Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Kremické mincové značky.

Vykupminci.cz
Numisargo

Kremické mincové značky.

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dávam odkaz na mincové značky a komorských grofov.Je to pekne po kope a určite to bude niekomu na prospech,známi na tom pracoval cez dva roky,obdivujem jeho trpezlivosť a snahu.http://www.horuseye.sk/mint/index.php?go=grofi_orig
Registrovaný uživatel
nedá sa mi tam vložiť odkaz,až to niekomu ide,nech to tam vloží,ďakujem
« Poslední úpravu provedl(a) zuzi v 13. 10. 2020, 22:25. »
Moderátor
Je dobré dělat za tečkama a čárkama mezery (a je to tak normální).
Registrovaný uživatel
Má to ešte zmysel po tom čo vyšla kniha Középkori Magyar Pénzverés: Aranykönyv 1325-1540?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
zuzi: Pekné, že pozdravujem. Prebehol som to očami a všimol som si pár preklepov (ale možno sa mýlim) asi pri 5 grófoch. Sem to písať nemienim, ak bude záujem, tak radšej do mailu.
Registrovaný uživatel
Fidzi,preňho to zjavne zmysel malo,treba aspoň oceniť jeho snahu a jeho volný čas,
plus cesty do Kremnice tiež ničo stáli.A hlavne to robil nezištne.
Registrovaný uživatel
Niekto vie nieco vytvorit a niekto zas frflat. Super počin. Velka vdaka. Samozrejme, ze to ma zmysel! Niekto si da namahu, zadarmo zverejni a stale sa najde nejaky ... co bude pindat, ja toto nepochopim.
Registrovaný uživatel
Táto práca má zmysel a veľký. Je to unikátny prehľad rôznych foriem mien komorských grófov (latinské, nemecké, maďarské, slovenské a pri niektorých ani neviem aké), ktoré sú v povedomí numizmatikov notoricky známe väšinou len ako jedna z nich, a to zo štandardných katalógov. Vidím za tým kopec nezištnej mravenčej práce. Fakt, klobúk dolu. :) Daj mi, prosím, jeho adresu, pošlem chalanovi niečo pekné...
Registrovaný uživatel
Počin určite dobrý.
Ja si dovolím upozorniť na gramatiku, čo s problematikou nesúvisí, ale mne to napríklad vadí.
Hrubka v nadpise, potom asi dobré. Nečítal som. Označené čiernym.
Označené červeným, tiež asi chyba, nedáva to zmysel...
Nemusíte sa do mňa navážať, myslím to v dobrom.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Riešiš tu kktny, Stanko :P Veď si vypýtaj adresu ako ja a napíš mu to mailom...
Registrovaný uživatel
Aký význam má zostrojiť v súčasnosti koleso? Áno môžeš nad tým roky uvažovať, urobiť si technické výkresy a nakoniec ho zostrojiť. Je v tom kus ľudského umu, zanietenia a úsilia, ale aký to má význam? Posunie to našu techniku nejak vpred?

Ja som si stránky http://www.horuseye.sk/ so záujmom prešiel, pretože sa v numizmatike rád naučím niečo nové. Predpokladám, že mali byť venované hlavne kremnickým dukátom, ale autor ich rozšíril aj o iné drobné mince. Ako autor sám píše "Táto tabuľka vychádza hlavne z katalógov Pohla [3] [6], Huszára [2], Tótha [5], Gyöngyössyho [7]. Ako nepostrádateľný zdroj informácii mi poslúžili podklady od Michala Matunáka [9]. Ide o prvotný zber údajov, ktorý využívam pri ďalších aktivitách." Možno by bolo dobré, keby autor uviedol v čom sa jeho tabuľky líšia, teda prečo by som sa mal pozrieť na jeho web a nehľadať značku v Pohlovi.
Skúšal som na stránke nájsť aspoň zoznam literatúry na ktorý sa autor odkazuje, ale nenašiel som ho.

Keďže ohľadne značiek stredovekých dukátov je už sedem rokov na trhu dostupná fakt dobrá kniha Andrása Lengyela: Középkori Magyar Pénzverés: Aranykönyv 1325-1540 a v súčasnosti postupne vychádzajú aj katalógy pre strieborné mince - Középkori Magyar Pénzverés: Ezüstkönyv I., II. a III., tak mne ten web zatiaľ nedáva zmysel.

Lúčim sa s nesmrteľným citátom z filmu Pelíšky...
https://www.youtube.com/watch?v=JBVWkvMuh_k
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Riešiš tu kktny, Stanko :P Veď si vypýtaj adresu ako ja a napíš mu to mailom...

Mám iné starosti. Mrzí ma, že som si vôbec o to otrel hubu.
-s-
Registrovaný uživatel
Hmm, tak nech ti to dobre dopadne. Love&peace :)
Registrovaný uživatel
sigur,až ho stretnem na Váhu,vypýtam jeho mail a pošlem ti ho.
Registrovaný uživatel
Jáj, sorry za off topic...už tak 3 dni myslím na to, že sa ťa spýtam, že koľko stupňov má Váh? :)
Registrovaný uživatel
Včera pod desať stupňov,po 15 min.ma už mierne klepalo.Ale bolo veterno a pršalo. :D A ty chodíš.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Uherské mince » Kremické mincové značky.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1