Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Kopějka

Vykupminci.cz
Numisargo

Kopějka

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, potřeboval bych poradit. Dostala se ke mě tahle 10 kopějka, byla v konvolutu, takže jsem se na ni dostal až po čase. Potřeboval bych radu ve 2 věcech
1. ať počítám jak chci, vidím tam variantu 7 a 7 mašlí na každé straně, tzn. vzácnější varianta... nechce se mi věřit, že bych se konečně dostal ke vzácnější minci, tak se radši ptám :D
2. znám katalogové ceny, ale spíš bych potřeboval poradit s reálnou, vzhledem ke stavu, tyhle odhady mi stále nejdou; hledal jsem i na internetu, ale nic uspokojivého jsem nenašel :roll: mince je nečištěná, stav bohužel není ideální, hlavně škoda tý hrany, 2/3 jí jsou jako na fotce :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obávám se, že vzácná varianta je s více stuhami, v Krause je u Y#123 (7+7) u dražší napsána poznámka, že má reverz Y#116 (8+7), díval jsem se ještě do Konros a tam je jako vzácná varianta se 16 stuhami (počítají i tu jednu dole)
Registrovaný uživatel
achjo, já jsem úplně slepej :evil: máš pravdu, kouknul jsem do Krauseho (tentokrát pořádně) a fakt je ta lepší 8+7, nevím kam jsem dal oči :roll:
Registrovaný uživatel
Takhle vypadá ta varianta 8+7, 10 Kop 1957

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ZetPe, existuje něco, co byste neměl?:) Jinak gratuluji ;)
Registrovaný uživatel
To ZetPe: jen se připomínám, že jsem psal mail ;-)
Registrovaný uživatel
ZetPe: Dík za ukázku, pěknej kousek ;)
Registrovaný uživatel
to khhhh: Existuje. Potřeboval bych být o 30 let mladší.

to vassilij: Nic mi nepřišlo. Pošta mne opslední dobou dost zlobí.

to všem: Omlovám se za mystifikaci. Ta desetikopějka 8-7 není ročník 1957, ale 1956, viz sken.
Registrovaný uživatel
Tady je:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To ZetPe: přeposláno - na volny.cz
Registrovaný uživatel
to vassilij: volny.cz mi právě zlobí až hrůza. Pište na stejnou adresu na seznam.cz
Registrovaný uživatel
Nedávno jsem zjistil, že dle ruského katalogu Conros 2009 je varianta 8+7 ročníku 1956 šestkrát vzácnější než ročníku 1957. Příjemné zjištění.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No já bych řekl, že klasika je u 10 kopejek 8+7 a vzácnost je 7+7. Tak to chápu podle Krauseho2009 i podle toho jak vypadají předešlé ročníky 10 kopejek. Nebo se pletu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
přesněji řečeno:
ročník 1956 - vzácnější je 7+7
ročník 1957 - vzácnější je 8+7

Co mně ale klame je ten katalog Conros2009 u toho ročníku 1956 (viz. příspěvek ZetPe)
Registrovaný uživatel
No, a teď babo raď, co je správně.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Kopějka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1