Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zbieranie môže mať rôzne podoby, nemusí to byť len po ročníkoch a variantách ale trebárs aj podľa portrétov. V podstate jeden rezač robil rôzne nominály. Portrét sa podľa mňa nedá napodobniť na 100%, vždy si tam rytec vložil niečo svoje jedinečné črty. Dajú sa potom vyzbierať od 3 grajciaru až po toliar mince s rovnakým portrétom v jednom ročníku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No pekné a zaujímavé. Už nevieš, ako by si Leopolda ešte mohol zbierať? :D Tiež som si to všimol, ale na starších ročníkoch.
A ešte mi prosím vysvetli, prečo sú Leopoldove portréty na XV a 3 grajciaroch pekné (aspoň podľa mňa), ale na VI grajciaroch vyzerá väčšinou ako ropucha. Myslím kremnické razby.
Registrovaný uživatel
Vi grajciare KB sa mi nikdy nepáčili a zdajú sa mi nudné. Je to asi preto, že sa razili viacmenej samostatne, v rokoch 1667-74 a 81-82. V rokoch 1668 až 1673 sa nerazili xv grajciare ani veľké mince. Produkcia sa sústredila hlavne na VI grajciare.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Obrázek vložený uživatelem

Evropa1 - vo víre posledných dní nám tu tvoj príspevok zanikol. Tak oneskorene blahoželám k výnimočne krásnemu a vzácnemu 6 grajciaru 1687 Hall. Nech ťa teší. ;)


V červencové aukci je v nabídce velká nabídka tyrolských mincí, včetně mincí Leopolda I. Mezi nimi se také nachází 6 krejcar 1687. Nejedná se ale o další nově vyskytující kus, ale mělo by se jednat o mnou zmíněný průměrně zachovaný kus z 81. aukce-Rauch, položka 2229, která byla dražena 24. listopadu 2007 a vydražena za cenu 1400 € + %. Nyní je v nabídce za vyvolávací cenu 1000 €-uvidíme, jaký tato mince přiláká zájem.

https://www.sixbid.com/en/h-d-rauch/7479/rmisch-deutsches-reich/6106607/b-spezialsammlung-tiroler-und-ensisheimer-mnzen?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=7835%7C261985&sidebarIsSticky=false
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 30. 5. 2020, 7:52. »
Registrovaný uživatel
osobne si myslím, že tá cena je nadhodnotená. Bežne sa vzácne VI grajciare dražia v cene okolo 500 eur. XV grajciare cca 2000 eur. S času na čas sú samozrejme nejaké úlety.
Registrovaný uživatel
Zase len musím súhlasiť s Dulom. Za 1.400€-2.000€ sa už dá kúpiť dukát Leopolda I. vo veľmi peknom stave(gEF-EF). Nie strieborný VI.grajciar v stave (aEF). To sú vyhodené peniaze. Aj keď vlastne celá numizmatika je o nelogickom vyhadzovaní v súčasnosti platných peňazí za už dávno neplatné obeživo. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi ty odomňa niečo chceš :) sa mi nezdáš.
Budem si musieť nanteba dať pozor 8)
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
osobne si myslím, že tá cena je nadhodnotená. Bežne sa vzácne VI grajciare dražia v cene okolo 500 eur. XV grajciare cca 2000 eur. S času na čas sú samozrejme nejaké úlety.


Nemůžete srovnávat běžnější mince s těmi mimořádně vzácnými ročníky. Dlouholetý kolega, který sbírá mince Leopolda I. možná 35 let zaregistroval tento ročník pouze ve třech kusech, z nichž se v jednom případě jednalo o torzo.

Tato mince byla dražena v roce 2007 u Raucha v 81. aukci a cena již tehdy byla hodně vysoká. V tomto případě se opravdu nejedná o nic běžného, o čemž svědčí již to, že moje mince je zamluvena sběratelem, který má v našich končinách jednu z nejlepších sbírek a i on tuto minci neměl možnost koupit. A současná cena nebude žádným úletem, ale pouze bude dosažena celkem odpovídající cena mimořádně vzácné mince, která jistě chybí i v těch největších rakouských sbírkách.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 30. 5. 2020, 14:08. »
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Fidzi ty odomňa niečo chceš :) sa mi nezdáš.
Budem si musieť nanteba dať pozor 8)

Hej už sám seba sledujem, čo to tu stváram. Mám byť predsa zlý a nevrlý starec. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Zase len musím súhlasiť s Dulom. Za 1.400€-2.000€ sa už dá kúpiť dukát Leopolda I. vo veľmi peknom stave(gEF-EF). Nie strieborný VI.grajciar v stave (aEF). To sú vyhodené peniaze. Aj keď vlastne celá numizmatika je o nelogickom vyhadzovaní v súčasnosti platných peňazí za už dávno neplatné obeživo. :)


Sběratelství není o koukání na kov, ale především o posuzování vzácnosti. To, že dukát stojí hrozné peníze je pravda, je ve velkém počtu případů se nejedná o žádné vzácnosti-spíše naopak se jedná pouze o módní záležitost uměle vytočené ceny, která neodpovídá sběratelskému výskytu. A říci, že peníze za tento 6 krejcar jsou vyhozenými finančními prostředky je tak trochu úsměvné.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
každá minca si raz kupcu nájde.
Bol to môj pohľad na vec a nepísal som o bežných minciach.
Je je možné, že sa za rok nájde 20-30 kusov. Tak ako u iných vzácnych mincí.
Trebárs XV grajciar 1669 kB som vo svojich začiatkoch nevedel kúpiť asi 5 rokov a od vtedy som mal v ruke ďalších 5 kusov.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Trebárs XV grajciar 1669 kB som vo svojich začiatkoch nevedel kúpiť asi 5 rokov a od vtedy som mal v ruke ďalších 5 kusov.


Samozřejmě se mince občas ukazují, ale opět nemůžete srovnávat XV krejcar 1669 KB s tímto ročníkem, protože ten je o nějaký level výše. XV krejcar jsem v životě také viděl vícekrát, měl jsem ho ve sbírce v opravdu krásné zachovalosti, viděl jsem i sbírky, ve kterých byl zastoupen, ale v žádné nebyl tento 6 krejcar, navíc jejich majitelé ani na žádný nenarazili.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Sběratelství není o koukání na kov, ale především o posuzování vzácnosti. To, že dukát stojí hrozné peníze je pravda, je ve velkém počtu případů se nejedná o žádné vzácnosti-spíše naopak se jedná pouze o módní záležitost uměle vytočené ceny, která neodpovídá sběratelskému výskytu. A říci, že peníze za tento 6 krejcar jsou vyhozenými finančními prostředky je tak trochu úsměvné.

Unikátny no strieborný obol/denár/grajciar/toliar nikdy nedosiahne cenu zlatého odrazku obolu/denára/grajciaru alebo 1/2/5/10 dukátu vyskytujúceho sa hoci aj vo viacerých kusoch. Zberateľstvo je funkcia hodnoty kovu, vzácnosti predmetu, finančnej sily zberateľov daného segmentu a aktuálneho "módneho trendu" v zberateľstve. Bohužiaľ nech je strieborný VI.grajciar akokoľvek vzácny, vždy ostane len strieborným VI.grajciarom a bude v porovnaní so zlatom prehrávať.

Príklad - budem mať možnosť kúpiť zbierku unikátnych a veľmi vzácnych VI.grajciarov (viacej kusov) alebo jedného unikátneho 5 dukátu za rovnakú sumu. Ako sa asi rozhodnem? :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 30. 5. 2020, 14:58. »
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
každá minca si raz kupcu nájde.

Ako hovorí jeden známy obchodník: "Vždy se najde hloupý, co koupí!" ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Evropa1 napsal
Sběratelství není o koukání na kov, ale především o posuzování vzácnosti. To, že dukát stojí hrozné peníze je pravda, je ve velkém počtu případů se nejedná o žádné vzácnosti-spíše naopak se jedná pouze o módní záležitost uměle vytočené ceny, která neodpovídá sběratelskému výskytu. A říci, že peníze za tento 6 krejcar jsou vyhozenými finančními prostředky je tak trochu úsměvné.

Unikátny no strieborný obol/denár/grajciar/toliar nikdy nedosiahne cenu zlatého odrazku obolu/denára/grajciaru alebo 1/2/5/10 dukátu vyskytujúceho sa hoci aj vo viacerých kusoch. Zberateľstvo je funkcia hodnoty kovu, vzácnosti predmetu, finančnej sily zberateľov daného segmentu a aktuálneho "módneho trendu" v zberateľstve. Bohužiaľ nech je strieborný VI.grajciar akokoľvek vzácny, vždy ostane len strieborným VI.grajciarom a bude v porovnaní so zlatom prehrávať.

Príklad - budem mať možnosť kúpiť zbierku unikátnych a veľmi vzácnych VI.grajciarov (viacej kusov) alebo jedného unikátneho 5 dukátu za rovnakú sumu. Ako sa asi rozhodnem? :)


rozhodně krejcary...
a osobně si nemyslím, že mince ze zlata by kvůli tomu měla mít vyšší hodnotu, než stříbrná, tj. přikloním se spíš s Evropovi...
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Príklad - budem mať možnosť kúpiť zbierku unikátnych a veľmi vzácnych VI.grajciarov (viacej kusov) alebo jedného unikátneho 5 dukátu za rovnakú sumu. Ako sa asi rozhodnem? :)


Já bych se rozhodl pro drobné mince a jistě bych nebyl sám.

Preferenci vysokých nominálů si pamatuji z dob devadesátých let minulého století, kdy někteří staří sběratelé preferovali, "tolárky" a ostatním nominálům zcela nerozuměli. Pak se k nám dostávaly cizí aukční katalogy a oni naprosto nechápali, že měděná mince byla vydražena nad cenou tolaru. Prostě nedokázali pochopit, že dotyčný tolar je běžný, ale měděná mince vzácná. Svět se ale začal měnit a nově nastupující generace tento trend začala chápat. To byl také příklad mého kolegy z Prahy, který sbíral kremnické ražby Leopolda I. Pamatuji si, že měl skvostný tolar 1662 KB, který ale rázem prodal a to včetně celé sbírky. Jeho vysvětlení bylo jasné. V poslední době se všech těch tolarů vyrojilo takové množství, že mě to sběratelsky nenaplňuje. A víš, čemu se věnuje nyní? Měděným mincím. Ano, ty si koupíš zlatých dukátů větší počet, to samé platí i o tolarech, ale sehnat krásnou měděnou minci je věc hodně složitá. Které mince jsou pak sběratelsky vzácnější? A to je ten druhý pohled, kdy se nebudeme bavit o cenách, ale o vzácnosti, o zajímavosti. Já také sbírám měděné mince a pokud bys mně nabídl některý zajímavý ročník měděné mince můžeme měnit kus za kus, tedy zlatý dukát za měděnou minci. Problém je ten, že já získám dukát na výměnu obratem, ale ty si "ošoupeš" boty a neseženeš nic. To je můj pohled.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 30. 5. 2020, 15:23. »
Registrovaný uživatel
Žiaľ dnes robia cenu investori. A štúdiu mincí sa venuje malá časť kupujúcich. To má za nasledok jav, že vzácne mince sa cenou vyrovnávajú tým bežným.
Ani ja som nechápal, že unikátna minca v striebre sa predala za 300 eur, proste nebol záujem.
Registrovaný uživatel
Ještě jedna poznámka.

Když jsem prodával mince Leopolda, nejdříve jsem oslovil kolegy a dal jsem jim možnost výběru. Co nejdříve zmizelo, to byly krásné, zajímavé drobné mince. Co u nich nešlo na odbyt, to byly vysoké nominály. Vysvětlení bylo jednoznačné. Tyto tolary měli všichni, ale v jejich sbírkách bylo hodně mezer, které si mými mincemi mohli zaplnit. A i pokud by jim chyběli tolary, ty si přeci mohou koupit možná za týden, čí měsíc, nebo rok, ale některé drobné mince v pěkné zachovalosti se tak často nevidí.

V dnešní době jsou tolary a zlato v oblibě, ale stačí si položit otázku, které lidi především oslovují. Spíše se jedná o nově příchozí investory, kteří jsou v zajetí jistéto obchodnického názoru. Pak se nedivme, že některé zcela běžné ročníky tolarů a dukátů se draží za dnešní tržní ceny.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 30. 5. 2020, 15:45. »
Moderátor
Fidzi i Evropa, oba jste zkušení sběratelé o tom já i většina zdejších nepochybuje..
Je to jednoduché numismatika je přeci o vkusu a finančních možnostech každého sběratele,to snad víte.. Oba máte svým způsobem pravdu...
Registrovaný uživatel
tak aby se neřeklo, není to nic moc, ale je to nejnovější, co přišlo v týdnu a dnes jsem vybalil... foceno rukou mobilem...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekný kus
Registrovaný uživatel
Prosím pěkně znalce uherských drobáků Leopolda I. o ocenění, jestli tam mezi tím je nějaká zajímavější varianta.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Denár - bežné mince 5-10€
Duarius - bežné mince okolo 10€. Lepší je Duarius 1999 C-H Bratislava, ale stav nie je veľmi lákavý.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chci se zeptat jaká kniha je podle vás nejlepší na mince leopolda? Děkuji
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Denár - bežné mince 5-10€
Duarius - bežné mince okolo 10€. Lepší je Duarius 1999 C-H Bratislava, ale stav nie je veľmi lákavý.

děkuji.
duarius Bratislava je z nějakého slabšího stříbra. ražba není špatná, ale na minci sú černé fleky. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1