Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » kopie a padělky Marie Terezie

Vykupminci.cz
Numisargo

kopie a padělky Marie Terezie

Moderátoři: Guldiner, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj kluci,
trošku koukám po nějakém novověku a chtěla bych si časem pořídit do sbírky nějaký dukatonek MT, popř. nějaký tolárek. Prosím Vás, na co si dát pozor- jsou v prodeji nějaké typické repliky a falza? (kromě typické novoražby 1780)
Předem moc děkuji! ;)

PS: pokud by jste nechtěli dávat rady sem, můžete i na můj mail (když ťuknete na mou přezdívku)
Registrovaný uživatel
Asi se k tomu nemá nikdo veřejně, což považuji za celkem smutné, takže takové rychlé shrnutí od někoho, kdo se o tolary moc nezajímá.
Kopie se samozřejmě vyskytují, ty nejobyčejnější mají většinou zoubkovanou hranu, chybějící detaily nebo "rozpitá" písmena v opisech. Občas je možné narazit i na záměrně poškozené kopie nabízené kolem ceny stříbra pravé mince.
Za celkem ošemetné považuji kremnické tolary 1742 a vzácněji i 1743, které na první pohled na fotkách vypadají někdy velmi podobně jako mince pravé. Hrana bývá hladká.
Asi jako u všeho to chce mít mince nakoukané nebo případně důkladně porovnávat s pravými z aukcí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásná patina, "zapravené stopy po očku" a ty peníze něco napovídají:
https://aukro.cz/tolar-marie-terezie-1742-kb-krasny-stav-6972332888
Toto už by bolelo víc:
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/thaler-1-maria-theresia-1742-oesterreich-634446533
K uvedené minci je komentováno odlišné zobrazení, hmotnosti a hladká hrana zde:
https://www.numismatikforum.de/viewtopic.php?t=55368
Moderátor
Korunko pro začátek stačí když si tolar pořídíš z prověřeného zdroje, aukce ČNS, renomované aukční síně.Těžko se tak rádi, když tyto mince nemáš,, prohmataný,, a hlavně nakoukaný ..
Moderátor
a nebo si např. počkat na dubnovou aukci M+CH kde bude pěkný a zaručeně richtig výtěžkový tolar 1758 z pražské mincovny ;)
Moderátor
Kucera napsal
a nebo si např. počkat na dubnovou aukci M+CH kde bude pěkný a zaručeně richtig výtěžkový tolar 1758 z pražské mincovny ;)


Pro začátek pěkná palba pro šrajtofli s vytěžkovým tolarem,ale proč ne když jsou možnosti..
Registrovaný uživatel
díky kluci, jsem ráda, že se tu debata rozběhla.
Všechny ty mince na fotkách jsou falsa? No tě buch....
Jinak ano, zatím plánuji počkat na nějakou z ČNS aukcí, snad se tím riziko zmenší, ale znáte to... sem tam se i tam objeví nějaký ten padělek, ale určitě méně, než na aukru....
Moderátor
korunka napsal
díky kluci, jsem ráda, že se tu debata rozběhla.
Všechny ty mince na fotkách jsou falsa? No tě buch....
Jinak ano, zatím plánuji počkat na nějakou z ČNS aukcí, snad se tím riziko zmenší, ale znáte to... sem tam se i tam objeví nějaký ten padělek, ale určitě méně, než na aukru....


Však jak něco budeš mít vyhlédnutý, klidně to sem pro jistotu vlož a uvidíme..
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Krásná patina, "zapravené stopy po očku" a ty peníze něco napovídají:
https://aukro.cz/tolar-marie-terezie-1742-kb-krasny-stav-6972332888


... to po tom očku je patrné. Jinak je to také tedy padělek?
Registrovaný uživatel
barbar napsal
korunka napsal
díky kluci, jsem ráda, že se tu debata rozběhla.
Všechny ty mince na fotkách jsou falsa? No tě buch....
Jinak ano, zatím plánuji počkat na nějakou z ČNS aukcí, snad se tím riziko zmenší, ale znáte to... sem tam se i tam objeví nějaký ten padělek, ale určitě méně, než na aukru....


Však jak něco budeš mít vyhlédnutý, klidně to sem pro jistotu vlož a uvidíme..


To by bylo asi proti pravidlům- dát odkaz na běžící aukci. Ale jednu minci mám vyhlédlou a nevím. Mohl by jsi se mi prosím ozvat na mail? (nevím, jaký máš. Poslala bych odkaz)
Moderátor
korunka napsal
barbar napsal
korunka napsal
díky kluci, jsem ráda, že se tu debata rozběhla.
Všechny ty mince na fotkách jsou falsa? No tě buch....
Jinak ano, zatím plánuji počkat na nějakou z ČNS aukcí, snad se tím riziko zmenší, ale znáte to... sem tam se i tam objeví nějaký ten padělek, ale určitě méně, než na aukru....


Však jak něco budeš mít vyhlédnutý, klidně to sem pro jistotu vlož a uvidíme..


To by bylo asi proti pravidlům- dát odkaz na běžící aukci. Ale jednu minci mám vyhlédlou a nevím. Mohl by jsi se mi prosím ozvat na mail? (nevím, jaký máš. Poslala bych odkaz)


Korunko můj email máš v každém mém příspěvku...
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Všechny ty mince na fotkách jsou falsa? No tě buch....

Fotky, co jsem vkládal, tak ano.
Registrovaný uživatel
korunka napsal
jazzdr napsal
Krásná patina, "zapravené stopy po očku" a ty peníze něco napovídají:
https://aukro.cz/tolar-marie-terezie-1742-kb-krasny-stav-6972332888


... to po tom očku je patrné. Jinak je to také tedy padělek?

Tento tolar mi jako padělek nepřipadá, pokud visel, odpovídal by stav nošení...
Registrovaný uživatel
arc
Čo si dal foto tak toliar 1743 KB vyzerá ako pravý, teba vedieť hmotnosť a vidieť hranu.
« Poslední úpravu provedl(a) Medo v 11. 2. 2023, 19:22. »
Registrovaný uživatel
medo: mezi paprsky a E v MATER je nějaká značka připomínající S, častěji bývá umístěna u hlavy před začátkem opisu. Hrana hladká. Jedna taková mince byla i v aukcích:
Macho & Chlapovič, Aukcia #6, 25. 5. 2014, #1441 (Kremnica, Neurčené aEF / aEF)
Auktionen Frühwald, Auction 129, 17. 6. 2018, #2413 (Maria Theresia 1740 – 1780 Taler 1743 KB Blei-Zinn Abschlag. Kremnitz. Her. 564, Eyp. 242 21.55 g. ss)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu je foto môjho toliara 1743KB z renomovanej aukčnej spoločnosti a pod tým je foto toliara v publikácii 1328-1978.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Medo tvůj je v pořádku..
Souhlas s arc jedná se o falzum se značkou,tyhle falza se občas vyskytnout značka je různě na mincích umístěna..
Všeobecně u těchto ražeb mimo správnou metrologii je zásadní opis na hraně ... posílám nějaký foto hran tolarů M.T

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
medo: tolar vypadá pravý a nevidím takhle z fotek důvod k pochybám.
barbar: nemyslím si, že metrologie a fotky hrany jsou zárukou. To, co jsem zde prezentoval, byly jen levné kopie, ale u kvalitnějších kopií lepších ročníků bych opravdu nečekal, že by si nepohlídali hranu nebo váhu. Navíc v dnešní době se většina mincí kupuje podle fotek.
Registrovaný uživatel
Třeba tento křížový tolar má opis na hraně jako klasický tolar a váhu 28,05 g. Vzhledem k provedení se nedá předpokládat, že je to falzum pro oklamání sběratelů, ale možná spíše něco dobového. Ano, křížové tolary mají být těžší, ale u normálního tolaru by byla váha v pořádku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
arc napsal
medo: tolar vypadá pravý a nevidím takhle z fotek důvod k pochybám.
barbar: nemyslím si, že metrologie a fotky hrany jsou zárukou. To, co jsem zde prezentoval, byly jen levné kopie, ale u kvalitnějších kopií lepších ročníků bych opravdu nečekal, že by si nepohlídali hranu nebo váhu. Navíc v dnešní době se většina mincí kupuje podle fotek.


V zásadě souhlasím,ale osobně jsem se zatím nesetkal s tak kvalitní kopií kde souhlasí jak metrologie váha, rozměry a to včetně hran ,tak zároveň opis hrany a to mi prochází rukou ročně poměrně dost těchto mincí..
Kdyby si měl možnost, či kdokoliv z vás se setkat s takovým falzem velmi rád bych si jej prohlédl a zaznamenal...
Registrovaný uživatel
A když už jsem nakousl ty ne zrovna povedené výtvory, dodám ještě pár fotek "balkánských" tolarů. Ty všechny mají asi opisy na hraně také, někde sice zkomolený, ale mají.
Naproti tomu některé pravé sedmihradské tolary mají opis na hraně téměř nečitelný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Arc ty falza také znám,spíš odrbaný hrany co se nedá ani zdaleka říct ,že se jedná o opis a o metrologii nemluvě zpravidla váhy zcela mimo...
Arc co říkáš na tento mincovny Hall

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1764 Hall vypadá jenom značně zkorodovaný. Co jsem v rychlosti projel aukce, tak snad ze stejných razidel je i tento (Münzenonline, Jubilee Auction No.10, 26. 4. 2019, #90) - a to i včetně těch vad v ploše u portrétu.

Zatím zde byly pouze jasné kopie, které se dají poznat hned z fotky. Pokud se někdo rozhodl zfalšovat nějaký vzácný tolar, hrana a váha se opravdu nebude lišit a bude i ze stříbra předepsané ryzosti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Přesně tak je po obvodu rozežraný, opis hrany v určitých místech nečitelný metrologie mírně odlišná jak rozměr tak váha, však nejedná se o falzum.Co je zajímavé, že právě u těchto halových tolarů jsem se s tímto,,jevem,,vadou pár krát setkal..

Jinak všeobecně,souhlasím s tím co si napsal falza se stávají v mnoha směrech dokonalejší, osobně se je snažím postupně detailněji mapovat, vytvářet jakousi databázi detailních fotografií včetně popisu, nejedná se pouze o ražby M.T.
Tímto tě poprosím v případě že se setkaš se zajímavějšími falzy kontaktuj mne na můj níže uvedené email, díky...
Registrovaný uživatel
Koroze je nejspíše vlivem uložení (nálezové mince), souvislost s konkrétně hallskými ražbami nevidím. Vzhledem k jejich množství se i více ztrácely. Já zase viděl více sedmihradských zkorodovaných tolarů, hned loni byl jeden na aukru. Žádnou vědu v tom nevidím, je jasné, že vzácnější mince budou k vidění i v horších stavech, kdežto ty běžné skončí spíše na kov.

Tím ale odbíháme od původního dotazu. Korunka se ptala, nač si dát pozor. U těch běžných kopií bych to shrnul - relativně pěkná plocha, ale obraz bez detailů (první 2 tolary a 1/2 dukaton) a pak podezřelý povrch (asi litá mince, tolar 1742 KB) nebo nějaká značka (tolar 1743 KB). A jako všude - o čem mám pochyby, nebrat ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Padělky a podvody » kopie a padělky Marie Terezie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1