Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » kontramarka?

Vykupminci.cz
Numisargo

kontramarka?

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Konečně. Splněný sen. 2,72g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Gratulace, ať dělá radost! :)
Moderátor
Připojuji se ke gratulantům.

A doufám, že nemuselo dojít na zvažované ...
bertik-b1 napsal
Kdyby Brno bylo k mání,tak bych se i zadlužil...


Jinak je to kousek, který se dražil před 7 lety v Jihlavě.
Registrovaný uživatel
krásný kousek, ale bál bych se té praskliny, tak jen opatrně.
Registrovaný uživatel
Díky oběma. Ještě,že mám tak hodnou ženu. Věčná dluhová past. Na to ani pan Hůle nemá co poradit. :D
Registrovaný uživatel
I Vivecovi dík. Mám ho ve vatičce v plastové kapsli v moji bance. Zvonit s ním nebudu. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Zrovna dneska jsme ji probírali na schůzi ČNS v Budějcích, dobrá věc ;)
Registrovaný uživatel
Ahoj zajímalo by mě co si myslíte o těchto dvou kontramarkach

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Za me oba padelky. Posledni dobou se vyrojilo hodne falsi na Karlovi. Pokud jste je jeste nekoupil dal bych od nich ruce pryc. Jednou jsem se byl na podobne podivat a prodejce tvrdil, ze byly vykopany v Madarsku! :lol: :lol: :lol: Vlevo je spartakiadni lev kterym se kontramarkovalo na Vsekolskych sletech. :D

Muzete poslat i rubni / negativni stranu obou minci?
Registrovaný uživatel
Díky, myslím si to samé. Koupil je někde jeden známý a chystá se je spenezit. Je si jistý originalitou ale půl roku zpět ani nevěděl co je to kontramarka. To s tím lvem je nějaká ironie nebo fakt? Bohužel lepší foto nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
A ještě bych se rád zeptal co má být ta kontramarka B s korunkou, to je úplně fantazie? Toho lvíčka jsem myslel že se jedná o erlangen
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Bylo by idealni polozit mince na stul a vyfotit tak, aby byla mince zaostrena. Idealne fotku oriznout, aby zabirala 75%+ plochy fotky. Lusti se pak lepe. :D

Prikladam dalsi spartakiadni i.e. falzum Erlangenu. :D

Mmch, i ten prodejce si byl jist tim, ze jsou prave a vykopane v Madarsku. :D Ale nebudu se prit.

B - je R a jedna se o napodobeninu Rauschenbergu. Velmi zdarilou mmch...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Diky za info. U toho Rauschenbergu napovida patina v plochach ze to bylo vyrazeny nove na necisteny minci, Nebo alespon ja si to myslim. Ale je fakt ze to provedeni litery i koruny jsou opravdu pekny. Tu druhou bych asi nedokazal poznat. Ale predpokladam ze to bude ze stejneho zdroje takze bych se nedivil ze budou falza obe. Nevenuju se tomu ale chtel jsem si to ze zvedavosti tady overit, kdyz se mi to nezda.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Rado se stalo. Ohledne patiny a oxidace mince atd je expert Oliver a dokazal by rici vice.

Prikldam jeste svuj Erlangen. Je mene citelny, prerazeny Augsburgem a Ulmem, ale pravy. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim kolegove, na aukci gutlynt se objevili s polu s mnoha dalsimi kontramarkovanymi grosi tyto dva kontramarkovane grose vladislava popsane jako grose vaclava s neznamou kontramarkou, podle me by se melo jednat o kontramarky Furth, usuzuji tak z tabulek pobocky prazskych grosu kde je ona marka pod cislem 44. ta treti kontramarka na pravem grosi je pro me nepoznatelna. Zajimalo by mne co si o nich myslite.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
není původní
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Denare, chtelo by to trosku vic informaci. Proc si to myslis? s cim jsi porovnaval? Co se ti na nich nezda...
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
třeba začít tím, která města za Vladislava ještě kontramarkovala. Ale to je na dlouhodobé studium německého mincovnictví a ani já v tom nejsem expert. Tak to ber jen jako můj názor. Nejlepší by bylo, kdyby výherce k tomu něco napsal, např. odborný článek, aby se k tomu dalo něco oponovat.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ono taky o tom něco vypovídá dosažená cena. Tam se také skrývá odpověď. Němcům to určitě neuniklo. U Macha udělal jeden kontramarkovaný Vladislav 400.000,-. A zde máš tři kontramarky na jednom groši. No to je za milión :-)
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
No nebudu se tvářit jako Jelimán. Já jsem byl ten který zariskoval a či příhoz odbilo poslední kladívko. Ta cena je red flag, s tím souhlasím, už jsem ohledně toho pár lidí kontaktoval, nikdo mi neřekl nic víc než jsem sám tušil. Přemýšlel jsem stejně, s těmi informacemi o městech které ještě kontramarkovali ale nevím jak to zjistit. Kontaktoval jsem i berlínský munzkabinett i naše národní muzeum. Od nás se mi dostalo odpovědi že není s čím porovnat a podezření plynulo ke dvema stejným kontramarkam na jednom groši, a tomu že kontramarky jsou neznámé, jenže stejných kontramarek na jednom groši se dá najít v archivech aukci více. A kontramarka je podle mě a tabulky která je na CNS pobočce pražské groše c44. Fürth. Bohužel se mi žádný jiný groš s touto kontramarkou nepodařilo dohledat. Další věc je že se na stejné aukci objevili zřejmě dvě falza dutého haléře, chci se pokusit zjistit zda nebyl stejný zdroj přímo u gutlynta, snad budou vstřícní. Zase na druhou stranu v té aukci bylo dost kontramarkovanych grošů z německých měst i Čech a myslím byli alespoň většina v pořádku. Uniknout to mohlo i díky špatnému zařazení a popisu. Těžko říct, docela by mě zajímal názor jacxe a divouse ale nevím jestli jsem ještě chodí a kontakt na ně nemám.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jo a u Macha ta cena myslím byla velice podmíněna tím že šlo o minci ze sbírky Novák, tedy s rodokmenem k začátku minulého století a možná i o to že byl kontramarkovany vcelku běžnou kontramarkou. S dotazem na ty Vladislavy jsem kontaktoval i M&CH. Tak uvidím co mi řeknou oni.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Možná by sem chtělo dát větší fotky. Z těch blech jsem si původně ani nevšiml, že jich je tam víc. :oops:

Takže ani nemůžu porovnat.
Registrovaný uživatel
https://www.sixbid.com/en/gut-lynt/11132/tschechien/9658112/tschechien-bohmen?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=13060%7C542663&sidebarIsSticky=false
To jsou fotky z aukce, ještě je nemám doma. Tady na sixbidu se dají prohlédnout nejlépe.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Uvazoval jsem o nich jako o materialu na badani. Kdyz ale bylo na limitech nahazeno pres €800, tak jsem neprihazoval a jen sledoval tu bitku. :-D

Rad se na ne podivam az prijdou nazivo. OtravnyKomar je na Tebe mail? V Nedeli se vracim z Indie tak se nejak muzeme domluvit. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
2/2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 >

Sběratel.com » Pražské groše » kontramarka?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1