Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je pravda že v tom samém r. 1696 době byli v Hallu s ražbou mnohem dál

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Predajca to na moje šťastie tak nešikovne nafotil, že to fakt vyzerá ako RYHA. V ruke je ledva vidieť. Na mojej fotke (ak by bola zväčšená), by si videl aj ďalšie mini ryhy nejakého umelca. ;) Aj tak sa mi ale veľmi páči a som rád, že ju mám.
Tak len pre teba, Stanko, ako kamoša...síce Leopold nie je tak pekne vyštafírovaný, ale je bez ryhy. Bol to tiež favorit na 4000-ku, ale skončil na druhom mieste. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moja najvzácnejšia minca Leopolda I. - nevydaný návrh kremnického VI.grajciara 1673. Unikát. To je vrchol mojej zbierky. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pandemické sny...to poznám, medzi 4. a 6. ráno tiež razím pod paplónom všeličo :lol:
Registrovaný uživatel
Neviem či si si všimol, ale na reverze je chyba v opise. Namiesto "PATRONA" je tam "PATEONA". 8)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
je zaujímavý výdut na reverze Fidziho unikátu, nič moc razba, asi tenký strižok :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Mne zas deti pradávno vyrobili niečo podobné (dukát) na tričku...kua, mám ho niekde medzi mojimi kultovými...
https://www.youtube.com/watch?v=NJFizkq3pvk
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
zaujímavý výdut


ehm, tá výduť... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ďakujem chlapci. Dnes som sa pobavil až mi slzy tiekli. Som rád, že numizmatika je ešte stále zábava. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Podobne, Stanko... ;) Ale čím ďalej, tým viac sa sem bojím niečo ukázať. A to je pritom ten Leopold tak strašne škaredý, že je až krásny :lol:
Registrovaný uživatel
Mám tu jeden, váhou nadpriemerný kus. Priemerný 3 grajciar má cca 1,6g, tento má 2,2g.
Údajne obchodníci vyberali takéto kusy a potom sa predávali na pretavenie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dula - si macher. Vyliezol z neho luxusný kúsok. :shock:
A práve toto razidlo ešte nemám. To vie človeka nasr...diť. :evil:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dulo, taky si ho nech pretavit na 2,2g stříbrnou kostku
Registrovaný uživatel
myslím, že by som si aj ja vybral z tvojich :), dúfam ,že teraz budeš predávať skôr ako ja ;)
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
myslím, že by som si aj ja vybral z tvojich :), dúfam ,že teraz budeš predávať skôr ako ja ;)

Čo sa dáva, už sa z pekla nevydáva. Ale život je sviňa. Nevieš dňa ani hodiny. :twisted:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
a já si myslím, že i když s dulou používáme stejnou váhu, tak v kvalitě sbírky ještě můžu o 2 lvl pokročit :) i když můj zájem je trochu jinde, je to vždy hezké se podívat a zamyslet se. to by bylo, vidět to v celé kráse :) jen tak dál...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
a já si myslím, že i když s dulou používáme stejnou váhu, tak v kvalitě sbírky ještě můžu o 2 lvl pokročit :) i když můj zájem je trochu jinde, je to vždy hezké se podívat a zamyslet se. to by bylo, vidět to v celé kráse :) jen tak dál...

Dulove zaujímavé mince tu poznáme všetci. Už pár rokov z nich žije celé fórum Leopolda I. Ale rozmýšľam, kedy nám tu naposledy niečo zo zbierky ukázal "ferovyobchodnik". Povedal by som, že nikdy. :evil:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
A co by tě zajímalo?
Ale ukazoval...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
A co by tě zajímalo?
Ale ukazoval...

Numizmatika je zábava. Takže čo zaujímavé ťa v poslednej dobe potešilo?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Pokud bych v dalším životě sbíral mince, pak bych se také především věnoval drobným mincím Leopolda I. a to v celém průřezu. Pár sbírek jsem viděl, byly to velmi rozmanité komplety a v tom byla jejich krása. Také jsem tyto mince kdysi sbíral, ale i včetně hrubých nominálů. Ty bych ale v možném příštím životě vynechal. Tyto mince jsem následně prodal, ale v poslední době jsem neodolal a jsem vlastníkem alespoň jedné z nich.

Obrázek vložený uživatelem

Evropa1 - vo víre posledných dní nám tu tvoj príspevok zanikol. Tak oneskorene blahoželám k výnimočne krásnemu a vzácnemu 6 grajciaru 1687 Hall. Nech ťa teší. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Evropa1 - vo víre posledných dní nám tu tvoj príspevok zanikol. Tak oneskorene blahoželám k výnimočne krásnemu a vzácnemu 6 grajciaru 1687 Hall. Nech ťa teší. ;)


Děkuji.

Když jsem tuto minci prvně objevil, okamžitě jsem žhavil linky na kolegu, který tyto mince sbírá celý život a samozřejmě tuto minci nemá. Pouze jí viděl před mnoha lety v průměrné zachovalosti a pak nějaké torzo Toto je teprve třetí kus, který viděl a vlastně první, který snese přísná kritéria. Bohužel ale v dané době si tuto minci nemohl dovolit. Tato mince mě nějak oslovila a koupil jsem jí. S daným kolegou jsem ale domluven, že až se dostane k potřebným financím a já budu ochoten výměny, bude prvním osloveným. Pro něho bude mít větší cenu. Sběratelství je krásné v tom, že za každou mincí se mohou skrývat zajímavé příběhy.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
ferovyobchodnik napsal
A co by tě zajímalo?
Ale ukazoval...

Numizmatika je zábava. Takže čo zaujímavé ťa v poslednej dobe potešilo?


tak tos mě dostal. hm, já toho poslední dobou moc do sbírky nedoplnil. snad nějaká hezká antická mince nebo bohemika (oboje mám jen kvůli estetické stránce mince). od L snad nějaký 2krejcár... nebo nějaký jiný drobásek...
Registrovaný uživatel
jeden vzácnejší 3 grajciar 1661 Viedeň. Kvalita mince je už slabšia. Mala by byť o niečo vzácnejšia ako trebárs kremnický 3 grajciar 1661 s viedenským opisom

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jedna zaujímavosť, neviem či sme to tu riešili, na averze chýbajú v druhej polovici opisu rozdeľovacie znamienka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neviem či sme to už riešili, ale Fidži už tento ksichtík malého škrečka dávno pozná ;)
Ale ak sa moje oko pozrie pozornejšie, tak na reverze sú drobné odchýlky. Jedná sa síce o to isté razidlo, ale mierne upravené. Otázka je, ktoré razidlo slúžilo ako matrica a ktoré je len z matrice upravené.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1