Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » kontramarka?

Vykupminci.cz
Numisargo

kontramarka?

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj Diwousi, Alex je z Ukrajiny.
Registrovaný uživatel
Když tak ti dodá lacino pg s kontramarkou Kyjeva
Registrovaný uživatel
- Diky za info Kacuro
- Petr1596 - Tu jeste nemam. Zaradil bych do sekce "fantasy" :D
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
Když tak ti dodá lacino pg s kontramarkou Kyjeva


In your dreams. I'll keep it for myself. :-)
Registrovaný uživatel
Diwous napsal
You can ping me by email if you have any questions in particular, I might reply faster.

Thanks and sorry for the late reply. I've sent you an email.
Registrovaný uživatel
Tak pratele. Prave dobehla aukce Kontramarky Schaffhausen. Prikladam fotky. Nez se k tomu vyjadrim sam, co si o ni myslite? ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak už nás nenapínej,Diwousi...
Registrovaný uživatel
Ahoj Lopez1506, vubec nejde o napinani. :) Jen je posledni dobou fofr a jeste jsem se k odpovedi nedostal. Taky jsem doufal, ze nekdo napise svuj nazor a treba tu budeme mit malou debatku. :D

Me se ta kontramarka nezda. Srovnaval jsem s obrazovym materialem i s materialem ve sbirce a jsou tu odlisnosti. Razilo se vice kolky / razidly takze na odlisnostech jako takovych neni nic zvlastniho. Nicmene se mi nezda tvar rohu, tvar okna ve vezi ani predel mezi beranem a vezi. Dostala se mi taktez do ruky fotka teto mince, kdy je mince “vypoukla” a zde je rovna, takze s minci bylo evidentne manipulovano. Nakonec je zvlastni pravy dolni roh veze, ktery je jakoby poskozeny. Neni k tomuto vsak duvod. Dle meho se jedna o napodobeninu konkretni kontramarky ktera bezela pred par lety. I zde je pravy dolni roh veze “poskozeny” ale je to dano koncentraci vice kontramarek i.e. zasahujici Ulm a Svabsky svaz coz ale “tvurci” nedoslo. Do kontramarek jsem diwy, ale tady jsem si neprihodil. Jaky je tvuj nazor? Ci ma nekdo jiny / stejny nazor?

Haleluia, podarilo se mi nahrat zminenou kontramarku pro srovnani 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prikldam jeste svoji pro srovnani dolni casti veze kde neni prerazba jinou kontramarkou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jestli Ti to pomůže, tady jsou další fotky:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Koukni na můj příspěvek 18.11. Já myslel že to je Ravensburg a když se podíváš pořádně tak je vedle věže ještě kozel úplně jsem to přehlédl jak to není čištěný takže Schaffhausen :)
Moderátor
Jo, jo. je tam. :lol:
Registrovaný uživatel
Pavelgregor - Diky, takhle dle meho vypadaji prave. Pokud nejsou tak je to trapas v primem prenosu. :lol:

Pepechamik - Nicmene to neni ta sama mince co z Aukra. Jaky je jeji puvod? Mas i fotku rubu?
Registrovaný uživatel
Ne to je jiná mince. Ta moje byla jen na porovnání kontramarky Schaffhausen. Rub dodám :)
Registrovaný uživatel
Čistit se mi to nechce takže z toho asi moc neuvidis... :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pepechamik - A puvod mince?
Registrovaný uživatel
Z jednoho lotíku PG
Registrovaný uživatel
Ty jsi srandista, to je jako rict, ze je z krabice od bot z pudy. :lol: Nejaka informace napr kde ty mince byly nalezeny?

pepechamik napsal
Z jednoho lotíku PG
Registrovaný uživatel
Proc srandista? Odkud je to ti přesně nepovím. Koupil jsem je v jednom lotu PG a byla náhoda že tam byl. Zřejmě prehlednutej nebo nezajimavej v tomto stavu pro prodávajícího. Ty vyzobavas tuším taky kontramarkovany lotiky a nikdo ti přesný původ mincí nepoví..
Moderátor
Nechci nikomu kazit sobotní večer, ale jak už jsem psal ohledně kontramarek, zkuste si představit, jak těžké je minci s kontramarkou padělat. I v případě destruktivní analýzy části mince (ke které asi v případě mince za 10 tisíc nedojde) bude zjištěno jen to, že mince je pravá - možná dříve koupená za 100 Kč díky stavu.
Na náhody že někdo něco někde přehlédne moc nevěřím.
Osobně kdybych byl padělatel mincí, tak se soustředím na tohle - minimální náklady a šance na odhalení, vysoký zisk.


pepachemik: čistit se mi to nechce, ale určovat se to určitě chce, i když není z čeho.. trochu soudnosti prosím...
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 8. 8. 2020, 20:46. »
Registrovaný uživatel
Tenzore nějak nechápu co jsi tím chtěl říct. To že jsem si na ten gros tu kontramarku vyrazil?
Moderátor
pepachemik: ne, na te fotce kontramarka vubec neni patrna (a pokud jde o prvni odstavec, to byla jen obecna poznamka)
Registrovaný uživatel
Tenzor: ze které jeskyně jsi vylezl, že jsi tu dlouho nebyl? :)
Registrovaný uživatel
No právě že tam ta kontramarka není patrná jen věž ale kozel až po detailním prohlédnutí. Přehlédnout se dá všechno. Čistit se mi to nechce protože takto je jasné že za kontramarka je práva...
Registrovaný uživatel
Pepechamik:
Za me to, ze ma mince medenku nezarucuje pravost kontramarky na ni. Medenka dle me zkusenosti neni az tak casove narocnou veci. Vim, ze se tu pohybuji lide s expertizou na chemii tak budu rad za doplneni. :)

Jinak jsem z tve odpovedi nepochopil zda-li puvod mince neznas nebo jej chces tajit. Me vubec nejde o to, na jakem webu jsi ji koupil a nesnazim se z tebe vyloudit nejake tajemstvi. :D Jde mi o zemi puvodu jelikoz mi prijde, ze se tahle kontramarka podoba te na Acku a snazim se zjistit moznou souvislost. Uplne se mi nezda, ale je bidne videt a jinak jsi zatim zadnou informaci krom toho ze je z krabice od bot s napisem Bata neposkytl. :D Takze tezko neco urcovat, tady souhlasim s tenzorem. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Sběratel.com » Pražské groše » kontramarka?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1