Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Vykupminci.cz
Numisargo

Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Pokud někdo prodává, je předpoklad, že je vše v pořádku, pokud je na předmětu chyba prodejce upozorní. Tedy to je ideální mezi slušnými lidmi. Na ukázku tři ruské věci. V originálu jde do tisíci a také nikde nic. Je snad norma- navzájem se okrádejme?
Ruský kříž pro nekřesťany v této podobě vlastně ani neexistoval. No má to cenu kovu?
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 19. 3. 2016, 7:56. »
Moderátor
obrázky jsou dostatečné, upozornění chybí!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, taky jsem si všiml, ale stačí se podívat, co prodávající nabízí a snad je to všem jasné. Shodou náhod tohoto člověka znám z blešího trhu v Ostravě. Je to mladý kluk, který vykupuje falza z Polska a pak to prodává na burze, popř.na Aukru.
Moderátor
Pokud se setká lidová tvořivost a faleristuika je to vždy zlé. Ukázka jak lze doplnit medaili RU Červeného kříže. Chybí křížek a tak se tam nalepí "něco" - viz obrázek. On se vždy najde nějaký hňup, co to koupí a to dokonce za 2247 Kč.
Našlo se dokonce vzdělanců co přihazovalo Stačil popisek:
:roll:
Zvláštní úprava RU medaile z pozůstalosti po zdravotní sestře.VŠE VIZ FOTO.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 24. 3. 2016, 5:46. »
Moderátor
http://aukro.cz/show_item.php?item=6075766047&msg=V%C3%A1%C5%A1+email+byl+odesl%C3%A1n.&msgtoken=9367ec1a6ed94f097964b1f5a36b56e754d9f3b3f3fada29e6c3c2b268fbd908

Vše co tento pán nabízí jsou jen sprosté kopie. Upozornil jsem jej na tuto skutečnost, pokud napíše, vložím sem na pobavení.
Já tyto zlodějiny nechci podporovat. Upozorňuji na vše numismatici a další, a myslím, že je řada i na nás. Zlodějinu nesmíme podporovat na to máme plno politiků v Praze. :evil: :evil: :evil: :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zatímco u první aukce prodejce je na první pohled vidět pochybná kvalita odlitku,
http://aukro.cz/ferdinand-iii-habsbursky-tolar-1632-vratislav-i6075673270.html
a u Florin 1971 GYF je na místě ostražitost a pokud jej nevidím pod mikroskopem, tak raději nekupuji (určitě ne na Aukru), na první pohled na té medaili nic nevidím. Snad jen že má neostré kontury přechodů. Můžete poradit na co se dívat?
Díky.
Moderátor
Možná to bude i tím, že každý rozumíme něčemu jinému. Mně se například ty mince líbí a líbí se i dalším lidem, kteří přihazuji, ale věřím Vám, že je to opracovaný odlitek. Pochopitelně zde nebudu rozebírat dle čeho na první pohled vidím, že medaile není originál. Kdo mi nevěří, může si medaili koupit.

Dále jde i o staré ruské vzácné medaile. Kdo si chce natlouci hubu toho nechávám v klidu. Jak se zdá, lidé dokáži peníze vyhazovat stále a furt. Jednou budou děti těchto prodejců psát podobné věci typu:
"Je to mým dědovi, vše stará a originální". Tak chlapci chutě do toho. :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 26. 3. 2016, 15:37. »
Registrovaný uživatel
Nejsem žádný odborník, ale mne by zarazil už jen ten závěs...
Registrovaný uživatel
Mě se zlatník 1871 GYF také nelíbí a rovněž bych ho nedražil. Zajisté se jedná o vzácný a velmi drahý ročník, který není rozumné kupovat na internetové aukci, aníž bych měl minci v ruce a mohl si ji dokonale zmapovat. A že lidé přihazují, to není argument. Vždyť to můžeme vidět na těchto stránkách, kolik začínajících sběratelů bez absolulních vědomostí a zkušeností zná pouze internetové aukce. Pak bohužel, Aukro je na tyto lidi přímo založeno.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Řešíme stále kopie a různé poválečné ražby, tak tedy přidáme několik opravdu originálních ražeb:
na platě vše origo v soukromé sbírce a zlaté to je na koukání a jde o dva originály z Vídeňské aukce Rauch. Je to trochu rozdílné od aukra???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ještě detaily krásných dekorací z privátní sbírky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://aukro.cz/frantisek-josef-i-medaile-za-statecnost-prvni-tri-i6075766047.html


......marné volání, marné upozornění i obrázky jsem dodal, přesto se najde vždy několik ignorantu co rádi zaplatí za odlitek- viz poučení hore. Zbývá jeden den, který "chytrý" to vyhraje??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Asi to bude tím, že "sběratelé" jsou důvěřiví a nemají a ani se nepídí po informacích a vzdělání v daném oboru. Asi jim tolik nezáleží na penězích. A nebo to berou jen jako dobrou investici. Přece jen žádná z prodejcových mincí a vyznamenání nejsou běžná. A tak si říkají, kde by přišel k tolika padělkům. Tak to snad musí být pravé.

Díky všem odborníkům na fórech, tedy i Vám, za nezištné rady z oborů, kde není člověk úplně kovaný. Pro ty, kteří chtějí, jsou rozhodně přínosné.
Registrovaný uživatel
K dnešnímu dni již 11 přihazujících a cena 2.900,-Kč !!! Tito zájemci pravděpodobně nečetli to, co je uvedeno na těchto stránkách. Jsem zvědav, kam se cena vyšplhá a ještě více jsem zvědav, zda se výherce bude dotazovat na některé ze www stránek a bude chtít potvrdit pravost medaile.
Registrovaný uživatel
Tak nám všechno úspěšně skončilo. Zlatník šel dokonce za 54721. To hlava nebere. Bez certifikátu pravosti! Od neznámého člověka bez minulosti. A i ostatní dosažené částky jsou z říše snů. Přeji výhercům mnoho radosti.
Moderátor
Mnohdy si říkám, zda má vůbec cenu se snažit poradit. Konkrétně a statečnost a další Ruské medaile jsou padělky a jak kolega dokládá toto platí i o mincích. Ceny na naše poměry vysoké. Jsou to jen novoděly medailí, které v originálu v Rusku dosahují tisícových cen. O Ruských dekoracích jsme psal i na SFS, ale to asi nikdo nečte
http://forum.sfs.sk/viewforum.php?f=452
Zde je možné porovnat si sny se skutečností.
Moderátor
Abychom se nezaměřovali pouze na aukro. Tato medaile za statečnost 2. třídy je také kopie, vylepšená na hraně číslem 925.
Někdy si říkám, že uzavřená hranice do roku 89 nám pomohla vybudovat solidní "čísté" sbírky. Nejhorší na všem je to, že se naši mladí přátelé nechtějí učit, studovat. Co s tím??
Obrázky z eBay
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 31. 3. 2016, 17:52. »
Moderátor
Obrázky e Bay

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Máte pravdu. Materiálu bylo poskrovnu, obíhal jen mezi sběrateli. Literatura byla obtížně sehnatelná Dnes putuje prakticky po celém světě a základní informace pro určení je možno najít i na internetu. K sehnání je i kvalitní optika. Jenomže na rozdíl od dřívějška dnes při koupi mince vůbec neznám její původ a téměř nikdy ani prodejce. Tak je pro začátečníky obtížné se orientovat v oboru, který nezná. Ale je to i o tom, že se musí sledovat fóra a literatura. Většina ze zkušených sběratelů obvykle přispívá i na fóra, akorát lidé mnohdy neví, že ten, kdo jim radí, je tou osobou z nejpovolanějších a nedokáží to ocenit. Nedávno jsem se takto pobavil i zde na Sběrateli, kdy probíhala diskuse o pravosti mince s odvoláváním se na literaturu oproti autorovi uvedené knihy.
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/olomouc-5-dukat-karla-ii-liechtenstein-1678_post_-281932#post281932
Registrovaný uživatel
Proto nezbývá, než si zkušených kolegů vážit za čas, který na těchto i obdobných fórech tráví a mají chuť odevzdávat své zkušenosti všem méně zkušeným, kteří sice mají o danou problematiku zájem, ale chybí jim právě ty zkušenosti. Bohužel, ale to je právě to, co vyžaduje spoustu času, prohlédnutého materiálu, načtené literatury a sledování aukcí.

A je fakt, že mnozí "sběratelé" si to vůbec neuvědomují a zatím to nedokáží ocenit. Vždy si ale o takových říkám, že jsou ještě mladí a nezkušení, že to sami poznají, až se do stanou do věku, kdy o nich jiní budou moci říkat, že jsou to právě oni, ti zkušení kolegové.

Tak je to ale ve všech oblastech žití, mnohdy i v rodinách. :)
Registrovaný uživatel
Na známém serveru se draží "Pozůstalost po legionáři - Kříž sv. Jiří". Řády vypadají solidně, prodejce snad taky. Jak to vidíte?
Moderátor
Rád bych se podíval, ale nic jsem nenašel. Můžete to upřesnit??? :roll:
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/pozustalost-po-legionari-kriz-sv-jiri-i6086332753.html
Moderátor
Byl jsem celkem mile překvapen. Popis sedí a oba křížky jsou dobové kousky. Zde bych se nerozpakoval říci, vše v pořádku.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1