Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » koruna 1995 rarita ?

Vykupminci.cz
Numisargo

koruna 1995 rarita ?

Moderátoři: Guldiner, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den ,věděl by někdo o co jde ?Včera jsem si jí všimla v peněžence.Asi nějaký pokus :shock: Omlouvám se za foto, nejde mi to otočit Děkuji za váš čas Monika

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dobrý den Moniko,to mate štěstí, jedna se o celkem zajímavou chyboražbu.Ikdyž fotky pro lepší popis jsou mizerne, i odstín je zvláštní, ale nejspíš diky fotu.
Existuje sorta sběratelů co tyhle kousky miluji. :)
Moderátor
Ještě dodám, jelikož jsem si všiml, titulního nadpisu rarita, bohužel o nijak zvláštní raritu se nejedna,sem a tam se objevují a zvlášť maji v oblibě peněženky :)
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověd, v mincích se nevyznám ,tak se omlouvám za tu raritu.Uschovám mezi ostatní poklady Monika
Moderátor
Poskozena mince, bezcenne, viz treba zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chyborazba-ci-nikoliv-_post_-489336#post489336
Moderátor
numismat napsal
Poskozena mince, bezcenne, viz treba zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chyborazba-ci-nikoliv-_post_-489336#post489336


Také jsem si všiml diskuze,ale názory nejsou jednoznačné a přesnou definici požkozeni scela nelze určit.
Je mnoho možností co způsobilo deformaci,nebo poškození.
od vady už u střížku,až po balící automat či požkozeni v samotnem oběhu.
Některé kusy v odkazu vypadají spíše kruhově škrábané,což nevypadá na tento případ, ikdyž foto je neostré.
Samozřejmě všechny uvedené kusy,jsou v ceně max. daneho nominalu, pokud se samozřejmě jedná o plátnou minci a to bez ohledu, zda-li se jedná o zmetek,či chyboražbu tohoto typů.U určité sorty sběratelů jsou spíše jakési zpestření.....
Osobně jsem nikdy neprahnul po chyboražby tohoto typu,to už něco jiného je chyboražby v opisu, otočení avers,revers,nedoražene kusy.
Myslim,že jednou tuhle samotnou definici chyboražba,dobře popsal uživatel Evropa.
Moderátor
Numismate, abychom si blíže rozuměli, Já jsem od jiste doby vyléčeny. Dříve jsem hodnotil,vše podobné za zmetky a byl jsem dizkuzně napadán,všiml jsem si zájmu,mezi sběrately o tyto a tomu podobné kusy a je celkem jedno jak to definují. Třeba příklad tema s rožklebenou 2 Kčs.
Kolekce takových to rozporuplných kousků jdou mimo mě.
A zdlouhavě vysvětlovat majitelce tohoto kousků u kterého
Si není nikdo jisty ani jaksi nemůže,není moudre a s pohledu ceny tak,či onak je zanedbatelna.
Moderátor
barbar: tohle je tak typicke poskozeni, ze i ze spatnych fotek je to na 99% mince poskrabana balickou.
Od tohoto dodatecneho poskozeni je treba odlisit zmetky, ktere vzniknou v mincovne (vadne strizky, nedorazene a excentricke mince, otocene razby atd.) a ktere mohou byt sberatelsky zajimave.
Nekdy to ale muze byt obtizne urcit, kdy a jak poskozeni vzniklo.
Ceske mince se v mincovne do rolicek (myslim) nebali, takze poskozeni vzniklo pozdeji.
Euro mince ale ano - a ty krajni v rolickach byvaji nekdy poskrabane uz pri expedici z mincovny - v tom pripade to jsou take vyrobni zmetky - ale tohle snad zadny sberatel nevyhledava.
Moderátor
numismat napsal
barbar: tohle je tak typicke poskozeni, ze i ze spatnych fotek je to na 99% mince poskrabana balickou.
Od tohoto dodatecneho poskozeni je treba odlisit zmetky, ktere vzniknou v mincovne (vadne strizky, nedorazene a excentricke mince, otocene razby atd.) a ktere mohou byt sberatelsky zajimave.
Nekdy to ale muze byt obtizne urcit, kdy a jak poskozeni vzniklo.
Ceske mince se v mincovne do rolicek (myslim) nebali, takze poskozeni vzniklo pozdeji.
Euro mince ale ano - a ty krajni v rolickach byvaji nekdy poskrabane uz pri expedici z mincovny - v tom pripade to jsou take vyrobni zmetky - ale tohle snad zadny sberatel nevyhledava.


Koukněte do sekce poškozené,nebo jak známo aukro.Někteři koupi cokoliv trochu nějak jiného, s podloženim úžasného popisu.
Já jsem s ráznymi názory opatrný, i když s vámi souhlasím.Sam uplatňují přímý názor, ale zde vím, že někdy věci mají i jiné stránky pohledu a snažím se byt jaksi tolerantní.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » koruna 1995 rarita ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1