Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » kontramarka?

Vykupminci.cz
Numisargo

kontramarka?

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To Diwous:...reakce na přísp.233

Ahoj,můj názor není žádný-neorientuji se v nich natolik,abych do toho mohl kecat.
Ale vždy se rád něco dozvím ;)
Registrovaný uživatel
Diwousi tak to máme rozdílný názor. Pro mě je medenka jedno z voditek že je mince pravá. Ještě jsem neviděl nikoho vytvořit 500 let starou medenku. Rad se ale nechám poučit. Co se týče mince je koupená v Čechách víc ti k ní nepovím.
Registrovaný uživatel
Měděnku není asi nic zas tak těžkého vyrobit .Zvláště když má člověk chemické znalosti a nepospíchá , tak za rok , dva vytvoří hrubou , pevnou měděnku antického tipu.Před lety jsem v polil našel bronzovou medaili Masaryka z roku 35.A z jedné strany měla opravdu hrubou , zelenou, pevnou krustu měděnky kterou bych očekával na antickém sestercii a z druhé strany jen pár flíčků .Ta měděnka byla opravdu pevná , mechanicky neodstranitelná a teprve kyselina citronová si s ní po několika dnech poradila .Medaile po očištění nebyla ani nijak hloubkově zkorodovaná , jen na pár místech menší -skoro nepatrné dolíčky .Samozřejmě , když bych viděl kontramarku s měděnkou , asi bych jí také důvěřoval , ale ani tvrdá měděnka nebude asi problém vyrobit....
Registrovaný uživatel
Zdravím, byl mi nabídnuty tento gros, jaky mate názor na cenu a pravost?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No vzhledem k tomu, že groš je po celé své části prasklý, tak já bych za něj dal max 500, v případě že kontramarka je pravá. Asi bych si ale počkal na lepší a trochu připlatil.
Registrovaný uživatel
Díky za reakci, tak o pravosti už není pochyb. Jo to prasknutí je bída. Bojím se aby se nezlomil úplně. Díky za odhad.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A nedalo mi to a odepisu :D
Za me prinejmensim pochyby o pravosti stale trvaji. Mame tu uplne stejnou kontramarku Schaffhausenu i.e. ten samy kolek/razidlo na dalsi minci ve skoro "srotovem" stavu. A Schaffhausen neni zrovna bezna kontramarka. Hm... :shock:

Zatim nikdo nevyvratil mou domnenku v prispecku 233. Co vim, a prosim doplnte ci opravte me nekdo pokud se mylim, tak kontramarky testovaly ryzost stribra v grosi, tedy tvrdost za danych technickych moznosti. Cilem tedy nebylo minci kontramarkou "pohladit" ale "naprat" to do ni a zustane-li mince v jednom kuse je berna. V obou pripadech vyse je kontramarka relativne melce vyrazena. Dalsi parametr ktery by zmenil muj nazor je nekolik kontamarek na te same minci. Take ne. Pak je tu ten pochybny roh...

Za me tedy oceneni 500 souhlas, bavime-li se o CZK. :lol:
Argumenty jsem uvedl, kontramarky sbiram cca 25 let a je mozne, ze se mylim. Rad se neco dozvim. Tak a ted se do me muzete pustit, ze jsem neprejicnik co tvrdi, ze "Jen ta ma je prava a ostatni ne". :D Tak tu alespon bude zivo. ;)
Registrovaný uživatel
Prikladam jeste rub mince, kde je jasne videt kde je Schaffhausen z druhe strany a nasledkem uderu mince v rozich veze praskla. Dle meho toto do kategorie "pohlazeni kontramarkou" nespada. :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Diwousy, tvoje argumenty mají něco do sebe. Možná že fotka s medenkou by mohla právě prozrazovat moderní vyraženi na mincí která nebyla vycistena. Od věže vlevo vede silná prasklin a vpravo vedou dvě praskliny menší s obnazenym kovem a pokud by byli praskliny původní měla by je pokrývat koroze taky a tady je scela čistý kov, to napovídá že materiál pukl až potom co na něm byla krusta medenky. Pokud uvazuju špatně, můžeš mě opravit. To by zřejmě mohla znamenat že tady na Karlovarsku máme někoho kdo razí kontramarky. Kamarád tomu moc nerozumí a koupil ji od hledače s vidinou zisku. No, těžko říct. Ale teď mi taky připadá minimálně neduveryhodna. I když ony situace by také mohli vzniknou narušení kovu v době vyřazení a povolit při aktuální manipulaci a ukázat se? Těžko říct, každopádně jsem ji odmítl.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 11. 11. 2020, 23:28. »
Registrovaný uživatel
Tak teď budu asi za blbouna, vypacil jsem z něj že ji koupil za litr na aukru. 🙈 Tak je to asi jasný. Pro zajímavost nick prodejce Viktor derkach.
Registrovaný uživatel
Ajaj, puvod mince me mrzi, to neni dobre. :( Chtel jsem napsat, ze o tomto prodejci si nic nemyslim, nevim neni-li proti pravidlum se k tomu vyjadrovat. Nic jsem v pravidlech nenalezl pokud nejde o urazeni. Zminim tedy jen, ze tato kontramarka puvodne na Aukru lezela za 25tis a prodejce ji opakovane nabizel asi 2 mesice. To, ze se nakonec prodala za 1tis ma svou vypovidaci hodnotu. ;) Byl jsem upozornen na to, ze je takovyto "poklad" opet k mani tentokrat za vyvolavaci cenu 2tis od stejne firmy. Opet uplne stejna. Asi jen zminim, ze ja si neprihodim. :lol:
Registrovaný uživatel
Jeste vlozim zminenou minci. To je nahoda, ze kontramarka je uplne totozna s predchozimi a zas je mince "kontramarkou pohlazena". Jen zminim, ze puvod je si myslim Ukrajina, ne Karlovarsko. :lol:

Finalne k tve hypoteze. Mozna na tom neco je. Podle me prasklina ci ohyb mohl vzniknout i jinou mechanickou cestou, ale vzhledem k tomu, ze na prasklinach medenka neni je to asi poskozeni novejsi. Spekulovat vic si nedovolim, vim, ze se tu pohybuji sberatele pres chemii velmi sbehli, treba nas oba nekdo pouci. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jeste me napadlo, treba se casem objevi rarita, Schaffhausen na Ferdinandovi! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Zdravim vsechny,

Chtel jsem upozornit na vyskyt padelku kontramarek, tak at si nekdo nezkazi Vanoce. Vydrazil jsem je na vsem znamem aukcnim serveru. Nastesti jsem mel dost rozumu si je chtit prevzit osobne. Zatim nejlepsi padelky co jsem kdy videl. Nebudu zabihat do detailu abych pripadne nedaval informace ke "zlepseni". Kazdopadne jsem od obchodu odstoupil takze se jiste zase nekde objevi... :roll:

Prikladam fotky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ty fotky jsou, pokud si dobře vzpomínám, od prodejce, každá kontramarka byla jiná. Tady toho moc vidět není, obrázek se po nakliknutí ani nezvětšuje..
Registrovaný uživatel
Je to tak. Jak pisu, mince jsem nakonec nekoupil, takze lepsi fotky nemam.
Registrovaný uživatel
Nevím jestli je kontramarka padělek či ne, pouze připomínám, že takovéto nálezové fotografie "před čištěním" mohou být upravené. Během pár minut vám takovouto měděnku přidělám na jakoukoli minci i v běžném Photoshopu (klidně změním i opisy atd..)
Registrovaný uživatel
Kontramarky nesbírám, ale na tuto aukci si pamatuji - zaujal mě ten prostřední groš ve vrchní řadě. Za mě adept na husitu nebo dobové falzum. Škoda ho...
Registrovaný uživatel
Diwous- neprodával je náhodou ten stejný prodejce, co prodával 28 Stuivery? Ten prodejce prodával hodně PG s kontramarkami...
Bylo by dobré upozornit, jaký prodejce to byl, aby se nenachytali i ostatní...
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 18. 12. 2020, 19:39. »
Registrovaný uživatel
Korunko, počkej až se k tomuto vyjádří někdo z pobočky PG. Tyto dohady k ničemu nevedou.
Stuivery jsou v pohodě. Ty nikdo falšovat nebude, dělal by to s výrazným prodělkem.
Registrovaný uživatel
Korunka - Opravdu nevim ohledne stuiveru. Kontramarky byly ale urcite false. Mene i velmi zdarile. Dle meho puvodem z Vychodu. Nevim zda-li dat jmeno prodejce?
Registrovaný uživatel
No, nevím, ale opravdu by se k tomuto měli vyjádřit ti, kteří se tímto nejvíce zabývají, tj. chlapi z pobočky PG. Pokud zatím mlčí, tak tomu nerozumím. Tím ale nechci zpochybňovat názory ostatních diskutujících.
Registrovaný uživatel
Myslis nazor k tomu zda-li jsou kontramarky falesne? :D
Registrovaný uživatel
Jasně, tolik kontramarek na jedné hromadě? Samozřejme je to zřejmě možné při počtu prodávaných PG. Já PG nesbírám, tak by bylo vhodné, aby se k tomu vyjádřili ti nejvíce povolaní, kteří zatím mlčí.
Registrovaný uživatel
Také bych se rád něco nového dověděl...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Sběratel.com » Pražské groše » kontramarka?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1