Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Kyvadlové hodiny Kienzle

Vykupminci.cz
Numisargo

Kyvadlové hodiny Kienzle

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o info roku výroby a ceny hodin na obrázcích dolu a kde by se to dalo nejvýhodněji prodat.Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Za 3000 .- sou na Sbazaru................zn.Pozořice
Registrovaný uživatel
Rok cca 1945-60..
_______________
Registrovaný uživatel
satestsat121 napsal
Rok cca 1945-60..
Fakt jo ? To bych tedy neřekl. Já tomu absolutně nerozumím, tak si tipnu 1920 - 1930.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 2. 8. 2020, 9:09. »
Registrovaný uživatel
S názorem Satestsat nesouhlasím a s Bobinkem souhlasím, ta cena by odpovídala, pokud fungují. Ale, jak říkám já tomu nerozumím a Bobinek taky moc ne, že jo Bobane :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 2. 8. 2020, 9:15. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
S názorem Satestsat nesouhlasím a s Bobinkem souhlasím, ta cena by odpovídala, pokud fungují. Ale, jak říkám já tomu nerozumím a Bobinek taky moc ne, že jo Bobane :D
..................jasně že tomu nerozumím,ale uznej sá m že dnes to není zboží o které by se lidi rvali.......................nic moc hodiny ! :lol:
Registrovaný uživatel
Jasně jsou to běžně a zatím dostupné republikové pérovky. Já bych je ani nekoupil, ale jiní ano, protože se jim mohou líbit. No , že bych je nekoupil to trošku kecám, protože jsem jedny před nedávnem koupil a jsou, jako nové stroj i bedna. Neodolal jsem, protože ten co mi je nabídl, tak si sám stanovil cenu 800 Kč. Fakt jsou, jako by je před týdnem vyrobili a mají dvouhlasný gong. Fasetové sklo s typickým průhledem na pendl z období kolem 1925. Takže jsem neodolal. Ale víš, že už jsem se setkal s tím , že se takové co tady jsou prodaly i za 4200 Kč ? To jen my staří sběratelé nad nimi krčíme ramenyl.Čas pokročil a i tyto hodiny jsou starší a starší. Mladým sběratelům mohou už připadat hodně staré a celkem zajímavé. Vzpomeň si, když jsme začínali my, tak starší sběratelé , kteří za svého mládí sbírali jen bídr a my kupovali altdojčky, protože byly finančně pro nás dostupnější, jak se útrpně nad námi usmívali. To je otázka posunu generací. Takže se ještě možná dožijeme toho, že tento typ hodin bude stát i přes 5000 Kč.
Registrovaný uživatel
sd57 napsal
Za 3000 .- sou na Sbazaru................zn.Pozořice


To je můj inzerát :-)
Registrovaný uživatel
Stando a navíc jich taky bude ubývat tedy těch funkčních bez prasklých per. Víš, jak jsou pérovky náchylné k praskání. Takže těch funkčních a s fasetovými skly bude ubývat stále víc a víc.
Registrovaný uživatel
peg23 napsal
sd57 napsal
Za 3000 .- sou na Sbazaru................zn.Pozořice


To je můj inzerát :-)
Já myslím, že už ti určitě někdo volal ne ? Ale chtějí tě stáhnout, to je normální já myslím, že za 2000 Kč je prodáš rychle.
Registrovaný uživatel
Není možné, objevily se tu hodiny :D . Jsou to prvorepublikové pérovky a ta cena 2000 by mohla být pokud jsou funkční. Co se hodin týče, je to bída pro sběratele jako já. Předrenovační kusy už skoro nejsou, ceny se šplhají čím dál výš a když se koupí něco předrenovačního, je to sázka do loterie a s většinou už špatným koncem,protože to jsou kusy, co byly neopraviteln i v době, kdy se ještě běžně opravovaly. Myslím,že investice do hodin je v dnešní době docela rozumná věc. Na jaře jsem musel pustit ze sbírky prvorepublikové douzávažovky, fazetová vitráž,obyčejná bedna. Dal jsem je v neděli večer na FB za 7500, v pondělí odpoledne už byly prodané..
Registrovaný uživatel
Ale to jsme v poslední době, tedy tuším minulý rok říkali, že staré hodiny půjdou nahoru s cenou. Já se díval na Aukro, i když to je trošku zavádějící na tom ačku s cenami, ale v ukončených aukcích to je fakt zajímavé. I hodiny ze sedmdesátek se kupodivu prodají, tedy mechanické nemyslím bateriové. Jakoby lidé preferovali to mechanické tikání a bimbání. Ty víš, že já vždycky preferoval republiky závažovky a tvrdil , že to je čistý styl a ten historizmus jsem moc nemusel. Mimo bídru to mi nevadí. No a nedávno jsem byl u mladého kolegy, který má byt zařízený novým nábytkem a je to, jakoby styl teď Brusel. No a má strýce , starého pána hodináře. Daroval mu právě takové hodiny , jako se tady objevily v dotazu. Kolega, nebo spíše jeho žena ty hodiny zakomponovala do toho interieru a nevypadá to špatně ten ,jakoby moderní nábytek trošku šmrnclý Bruselem a ty hodiny. Kolega říkal, že u mně viděl ty závažovky, tehdy si je fotil a chtěl také starožitné hodiny. No a jeho žena, která je architektka skloubila byt s nábytkem a těmi hodinami, malbou stěn atd. Fakt to vypadá moc hezky. Jen tedy ty hodiny nebily a jen cvakaly, tak chtěl abych se na ně podíval. Nebyl problém, protože ten strýc asi, aby je nerušily, tak otočil kladívka. Otázka 5 minut na odstranění problému, to víš. Akorát jsem se s nimi trošku prckal dýl, protože ta jeho žena chtěla, aby bily v tom nejhlubším tónu, tak jsem ty kladívka šteloval a šteloval, aby byla spokojená. No a tím chci říct, že staré hodiny citlivě zakomponované do moderního stylu bytu vůbec neruší, právě vypadají hezky a solitérně. No možná proto jdou teď ty staré hodiny nahoru a to i republikové pérovky, asi se lidi vrací k té tikající klasice a odvrací se od elektronických hodin, které jsou bezpohlavní i týkající se jejich uniformního vzhledu. Já nevím asi to tak nějak bude, jinak si nedokážu vysvětlit, že se prodává čím dál víc tento typ hodin i na tom Aukru.
Registrovaný uživatel
Jako příklad vydražených hodin na Aukru. Já bych tolik peněz nedal, ale jiný ano. Takže prodejné, pokud jsou funkční jsou. https://aukro.cz/perove-hodiny-bezvadny-stav-jdou-presne-a-biji-v-celou-a-pul-6967619822
Registrovaný uživatel
Nebo tady. https://aukro.cz/pendlove-hodiny-junghans-1920-top-stav-6968205839
Registrovaný uživatel
To jsou ty mé hodiny, které jsem koupil jen kvůli 90 % stavu a faktu, že mi byly nabídnuty za 800 Kč a nemusel se nijak trápit se smlouváním. Prostě mi zavolal mám tyto hodiny za 800 Kč a ber, nebo neber. Dotaz na tebe Fenixi, mají značení na stroji těch zkřížených šípů a už si nepamatuji co to je za výrobce. Jen matně tuším buď Kienzle, nebo Junghans a určeny na vývoz. Nebo snad Mauthé ? Omlouvám se, že tě bude bolet za krkem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Když Lachtan ve fotografiích plave, tak Stani ten nikdy nezklame. Dík a snažil jsem se zaveršovat, protože teď jsem sledoval spot v TV novinách o sloganech na nádražích , aby lidi zůstali doma a nejezdili na dovču do zahraničí :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 2. 8. 2020, 18:36. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Když Lachtan ve fotografiích plave, tak Stani ten nikdy nezklame. Dík a snažil jsem se zaveršovat, protože teď jsem sledoval spot v TV novinách o sloganech na nádražích , aby lidi zůstali doma a nejezdili na dovču do zahraničí :D

Ale to moc nepomôže, aj tak je to malé... Ale tým, ktorí tomu rozumejú to nevadí.
-s-
Registrovaný uživatel
Tos dobře koupil, jsou hezké 8). Jj, ty šípy jsou Junghansy. Ty ukončené aukce jsou zajímave ale za ty druhé hodiny bych tolik nedal ani kdybych je chtěl. Já se teď taky zarizuju od znova, jednu místnost jsem vyhradil pouze hodinám a starožitnostem, už to tam chytá tvar, tak si nemusím lámat hlavu se začleněním mezi modernu, když vše bude dobové a originál :D
Registrovaný uživatel
Dík. Jo to byl můj sen mít jednu místnost v domě zařízenou jen starožitně. Takovou trucovnu.
Registrovaný uživatel
stani napsal
lachtan napsal
Když Lachtan ve fotografiích plave, tak Stani ten nikdy nezklame. Dík a snažil jsem se zaveršovat, protože teď jsem sledoval spot v TV novinách o sloganech na nádražích , aby lidi zůstali doma a nejezdili na dovču do zahraničí :D

Ale to moc nepomôže, aj tak je to malé... Ale tým, ktorí tomu rozumejú to nevadí.
-s-
Jasně znalí ví o co jde.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Dík. Jo to byl můj sen mít jednu místnost v domě zařízenou jen starožitně. Takovou trucovnu.


Má to fakt skvělou atmosféru ;). Beru to od podlahy pod strop, takže i krásný pětiramenný secesní lustr a tak..
Registrovaný uživatel
Tak to pak vyfoť a dej sem.
Registrovaný uživatel
Lachtan: Zatím je to rozpracované, tak to ber s velkou rezervou. Snad admin nebude nadávat, že to tu ukážu. Lustr čeká na novou elektrifikaci, tak tam teď nevisí, některé hodiny jsou taky ještě nedodělané. Jinak vše pochází z různých míst, ty dvě podlouhlé skříňky jsou až z Číny, ve 30.letech je tu do republiky přivezl Baťův nákupčí. Knihovna je v mém oblíbeném stylu architekta Gerstla, ten je hodně v Čechách takže to je dovezeno z tama a má dobře přes 200 kilo. Stolek se židlí je teda novotina, ať tam mám zatím na čem sedět, než seženu něco odpovídajícího ;). Ale i tak když si k tomu pustíš prvorepublikové hudební velikány, V+W, Jaroslav Ježek, Mieczyslav Fogg nebo úžasné Tango notturno od Poli Negry, doslova se přeneseš v čase a zapomenes, co je venku za rok.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No jako šmajchl kabinet dobrý. Samozřejmě jsem zprvu koukal po hodinách. Ty tu místnost máš větší , než já ložnici :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Kyvadlové hodiny Kienzle

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1