Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Tu vidím len hlúposť a snobskú prezentáciu najbežnejšieho uhorského 5 dukátu aký existuje, v stave skoro šrot (podľa mňa 3 najhorší kus na trhu). Je to zombie minca, ktorá sa bezcieľne túla svetom a hľadá svoju obeť, ktorú dokonale vysaje. Tu skutočne nie je čo obdivovať. ;)


Tohle mi je právě vcelku jedno. Já se podívám a život jde dále. Tady nejde o obdivování či hodnocení stavu. Jsem rád, že si někdo udělal radost. Třeba u této mince prodejce i kupec. Jsou prodejci či sběratelé, které doopravdy nemusím a může to fungovat i na mě. Přesto si jejich články přečtu, vystavené medaile prohlédnu a klidně i koupím. Je to sběratelství a nechci do toho tahat osobní rovinu.
Když jsem tady začal, tak jsem si myslel, že chlubírna bude sloužit k prezentaci a max. tam někdo napíše např. máš špatně zařazeno či koupil jsi falzum. Tady se myslím, taky mělo nastavit nějaké pravidlo.
Koupíš auto a za několik let je to šrot bez hodnoty a nebo koupíš dům a průběžně se nestaráš a za chvíli máš barabiznu.
Buď je to na další diskuzi v pokecu a nebo to necháme tak, že každý má svůj názor.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pro představu Fidži od roku 2008 se jich na aukcích vyskytlo všeho všudy kolem 25kusů , mnohé z nich se za tu dobu několikrát otočily s toho víc jak 10 kusů je v horších stavech ,neopravených dírky,nebo přímo se závěsy, Opravdu zachovalý stavech ke všemu bez opravy po závěsu se vyskytlo co by si na jedný ruce spočítal,tak buď tý lásky a přestaň tady záměrně tvrdit hlouposti.
Chápu že se ti naskytla příležitost ,ale tady seš mimo

O dukátoch z Nagybánye vieš prd, ale to nie je žiadne prekvapenie. Pochvalu udeľujem za poslednú vetu. Už dávno som sa tu tak nepobavil. :lol:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
barbar napsal
Pro představu Fidži od roku 2008 se jich na aukcích vyskytlo všeho všudy kolem 25kusů , mnohé z nich se za tu dobu několikrát otočily s toho víc jak 10 kusů je v horších stavech ,neopravených dírky,nebo přímo se závěsy, Opravdu zachovalý stavech ke všemu bez opravy po závěsu se vyskytlo co by si na jedný ruce spočítal,tak buď tý lásky a přestaň tady záměrně tvrdit hlouposti.
Chápu že se ti naskytla příležitost ,ale tady seš mimo

O dukátoch z Nagybánye vieš prd, ale to nie je žiadne prekvapenie. Pochvalu udeľujem za poslednú vetu. Už dávno som sa tu tak nepobavil. :lol:


Já myslím, že prd víš ty..
měl by sis připomenout, tohle.. také si pro to zakládal nové vlákno..
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/leopold-i-9-6-1640-5-5-1705-11727x149
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/leopold-i-9-6-1640-5-5-1705-11727x151
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 4. 3. 2023, 22:37. »
Registrovaný uživatel
taho napsal
Fidzi napsal
Tu vidím len hlúposť a snobskú prezentáciu najbežnejšieho uhorského 5 dukátu aký existuje, v stave skoro šrot (podľa mňa 3 najhorší kus na trhu). Je to zombie minca, ktorá sa bezcieľne túla svetom a hľadá svoju obeť, ktorú dokonale vysaje. Tu skutočne nie je čo obdivovať. ;)


Tohle mi je právě vcelku jedno. Já se podívám a život jde dále. Tady nejde o obdivování či hodnocení stavu. Jsem rád, že si někdo udělal radost. Třeba u této mince prodejce i kupec. Jsou prodejci či sběratelé, které doopravdy nemusím a může to fungovat i na mě. Přesto si jejich články přečtu, vystavené medaile prohlédnu a klidně i koupím. Je to sběratelství a nechci do toho tahat osobní rovinu.
Když jsem tady začal, tak jsem si myslel, že chlubírna bude sloužit k prezentaci a max. tam někdo napíše např. máš špatně zařazeno či koupil jsi falzum. Tady se myslím, taky mělo nastavit nějaké pravidlo.
Koupíš auto a za několik let je to šrot bez hodnoty a nebo koupíš dům a průběžně se nestaráš a za chvíli máš barabiznu.
Buď je to na další diskuzi v pokecu a nebo to necháme tak, že každý má svůj názor.

Ale tu nie sme v Chlubírne aj keď to tu teraz tak vyzerá. Sme v odbornej sekcii týkajúcej sa mincí Leopolda I. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak to je pravda. To je asi základ se takto domluvit chlubírna je chlubírna, ale odborná sekce je něco jiného.
Možná by moderátoři toto měli vynucovat mazáním, ale už tak toho mají dost. My bychom jim v tom měli jít naproti dodržováním pravidel.
Moderátor
Já v tom nevidím problém, běžně to děláme všichni, občas něco vložíme do tématu pod který to spadá, navíc pravidla to nijak nevymezují.. Často se zde sběratelé prezentují právě v odborných vláknech stačí zpětně shlédnout jednotlivá vlákna nejčastěji Leopold, Ferdinand 2,3, František 2,Marie Terezie...

Nevhodné poznámky Fidziho ke všemu kolem mé osoby, jsou naprostým standardem, už bych si své příspěvky bez něj nedokázal představit, když jsem zde vkládal foto s malou hádankou , čekal jsem jeho reakce ...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 5. 3. 2023, 9:47. »
Moderátor
Pro úplnost vložím obě fota zombie s Velký Báně jak píše Fidzi..
Zlato se blbě fotí,ty barvy jsou všelijaký..
Jak jsem se už dříve zmínil,jedná se o poměrně hlubokou ražbu, což není u těchto ražeb zvykem, to vysvětluje ono mírné zvlnění mince,na druhou stranu v opis LEOPOLDVS je nedoražený v minulosti jsme se zde bavili o úbytku mincovní hmotnosti,tady mi to přijde spíš jako vada razidla, čí opotřebení v daném místě..Stavem lícní strana není zrovna ideální na rozdíl od rubové, bohužel v bezchybném špičkovém stavu jsou tyto mince prakticky nesehnatelné, to že se jedná o jedinečné ražby dokládá i fakt, že mince byly často součástí ozdoby , většina mincí co se na aukcích za poslední desetiletí vyskytla mají stopy po závěsu ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kolik je hloubka střížku? S tou vahou a průměrem to bude jen takový plíšek?
Moderátor
Rektore to ti přesně neřeknu, aktuálně nemám u sebe prostředky jak to přesně změřit..
Ale pro představu a srovnání posílám fota hran 10 dukátů cca 45mm, 5 dukát cca 46mm a tolaru cca 45mm podobného stáří...
Ze všech tří porovnávaných je 5 dukat v průměru, největší a jak vidíš,, tenký plíšek,,

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Barbare jak jsi došel k tomuhle? "jedná se o poměrně hlubokou ražbu, což není u těchto ražeb zvykem, to vysvětluje ono mírné zvlnění mince" máš na mysli ty pomlácený plochy? To je dozajista poškození od nošení, to určitě nevzniklo ražbou, stejně tak otřely a zakulaceny opis.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
OtravnyKomar napsal
Barbare jak jsi došel k tomuhle? "jedná se o poměrně hlubokou ražbu, což není u těchto ražeb zvykem, to vysvětluje ono mírné zvlnění mince" máš na mysli ty pomlácený plochy? To je dozajista poškození od nošení, to určitě nevzniklo ražbou, stejně tak otřely a zakulaceny opis.


Koukni se na další dukáty ,na většině uvidíš nedostatky ,, plytké,, ražby důsledek úbytku mincovní hmotnosti, čí seřízení tlaku razícího stroje, je to znát v opisu, portrétů obličeje panovníka,letky Orlice ..
Registrovaný uživatel
https://www.acsearch.info/search.html?id=6500693
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Třeba na těchto mincích je to docela dobře vidět.. obě mince samozřejmě po závěsu.

V podstatě období začátku užívání nových metod ražení mincí se na kvalitě podepsaly, mince jsou často nedoražené, zvlněné i drobné odchylky váhy jsou znát..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
barbar napsal
OtravnyKomar napsal
Barbare jak jsi došel k tomuhle? "jedná se o poměrně hlubokou ražbu, což není u těchto ražeb zvykem, to vysvětluje ono mírné zvlnění mince" máš na mysli ty pomlácený plochy? To je dozajista poškození od nošení, to určitě nevzniklo ražbou, stejně tak otřely a zakulaceny opis.


Koukni se na další dukáty ,na většině uvidíš nedostatky ,, plytké,, ražby důsledek úbytku mincovní hmotnosti, čí seřízení tlaku razícího stroje, je to znát v opisu, portrétů obličeje panovníka,letky Orlice ..

Ptal jsem se jestli myslíš ty pomuchlany plochy a mělký opisy. z podstaty veci, násobky dukátů stejně jako tolarů byli především reprezentačního charakteru, tedy se dá domnívat že jejich ražba podléhala vyšším nárokům než obězní mince. domnívat se že by v mincovně byli takový amatéři že nezvládly vyrazit pěknou,pravidelnou a hlubokou ražbu 10/5D když to zvládli na podstatně méně poddajny kov v nasobcich tolarů, navíc u reprezentačních kusů je přinejmenším úsměvný, těch pěkných kusů je dost. V sixbid archivu jsem letmo mrknul na 5D Leopolda kterých bylo jen od roku 2020 v prodeji na 50ks Několik násobku dukátů, sice ne od Leopolda jsem měl v ruce a všechny byli perfektní. Ta mělká a nízká ražba, tam věřím fidzimu že jde nejspíš o falza, pěkně to popsal.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Třeba na těchto mincích je to docela dobře vidět.. obě mince samozřejmě po závěsu.

V podstatě období začátku užívání nových metod ražení mincí se na kvalitě podepsaly, mince jsou často nedoražené, zvlněné i drobné odchylky váhy jsou znát..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jo to je to co jsem myslel, to pěkně popsal Fidži a nebál bych se myslet si že konkrétně tyhle dva kusy jsou falza z jednoho razidla.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Napriek tomu je kov nepatrične prerozdelený a minca vyzerá ako nedorazená. Všetky nominály tohto dukátu (10D, 5D, 4D a 3D) sa razili z rovnakého toliarového razidla. Ale pri 3D bola medzi razidlami len 1/3 mincového kovu resp. pri razbe 4D 40% mincového kovu než pri razbe 10 dukátu. Takže výsledné razby vyzerajú odlišne. A táto minca má znaky 3-4 dukátu namiesto 10 dukátu.

I když Fidži, teď si to čtu znovu a chápu to správně že myslíš že prostě na nižší Střížek se nevyrazila celá hloubka obrazu proto to vypadá jako nedorazeny? Přeci v tom případě by se vyrazil nižší reliéf, nebo základna obrazu ale vrchní reliéf, tedy detaily by zůstali ploché protože by materiál nedosáhl do nejvyšší části vyrytého obrazu.. nebo jsi to myslel jinak? Jsem se do toho nějak zamotal a zajímá mě to.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
OtravnyKomar napsal
barbar napsal
OtravnyKomar napsal
Barbare jak jsi došel k tomuhle? "jedná se o poměrně hlubokou ražbu, což není u těchto ražeb zvykem, to vysvětluje ono mírné zvlnění mince" máš na mysli ty pomlácený plochy? To je dozajista poškození od nošení, to určitě nevzniklo ražbou, stejně tak otřely a zakulaceny opis.


Koukni se na další dukáty ,na většině uvidíš nedostatky ,, plytké,, ražby důsledek úbytku mincovní hmotnosti, čí seřízení tlaku razícího stroje, je to znát v opisu, portrétů obličeje panovníka,letky Orlice ..

Ptal jsem se jestli myslíš ty pomuchlany plochy a mělký opisy. z podstaty veci, násobky dukátů stejně jako tolarů byli především reprezentačního charakteru, tedy se dá domnívat že jejich ražba podléhala vyšším nárokům než obězní mince. domnívat se že by v mincovně byli takový amatéři že nezvládly vyrazit pěknou,pravidelnou a hlubokou ražbu 10/5D když to zvládli na podstatně méně poddajny kov v nasobcich tolarů, navíc u reprezentačních kusů je přinejmenším úsměvný, těch pěkných kusů je dost. V sixbid archivu jsem letmo mrknul na 5D Leopolda kterých bylo jen od roku 2020 v prodeji na 50ks Několik násobku dukátů, sice ne od Leopolda jsem měl v ruce a všechny byli perfektní. Ta mělká a nízká ražba, tam věřím fidzimu že jde nejspíš o falza, pěkně to popsal.


Komáre nehodlám se dohadovat,nastuduj si způsob ražby mincí jaké se v daném období používaly, jejich předností a úskalí( nedostatky)...
Falza těžko,běžně se nedostatky vyskytují i na vysokých nominálech dané doby.
Ostatně příklad jsem ti doložil, foto plytké ražby pochází s Aukce M@Ch.. Zdali se jednalo o vadu střížku, úbytek mincovní hmotnosti,či vadu ladění tlaků stroje je otázkou,za mne se jedná o standardní nedokonalost spojenou s výrobou mince, falza vyloučeno..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 5. 3. 2023, 15:07. »
Moderátor
OtravnyKomar napsal
Fidzi napsal
Napriek tomu je kov nepatrične prerozdelený a minca vyzerá ako nedorazená. Všetky nominály tohto dukátu (10D, 5D, 4D a 3D) sa razili z rovnakého toliarového razidla. Ale pri 3D bola medzi razidlami len 1/3 mincového kovu resp. pri razbe 4D 40% mincového kovu než pri razbe 10 dukátu. Takže výsledné razby vyzerajú odlišne. A táto minca má znaky 3-4 dukátu namiesto 10 dukátu.

I když Fidži, teď si to čtu znovu a chápu to správně že myslíš že prostě na nižší Střížek se nevyrazila celá hloubka obrazu proto to vypadá jako nedorazeny? Přeci v tom případě by se vyrazil nižší reliéf, nebo základna obrazu ale vrchní reliéf, tedy detaily by zůstali ploché protože by materiál nedosáhl do nejvyšší části vyrytého obrazu.. nebo jsi to myslel jinak? Jsem se do toho nějak zamotal a zajímá mě to.


Zamotal si se slušně, evidentně tomu vůbec nerozumíš... já v tom tvým zdejším zapojení vidím ten zmrzačený tolar za 80 tisíc ,nic jinýho :mrgreen:
Registrovaný uživatel
OtravnyKomar napsal
Fidzi napsal
Napriek tomu je kov nepatrične prerozdelený a minca vyzerá ako nedorazená. Všetky nominály tohto dukátu (10D, 5D, 4D a 3D) sa razili z rovnakého toliarového razidla. Ale pri 3D bola medzi razidlami len 1/3 mincového kovu resp. pri razbe 4D 40% mincového kovu než pri razbe 10 dukátu. Takže výsledné razby vyzerajú odlišne. A táto minca má znaky 3-4 dukátu namiesto 10 dukátu.

I když Fidži, teď si to čtu znovu a chápu to správně že myslíš že prostě na nižší Střížek se nevyrazila celá hloubka obrazu proto to vypadá jako nedorazeny? Přeci v tom případě by se vyrazil nižší reliéf, nebo základna obrazu ale vrchní reliéf, tedy detaily by zůstali ploché protože by materiál nedosáhl do nejvyšší části vyrytého obrazu.. nebo jsi to myslel jinak? Jsem se do toho nějak zamotal a zajímá mě to.

Ak sa na razbu použije tenký nehomogénny strižok (v rôznych miestach rôzna hrúbka kovu), tak časti mince, kde je nedostatok materiálu, ostanú nedorazené. Tam kde je materiálu dostatok, tak je minca vyrazená pekne. Pri dostatočnom tlaku razidla sa vrchná vrstvička kovu roztaví a vyplní aj tenké ryhy razidla. Ale neroztaví sa celý strižok, aby sa kov prelial a rozložil rovnomerne.
Pri týchto dukátoch je to veľmi pekne vidieť ako sa s ubúdajúcou hmotnosťou znižovala kvalita výslednej razby.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Zamotal si se slušně, evidentně tomu vůbec nerozumíš...

Už si sa Barbar zase zamotal do tých svojích hlúpostí. Presne to som chcel napísať o tebe, ale predbehol si ma svojou sebareflexiou. Aj keď asi ty nevieš čo to znamená.
barbar napsal
V podstatě období začátku užívání nových metod ražení mincí se na kvalitě podepsaly, mince jsou často nedoražené, zvlněné i drobné odchylky váhy jsou znát..

Skús nám objasniť aké nové metódy razenia mincí v mincovni Nagybánya máš na mysli. Rád sa niečo priučím u odborníka... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pro představu Fidži od roku 2008 se jich na aukcích vyskytlo všeho všudy kolem 25kusů , mnohé z nich se za tu dobu několikrát otočily s toho víc jak 10 kusů je v horších stavech ,neopravených dírky,nebo přímo se závěsy, Opravdu zachovalý stavech ke všemu bez opravy po závěsu se vyskytlo co by si na jedný ruce spočítal,tak buď tý lásky a přestaň tady záměrně tvrdit hlouposti.
Chápu že se ti naskytla příležitost ,ale tady seš mimo

Prisahal by som, že tam včera večer bolo napísané 20kusov. Zase po nociach opravuješ svoje hlúposti? :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Zamotal si se slušně, evidentně tomu vůbec nerozumíš... já v tom tvým zdejším zapojení vidím ten zmrzačený tolar za 80 tisíc ,nic jinýho :mrgreen:

Vidíš jak ty jsi **** človíček! Člověk se snaží zapojit do diskuze, bez osobních narážek, ofenzivních keců, a že jsem několikrát co jsem napsal, přepsal abych zůstal neutrální, konstruktivní. A na oplátku jako jedinýmu co tě tady negriluje za to jaký jsi trumpeta dostanu takovou krásnou reakci. Žádná odpověď k tématu, reakce na dotaz ohledně mince, první odpověď vyhýbavá, druhá bohapusty nízký útok tvoji ješitnosti. Propo ten tolar byl v o dost lepším stavu než tahle tvoje obnošená zmuchlaninka. Leč seckejme na dubnovou aukci ta nám ukáže kdo se mýlil s cenou, s popisem je už teď jasne že jsem ho uvedl správně a podstive.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Ak sa na razbu použije tenký nehomogénny strižok (v rôznych miestach rôzna hrúbka kovu), tak časti mince, kde je nedostatok materiálu, ostanú nedorazené. Tam kde je materiálu dostatok, tak je minca vyrazená pekne. Pri dostatočnom tlaku razidla sa vrchná vrstvička kovu roztaví a vyplní aj tenké ryhy razidla. Ale neroztaví sa celý strižok, aby sa kov prelial a rozložil rovnomerne.
Pri týchto dukátoch je to veľmi pekne vidieť ako sa s ubúdajúcou hmotnosťou znižovala kvalita výslednej razby.

Tomu rozumím. Ale nebyl by vyřazeny spíše jak jsem ho popsal? Vyzkoušej formičky na cukrový obtisknout do modelíny jen napůl, bude tam samo "spodek" obtisknuty vršek nikoliv. Tady na těch mincích to nevypadá že by chyběl vršek ale naopak spodek. A nemyslíš že by si na střížku pro 10D dali fakt záležet víc než na běžných střížcich?
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Prisahal by som, že tam včera večer bolo napísané 20kusov. Zase po nociach opravuješ svoje hlúposti? :D

Taky mám ten dojem.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Fidzi napsal
OtravnyKomar napsal
Fidzi napsal
Napriek tomu je kov nepatrične prerozdelený a minca vyzerá ako nedorazená. Všetky nominály tohto dukátu (10D, 5D, 4D a 3D) sa razili z rovnakého toliarového razidla. Ale pri 3D bola medzi razidlami len 1/3 mincového kovu resp. pri razbe 4D 40% mincového kovu než pri razbe 10 dukátu. Takže výsledné razby vyzerajú odlišne. A táto minca má znaky 3-4 dukátu namiesto 10 dukátu.

I když Fidži, teď si to čtu znovu a chápu to správně že myslíš že prostě na nižší Střížek se nevyrazila celá hloubka obrazu proto to vypadá jako nedorazeny? Přeci v tom případě by se vyrazil nižší reliéf, nebo základna obrazu ale vrchní reliéf, tedy detaily by zůstali ploché protože by materiál nedosáhl do nejvyšší části vyrytého obrazu.. nebo jsi to myslel jinak? Jsem se do toho nějak zamotal a zajímá mě to.

Ak sa na razbu použije tenký nehomogénny strižok (v rôznych miestach rôzna hrúbka kovu), tak časti mince, kde je nedostatok materiálu, ostanú nedorazené. Tam kde je materiálu dostatok, tak je minca vyrazená pekne. Pri dostatočnom tlaku razidla sa vrchná vrstvička kovu roztaví a vyplní aj tenké ryhy razidla. Ale neroztaví sa celý strižok, aby sa kov prelial a rozložil rovnomerne.
Pri týchto dukátoch je to veľmi pekne vidieť ako sa s ubúdajúcou hmotnosťou znižovala kvalita výslednej razby.


Pěkně , teď už to víš,od posledně,kdy si tyto ražby označil za falza a chudák oddaný komár ti to málem sežral..
Ale to co píšeš nemusí být vždy pravidlem,ono velmi těžce se určuje reálná hmotnost (časté požkození po závěsu viz.priklad 5 dukat M&ch) špatně se tak da odvodit reálný původ nedostatků ražby, zdali se jedná o úbytek mincovní hmotnosti,či špatně seřízení stroje... Konec konců na tom tolik nezáleží, bezpochyby tyhle konkrétní ražby mají různé nedostatky a tvé původní označení za falza byl jednoznačně blábol..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1