Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Korespondence

Vykupminci.cz
Numisargo

Korespondence

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nevíte, jestli je vůbec možné žádat dejme tomu na pojišťovně, či úřadě o úřední korespondenci ? Vyjdou mi vstříc ? Jaké s tím máte zkušenosti?
Moderátor
Z dotazu ne zcela vyplývá, o co chceš vlastně žádat, ale předpokládám, že jde o obálky, nikoliv o vlastní dopisy. V tom případě sice žádat můžeš, ale nebude vyhověno, neboť jde o úřední materiály jako celek, tedy včetně obálek.
Moderátor
Asi jak kdo. Známý toho dostává týdně kila. Soud, Katastrální úřad, vždyť se to vyhazuje. Tedy obálky, obsah samozřejmě ne.
Registrovaný uživatel
Já tedy nevím, znám pár filatelistů pracujících na úřadech, co to dostavájí, na Aukru se objevují obálky s adresou typu Tedle a tedle úřad, když tedy jde o úřední materiály včetně obálek, tak si to úřady ukládají? Podle mého nesmysl.
Moderátor
Záleží na obsahu, zda se zakládá pouze dopis anebo celek včetně obálky.
Registrovaný uživatel
Ale po nějaké době se to stejně skartuje, tak pak jsou ty obálky předpokládám volně k dispozici
Moderátor
Podle toho, kdo je skartuje.
Už jsem taky dostal obálky, u kterých mi bylo řečeno, že si můžu odlepit známky, ale celé obálky nesmím nikomu ukázat, aby dotyčný neměl problém (oficiálně se měly skartovat, tj. zničit).
Registrovaný uživatel
Takže co: má cenu vůbec někde žádat? A není to jinak třeba na pojišťovně?
Registrovaný uživatel
Za dotaz určitě nic nedáte, holá huba... Předpisy jsou jedno a realita je často jiná.
Registrovaný uživatel
Nálepka napsal
Takže co: má cenu vůbec někde žádat?

Nezapomeňte na nějakou odměnu, třeba pamlsek nebo v létě zmrzlinu, rádi vás uvidí ;-)
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Podle toho, kdo je skartuje.
Už jsem taky dostal obálky, u kterých mi bylo řečeno, že si můžu odlepit známky, ale celé obálky nesmím nikomu ukázat, aby dotyčný neměl problém (oficiálně se měly skartovat, tj. zničit).

A můžu tedy použít do exponátu obálku, kde je cizí adresa? Nikomu to nebude vadit?
Moderátor
Může to vadit tomu, jehož adresa na dopise je. Proto je dobré se vždy domluvit, co se s tou obálkou stane. Pokud ti někdo dá obálky, aby sis známky odlepil, pak nepočítá s tím, že zůstanou celé a jeho adresa se někde objeví.
Registrovaný uživatel
Sbírám téma velice obsáhlé celistvostmi, a tak často kupuji doporučené obálky. Teď dám příklad: koupím 100 obálek s aposty, které jsou z firemní korespondence. Dostanu svolení, že je mohu vystavit, ale co adresa odesílatele? Prodávající snad nemá co rozhodovat o cizí adrese? Nejde to v exponátu vyřešit tak, že adresy zakryji?
Moderátor
Pokud někdo takovou obálku prodává, musí počítat s tím, že se tyto adresy někde objeví. Spíše jsem to směroval na případ, že od někoho dostaneš pytel dopisů s tím, že se měly skartovat, ale někdo je zachránil s tím, že z nich lze známky odlepit.
Adresy v exponátu samozřejmě zakrýt lze.
Registrovaný uživatel
Tak jsem se dnes ptal na Měú a bez problému.... Budu zkoušet dál.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Korespondence

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1