Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Jan322 Měl bych dvě otázky. Jak se pozná,( pokud se dá odlišit ) které jsou z Vratislavi, a které z Opolí?

Druhá je na vlastní výskyt značky mincmistra. Pokud se pořádně podíváte, tak je písmeno M a W spojeno šikmou velmi tenkou čárkou. Původně jsem myslel, jenom, že to je vada, Ale tohle je další značka jiného tvaru, kde to je také patrné. Mohli by jste zapátrat, prosím, ve svých sbírkách a podívat se, jak to je? Pokud na to narazíte, zajímaly by mne nominály a ročníky, u kterých se toto vyskytuje.

Samozřejmě, nepohrdnu ani fotkami. Doplnil bych si informace do databáze. Dík.
Moderátor
Korunka: podle Halačky je to typ 1601, poslední ročník ražený za Leopoldovy vlády ve Vratislavi
Pavel: V opolské mincovně 15 krejcary nebyly raženy
Moderátor
pavelgregor napsal
Druhá je na vlastní výskyt značky mincmistra. Pokud se pořádně podíváte, tak je písmeno M a W spojeno šikmou velmi tenkou čárkou. Původně jsem myslel, jenom, že to je vada, Ale tohle je další značka jiného tvaru, kde to je také patrné. Mohli by jste zapátrat, prosím, ve svých sbírkách a podívat se, jak to je? Pokud na to narazíte, zajímaly by mne nominály a ročníky, u kterých se toto vyskytuje.

Samozřejmě, nepohrdnu ani fotkami. Doplnil bych si informace do databáze. Dík.


Podival jsem se do Herinka kde jsou fotografie vybranych minci a se sikmou spojnici tam jsou tyto nominaly a rocniky (m.j. mince se znackou bez spojnice byla v katalogu vyfocena jen jedna) :
- 3 dukat 1695
- dukat 1694 (foto mene zretelne, ale spojnice spise ano nez ne)
- tolar 1694 (znacka M:M/:W)
- tolar 1695
- 1/2 tolar 1695
- VI krejcar 1693
- 3 krejcar 1693
- 3 krejcar 1697 (znacka M:M/.W)
- krejcar 1699
Registrovaný uživatel
..zde je také jeden...
http://aukro.cz/leopold-i-krasny-xv-krejcar-1694-i2384631927.html
Registrovaný uživatel
Ja mám len tento jeden 3 kreuzer . Myslím že je to tá istá značka, len v menšom.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Citovat
Jak se pozná,( pokud se dá odlišit ) které jsou z Vratislavi, a které z Opolí?

U tých so značkou M.M.W by to mohlo ísť aj podľa ročníka. Mincmajster Martin Maximilián Wackerl pôsobil v roroch 1692-1698 vo Vratislavi a predtým a potom v Opolí 1685-1690 a 1698-1699.
Registrovaný uživatel
Tak trošku na oživenie. Stav mincí je, aký je.
Pribudol mi jeden od Triangla XV kreuzer 1664, varianta v opise. Tieto moje majú nevýraznú značku mincmajstra ako keby bolo prerývané razidlo, možno z viedenských. Pekný ale asi nedorazený XV kreuzer z Košíc 1695 CM a tak isto v pekný XV kreuzer z Nagy Bany 1678 IS neznámy mincmajster, razil len dva roky. Škoda toho vyštípnutia. XV kreuzer Sv. Vít 1664, trochu ho kazí medienka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ak by to niekoho zaujímalo, zbieram XV grajciare KB aj na varianty v opise alebo zmeny v portréte. Tu je malá ukážka. Z niektorých ročníkov mám aj 4 varianty. Pár krát tu padol názor, že skoro každá druhá minca je iná varianta, ale po dlhšom sledovaní som zistil že to tak nieje. V Kremnici robili svoju prácu profesionálne.
Mince zbieram pre svoje potešenie a radosť mi urobí aj minca v horšom stave, tak prosím nepíšte k tým prvým minciam, že nepatria do zbierky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tie mince do zbierky patria. 15-grajciare naozaj majú svoje čaro, občas uvažujem že sa k Leopoldovi predsa len vrátim, jeho mince sú krásne. A tebe gratulujem k minciam, aj k peknej zbierke.
Moderátor
Velmi pekne mince, maji sve kouzlo. Drive jsem Leopolda take sbiral podrobneji, dnes uz jen prazske razby clenene dle nominalu a mincmistra.
Registrovaný uživatel
Dva celkom pekné kusy myslím...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tieto vyššie ročníky sú často plytko razené, takže takýto stav je veľmi pekný.
Registrovaný uživatel
..to je dobře, že sem občas něco přibude, alespoň je na co se dívat. Supr mincičky!
Moderátor
Áno Derrick, pekná mňamka...
Registrovaný uživatel
..tady mám také jeden, ale s obavou, zda se nejedná o falzum. To by mne asi trefilo... Jedná se o ty nerovnosti v okolí písma a pod. Co to je, nemohlo to vzniknout poškozením razidel? Doufám, že by se snad nepadělaly velmi běžné patnácti- krejcary... :roll:
PS: za kvalitu foto se omlouvám

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zas až tak bežná nie je, ale pravá bude. Zatiaľ som nepočul, že by sa robili falzá, možno ma niekto opraví. V peknom stave už asi pod 150 Eur nekúpiš.
Registrovaný uživatel
To korunka: klid, tenhle vypadá, že je OK ;-)
Registrovaný uživatel
Blbá otázka: videl som mince pomerne málo a pomerne viac ohnuté, je to neaká vada alebo je to dôsledok z výroby -razenia mincí?
Registrovaný uživatel
Ohnutie vzniklo pri procese výroby, valcovaním. Bývajú tak ohnuté mince ktoré boli krátko v obehu.
Registrovaný uživatel
Ok, ak sa mi dostane znova do rúk taká minca tak pošlem i foto na pokuk,nech sa všetci začiatočníci poučíme
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
To korunka: klid, tenhle vypadá, že je OK ;-)


Děkuji za komentáře k němu. "Fuj, to se mi ulevilo." ;)
Registrovaný uživatel
Korunka, mám ten istý ročník z bratislavskej mincovne. Môžeš porovnať, len ja sa ešte musím naučiť fotiť :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..no, tak rozdíly jsem tam našla, ale vysvětluji si to tím, že nešlo o stejné razidlo, ... i když některé jsou velké..
Jaké jsou vůbec váhové výkyvy u těchto nominálů? Zjišťoval jste to někdo?
Registrovaný uživatel
Rozdieli sú niekedy aj okolo gramu. Osobne si myslím, že bude výkyv aj v rýdzosti. JA by som chcel raz, keď budem mať dosť porovnávacieho materiálu, publikovať alebo urobí web zo štúdiou XV , prípadne ešte VI a 3 grajciarov.
Registrovaný uživatel
dula77, to je dobrý nápad. Rád prispejem svojou troškou do mlyna. Myslím, že sa tu nájde viacero nadšencov.
S tým webom by si mohol začať možno aj hneď :-).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1