Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » koruna 1995 rarita ?

Vykupminci.cz
Numisargo

koruna 1995 rarita ?

Moderátoři: jano7B9, Misak33.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den ,věděl by někdo o co jde ?Včera jsem si jí všimla v peněžence.Asi nějaký pokus :shock: Omlouvám se za foto, nejde mi to otočit Děkuji za váš čas Monika

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Registrovaný uživatel
Dobrý den Moniko,to mate štěstí, jedna se o celkem zajímavou chyboražbu.Ikdyž fotky pro lepší popis jsou mizerne, i odstín je zvláštní, ale nejspíš diky fotu.
Existuje sorta sběratelů co tyhle kousky miluji. :)
Registrovaný uživatel
Ještě dodám, jelikož jsem si všiml, titulního nadpisu rarita, bohužel o nijak zvláštní raritu se nejedna,sem a tam se objevují a zvlášť maji v oblibě peněženky :)
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověd, v mincích se nevyznám ,tak se omlouvám za tu raritu.Uschovám mezi ostatní poklady Monika
Moderátor
Poskozena mince, bezcenne, viz treba zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chyborazba-ci-nikoliv-_post_-489336#post489336
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Poskozena mince, bezcenne, viz treba zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chyborazba-ci-nikoliv-_post_-489336#post489336

Také jsem si všiml diskuze,ale názory nejsou jednoznačné a přesnou definici požkozeni scela nelze určit.
Je mnoho možností co způsobilo deformaci,nebo poškození.
od vady už u střížku,až po balící automat či požkozeni v samotnem oběhu.
Některé kusy v odkazu vypadají spíše kruhově škrábané,což nevypadá na tento případ, ikdyž foto je neostré.
Samozřejmě všechny uvedené kusy,jsou v ceně max. daneho nominalu, pokud se samozřejmě jedná o plátnou minci a to bez ohledu, zda-li se jedná o zmetek,či chyboražbu tohoto typů.U určité sorty sběratelů jsou spíše jakési zpestření.....
Osobně jsem nikdy neprahnul po chyboražby tohoto typu,to už něco jiného je chyboražby v opisu, otočení avers,revers,nedoražene kusy.
Myslim,že jednou tuhle samotnou definici chyboražba,dobře popsal uživatel Evropa.
Registrovaný uživatel
Numismate, abychom si blíže rozuměli, Já jsem od jiste doby vyléčeny. Dříve jsem hodnotil,vše podobné za zmetky a byl jsem dizkuzně napadán,všiml jsem si zájmu,mezi sběrately o tyto a tomu podobné kusy a je celkem jedno jak to definují. Třeba příklad tema s rožklebenou 2 Kčs.
Kolekce takových to rozporuplných kousků jdou mimo mě.
A zdlouhavě vysvětlovat majitelce tohoto kousků u kterého
Si není nikdo jisty ani jaksi nemůže,není moudre a s pohledu ceny tak,či onak je zanedbatelna.
Moderátor
barbar: tohle je tak typicke poskozeni, ze i ze spatnych fotek je to na 99% mince poskrabana balickou.
Od tohoto dodatecneho poskozeni je treba odlisit zmetky, ktere vzniknou v mincovne (vadne strizky, nedorazene a excentricke mince, otocene razby atd.) a ktere mohou byt sberatelsky zajimave.
Nekdy to ale muze byt obtizne urcit, kdy a jak poskozeni vzniklo.
Ceske mince se v mincovne do rolicek (myslim) nebali, takze poskozeni vzniklo pozdeji.
Euro mince ale ano - a ty krajni v rolickach byvaji nekdy poskrabane uz pri expedici z mincovny - v tom pripade to jsou take vyrobni zmetky - ale tohle snad zadny sberatel nevyhledava.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
barbar: tohle je tak typicke poskozeni, ze i ze spatnych fotek je to na 99% mince poskrabana balickou.
Od tohoto dodatecneho poskozeni je treba odlisit zmetky, ktere vzniknou v mincovne (vadne strizky, nedorazene a excentricke mince, otocene razby atd.) a ktere mohou byt sberatelsky zajimave.
Nekdy to ale muze byt obtizne urcit, kdy a jak poskozeni vzniklo.
Ceske mince se v mincovne do rolicek (myslim) nebali, takze poskozeni vzniklo pozdeji.
Euro mince ale ano - a ty krajni v rolickach byvaji nekdy poskrabane uz pri expedici z mincovny - v tom pripade to jsou take vyrobni zmetky - ale tohle snad zadny sberatel nevyhledava.

Koukněte do sekce poškozené,nebo jak známo aukro.Někteři koupi cokoliv trochu nějak jiného, s podloženim úžasného popisu.
Já jsem s ráznymi názory opatrný, i když s vámi souhlasím.Sam uplatňují přímý názor, ale zde vím, že někdy věci mají i jiné stránky pohledu a snažím se byt jaksi tolerantní.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » koruna 1995 rarita ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1