Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Kovové padesátikoruny....

Vykupminci.cz
Numisargo

Kovové padesátikoruny....

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Lidišky, proč (jsem blb) jsou (/někdy) žádané kovové padesátikoruny..pár jich doma mám (tag okolo 4-7, pokud jsem je už neutratila ;) )
Registrovaný uživatel
Je to kvůli ročníku, kromě ražby 1993 a m,ožná také nějakých posledních ročníků (nevím) se všechny ostatní razily v tak malém množství, že o ně zájem mezi sběrateli je.
Moderátor
Mám doma jednu r. 1995, je mi ľúto ju dať do obehu, asi ju dám na Aukro. Koľko mám dať vyvolávačku? 50,-Kč? Nie je trápne predávať platnú obehovú mincu v krajine v ktorej obieha? Dajte vedieť svoj názor, tomuto sa nevenujem.
Registrovaný uživatel
no, já bych to viděl tak, že pokud ji někdo koupí, tak proč ne. Otázka jsou paragrafy, tam si nejsem jistý legálností celé věci ale jelikož se již několik takových prodejů veřejně událo, neviděl bych v tom problém. Za kolik to opravdu nevím ale dal bych vyvolávačku aspoň 70, ať se zaplatí aspoň těch pár kliknutí na netu, balení obálky a cesta na poštu :)
Moderátor
Celkom dobrý nápad :-)
Moderátor
Archypov: 1.3. se prodaly v Aukru 50 Kc mince rocniky 94,95,96,98,99,2002 a 2004 po rade za 145,125,155,343(!),225,225 a 150 Kc, u nekterych byly 4 prihozy. Nejde o bezne mince a pokud sberatele jsou ochotni platit nad nominal,
nepripada mi trapne takove mince nabizet.
Registrovaný uživatel
Mno jo, každá věc má svého kupce :) Byť prodávat současnou měnu za několikrát navýšenou současnou měnu zní docela šíleně :P :D
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 5. 3. 2007, 18:55. »
Moderátor
Plánujem ju ponúknuť za 50,-Kč, to je 1:1. Neviem čo s ňou, každopádne sa moderným minciam prestávam venovať a idem bádať špeciálne v gročovej bohemike. Je mi ľúto tú päťdesiatku jednoducho hodiť do obehu, tak ju ponúknem, nechcem na nej zarobiť, ak si ju niekto kúpi za 50 + poštovné (nech neprerobím), budem spokojný.
Registrovaný uživatel
Tak jako tak na ni stejně trhneš minimálně dvojnásobek :) Tak pak dej vědět jak to sní dopadlo... Co si budem vykládat, starší mince jsou přece jen zajímavější...
Moderátor
Máš recht, so starou mincou držím v ruke kus histórie. Tú 50 korunu som šupol na Aukro, uvidíme čo to povie. Osobne si nemyslím že na nej trhnem dvojnásobok, budem rád ak ju predám (resp. vymením za tú istú z r. 93) a urobím niekomu radosť.
Registrovaný uživatel
Archy - Ty máš vždycky ke každé minci na aukru tak pěkné povídání :) To už se musí prodávat samo člověče :mrgreen:
Moderátor
Zdravím Robbie, bodaj by si mal pravdu. Niečo predám, niečo nie. Nerobím zo seba veľkého odborníka, ale niečo málo o minciach viem, naozaj málo :-) V podstate nie som ani nejaký veľký obchodník, na Auro som vstúpil v podstate kvôli nákupu. Teraz rozpredávam svoju zbierku a idem sa venovať výlučne grošovej bohemike, ktorá mi učarovala. Ako zberateľ isto vieš, že pokiaľ má numizmatik veľmi široký záber záujmu, veľmi sa to nevypláca (jedine že by som bol milionár). Niektoré moje mince predávam od koruny, iné v (podľa mňa) rozumných cenách. Nepostrehol som u seba zvýšený záujem na niektorom začiatočníkovi neprimerane zarobiť, avšak bol by som rád keby sa mi aspoň zčasti vrátili investície ktoré som do tých mincí vrazil. Hovorím zčasti, určite sa mi nevráti všetko, taktiež som pri zakladaní zbierky platil daň z neznalosti a za niektoré mince som zaplatil viac ako je zdravé :-( Ale beriem to v pohode, určite to k zberateľstvu patrí. Pokiaľ však niekto nektesťansky "ojebkáva" (prepáč za výraz) začiatočníkov o veľké prachy ako niektorí na Aukre (vedel by som menovať...), tak tých považujem za hnoj zberateľstva. Maj sa a zase niečo pekné napíš.
Registrovaný uživatel
Ahoj Archy, taky bych dokázal velice přesně jmenovat :) Ale to jsou lidé co to mají pro výdělek, ne pro zábavu. O tom se v jejich případě snad ani nedá hovořit... Co se týče financí - vím, znám :) ne málo lidí už v numismatice utopili miliony (doslova), tak je nejlepší se soustředit na jeden okruh. No nicméně máš krásné kousky co prodáváš a vidím že se prodávají docela hodně. Vidíš, Tvá 50 Kč,- už má najednou cenu 59,- Kč :) a to ještě zdaleka není u konce aukce. Já jsem si ještě neurčil okruh a už začínám pociťovat že by jsem měl :) Protože, co si budem nalhávat - je to přeci jen otázkou peněz... a je fakt, že když se podíváš na různé aukce a vidíš tam cifry 20 000,- a 12 000,- a pod. za jednu minci, tak Ti běhá mráz po zádech, jak nehorázné částky lidé za mince dávají... Ale je to asi jako droga... Na druhou stranu, trh jde směrem nahoru a kdo ví, za kolik se bude Tvá sbírka prodávat až ji jednou odkážeš dětem...

R. ;)
Registrovaný uživatel
Btw. Archy taky by mě zajímalo co je to za minci, kde je Robert F. a John F. Kennedy, nikde jsem konkrétně tuhle nenašel :?
Moderátor
Počul som od jedného zberateľa, že ide o akýsi zlatý žetónik, ktorý bol v 80.-tych rokoch súčasťou prstienkov (vraj to bol veľký hit, také tie tuzexové šmejdíky), ide skutočne o zlato, avšak má to veľmi malú hmotnosť, tak to nechávam v tej "symbolickej" cene. Kto má záujem, nech si kúpi. O oficiálne platidlo vraj nikdy nešlo, to som si aj myslel.
Moderátor
Tak som tých 50 Kč 1995 vydražil za 70,-Kč :-)
Registrovaný uživatel
Archypov,dobrý návod ako sa stať milionárom,teda zatial menším,ale pokiaľ sa Vám bude dať predať týždenne 100,50kačiek zaujímavý biznis,blahoželám.s
Moderátor
Ďakujem, ale takto by som asi nezbohatol :-( Jedine že by Pepíci začali húfne odo mňa vykupovať aj rok 93 :o)
Registrovaný uživatel
Archy... i to je dobrý, ne :)

Grofik... to by musel najít ještě dalších několik desítek padesátek ze 102 977 Ks mincí z roku 1995. A to je docela mission impossible :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » Kovové padesátikoruny....

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1