Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Kreslený deník z 1. světové války od akademického malíře

Vykupminci.cz
Numisargo

Kreslený deník z 1. světové války od akademického malíře

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kreslený deník je jedinečné svědectví zapsané vojákem na východní frontě během první světové války. Unikátnost deníku nespočívá jen v popisu událostí a pocitů autora, ale ve výjimečně podařených kresbách, akvarelech a fotografií.
Odkaz na umělce:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Boh%C3%A1%C4%8D-He%C5%99mansk%C3%BD
Odkaz na část fotek z deníku:
https://mucha1917.rajce.idnes.cz/J._B_Hermansky/
Ale k dotazu, hledám, proto vážného sběratele, který by s deníkem dále pracoval a přiblížil to tak více veřejnosti. Je zde někdo takový milí sběratelé? Myslím, že se jedná o unikátní dílo, které si zaslouží větší pozornost stejně tak jako samotný autor.
Registrovaný uživatel
Člověče to je pěkná věc.
Registrovaný uživatel
A zkoušel jsi oslovit některé vydavatelství? Byla by to docela pěkná knížka.
Registrovaný uživatel
Zatím jsem s komerční scény neoslovil nikoho, protože sonduji zatím situaci a hledám nejvhodnější řešení.
Registrovaný uživatel
Tyhle deníky knižně vycházej, jeden mám doma.

https://www.databazeknih.cz/knihy/v-boji-a-zajeti-316264
Registrovaný uživatel
Zaujímavé 😉
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Fyzicky nesnáším odkazy, který mi dokurví počítač ... :evil:
Registrovaný uživatel
Nerozumím na co narážíte, první odkaz je na oficiální stránku Wikipedia a druhá na stránku rajce.idnes.cz.
Registrovaný uživatel
Také tomu nerozumím :roll:
Moderátor
Že na to rajčeti vyskočila jakási dementní reklama a spadl mi celý počítač,
Registrovaný uživatel
Prosím zkušenější sběratelé o radu jak s takovým deníkem dále pracovat?
Moderátor turtleoverhead nabídnul pohled to zkusit cestou směr knižní vydavatelství, otázkou je jaké oslovit, nějaký tip?
Dále přichází v úvahu nějaká forma aukce a nebo najít nějakého sběratele, historika, který by dílo odkoupil.
Případně jiná řešení v úvahu?
Registrovaný uživatel
Možná se zeptej na VHU (Vojenský historický ústav)
Registrovaný uživatel
Mucha1917 napsal
Prosím zkušenější sběratelé o radu jak s takovým deníkem dále pracovat?
Moderátor turtleoverhead nabídnul pohled to zkusit cestou směr knižní vydavatelství, otázkou je jaké oslovit, nějaký tip?
Dále přichází v úvahu nějaká forma aukce a nebo najít nějakého sběratele, historika, který by dílo odkoupil.
Případně jiná řešení v úvahu?


Dobrý den,

jsem sběratel válečných deníků a kurátor připravovaného muzea. Musíte si zvolit cestu co s deníkem udělat. První varianta je deník knižně vydat, je to náročná práce, která nese prvotní náklady s výtiskem. Bohužel není jistota zda bude o knižně vydaný deník zájem a náklady se vrátí či z vydání bude nějaký zisk. Mezi veřejností 1. sv válka není až tak populární. Deník by se mohl vydat v pár výtiscích k nějaké slavné příležitosti - k výstavě apod. Ale pro Vás to bude jen pocit, že jste odkryl pro pár vyvolených střípek z naší historie. Finančně na tom nijak až tak nezbohatnete.

Druhá věc je aukce - nejlepší aukční portál kde deník dobře zobchodujete je Aukro. Jiné aukčni domy či portály Vám deník nijak závratně nevydraží.
Jestli budete mít zájem o nacenění reálné ceny deníku, můžete mě kontaktovat na tomto mailu: paolllino@seznam.cz Potřebuji od Vás znát daleko více informací o stavu celého deníku než z uveřejněných fotek.

Třetí varianta je ta, že deník věnujete VHÚ kde dostanete písemné poděkování a budete mít z toho pěkný pocit.
Registrovaný uživatel
Přátelé děkuji za vaše podněty a komentáře, ale co bude s deníkem dál, tak o tom se rozhodne až v následujících letech, ale nebojte jednou bude veřejností jistě doceněn.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Kreslený deník z 1. světové války od akademického malíře

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1