to nik nerozozná, čo je dobové a čo nie.
Moderátor
Tú fake kontramarku mám aj ja, Pavle myslím že som ti foto posielal? Keby nie daj vedieť, pošlem v plnej veľkosti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Archy: Mám ji. Tady jsem uváděl jen ty, kde jsou s jinou, aby byla vidět souvislost, že se jedná o jednu dílnu.
Moderátor
Když už jste to téma kontramarek rozjeli, zeptal bych se rád na tuto kontramarku města Erfurtu na míšeňském groši. Tenhle groš prodává jeden německý prodejce, od kterého sem tam něco vezmu. Proto by mě zajímal názor na její pravost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a ve vetsim rozliseni to nemas? z toho nevim, jestli ti nekdo neco vylusti...

mince mi prijde cistena a dopatinovavana, coz samo o sobe jeste nutne nemusi znamenat podvrh. jinak vylozene podezrele na prvni pohled nevypada, tedy pokud polovina kontramarek Erfurtu v archivu aukci nejsou take padelky

pocitam, ze ta razba neni mladsi nez by odpovidalo obdobi, do nehoz kontramarkovani spadalo, takovej chytak bys nam tu nedal, ze ne :D :D :D
Moderátor
Lepší fotku nemám, tak jako ten grošík kupovat nechci. Já jen, že jde o firmu s celkem dobrou pověstí, tak si je prověřuju :D
Registrovaný uživatel
jo .. je pravá ...... :-)
Moderátor
Taky jsem na ni nic nenašel. Rozhodně se nepodobá žádnému z padělků, co mám. :lol:
Moderátor
Díky za info :)
Registrovaný uživatel
Chcel by som Vás poprosiť o posúdenie pravosti a určenie ktramariek.
Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to jsou napodobeniny dej si pozor na Gagarina a lexus 76,s nima se roztrhl pytel z kontramarkama.zdar
Registrovaný uživatel
po pravdě řečeno ..... tak první kontramarka je blbě nafocená, ale u té druhé si netroufnu být tak jednoznačný jako kolega listopad. Podle fotky se kloním spíš k názoru, že je pravá ... (citace Krusy X51,1 - neznámé město)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » kontramarka?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1