Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Nezvyšuj hlas, dúfam že som ťa nevytočil. ;) U 1301 nesedí ani tvar rozdeľovacích znamienok, ale už som ticho aby si ma nevymazal, alebo aby si si neuhnal infarkt. :twisted:


:lol: :mrgreen: :roll:
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
To už se tu ale probíralo mnohokrát, žádná literatura na Leopolda není zpracována na varianty opisů ale jen jako základní typologie, mnoho variant různých zkrácení opisů jsou zcela běžné, u nominálů 15 kr. a hlavně menších je to pomalu každá 3., 5.mince...(tedy taková je moje zkušenost) je to už trochu komedie na pokračování, kdy jednou za několik týdnů sem nekdo na web dá minci s tím, že co je to za variantu(nejlépe vzácnou) neb tento opis a jeho zkrácení v Nechanickým nenašel...


Nezabudaj, že opakovanie je matka mudrosti :)
Registrovaný uživatel
Reverz je dosť biedny ale ako ukážka to stačí. Mincovňa Neuburg am Inn 1664 . Jediný ročník kedy sa razil Xv grajciar. Mincmister Bartholomäus Triangel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Škoda toho reverzu no, ale inak je dosť slušný.
Registrovaný uživatel
Zdarec trochu to tu oživím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Veľmi pekné mince. Také ešte nemám :D
Moderátor
Krasne. Zajimave je srovnani obou portretu.
Registrovaný uživatel
Dula77 a Alarich ozaj super -Neuburg mám 3gr.1665,arabské 6 mám asi 8 ks dúfam že do konca apríla tu už nejaké foto umiestnim.Kúpil som detík .mince a na foták mi nezostalo.Ale na taký 15 gr ako má Dula77 by som zohnal peniaze....s pozdravom
Registrovaný uživatel
z tých s arabskou číslicou, by som aspoň jeden kúpil,lebo vymenil.
« Poslední úpravu provedl(a) dula77 v 7. 4. 2012, 23:15. »
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
z tých s arabskou číslicou, by som aspoň jeden kúpil,lebo vymenil.
Velmi rád by som nejaký aj daroval len tieto čo mám tak každý je iný ročník.Jeden som venoval do tomboly Bigerovi na akcii v Jeseníkoch bolo tam super už sa teším na budúci ročník.Ak by som nejaký videl v aukcii alebo zohnal dám ti vedieť.
Registrovaný uživatel
Dobry den, nemate niekto doma publikaciu "Miller zu Aichholz, V., Loehr, A., Holzmair, E.: Österreichische Münzprägungen 1519-1938. Wien 1948" alebo "Montenuovo. Collection Montenuova, Adolph Hess, Frankfurt am Main 1880 a 1895"? Potreboval by som odtial informaciu ohladne 3 grajciara z roku 1675, Bratislavska mincovna. Nechanicky ho oznacuje ako "hybridní ražba" pod kat.cislom 1656, ako zdroj uvadza prave uvedene publikacie: "MA, Mont. 1007". Bol by som rad, ak by mi niekto mohol poskytnut info o tom co je tam napisane a ak je tam zobrazeny, tak aj obrazok. Pripadne ak ho niekto vlastni, tiez by som uvital foto. Dakujem.
Registrovaný uživatel
Miller zu Aichholz uvádí:
Wdgn. 5831
Mont. 1007
Das Stück wird nur in einem Lot mit späteren Jahrgängen zitiert.
Registrovaný uživatel
Tak z toho zatial nie som o nic viac mudrejsi :)
Podla tej poznamky je znamy iba jeden kus, ktory sa nasiel spolu s neskorsie razenymi mincami?
Aky je to zdroj "Wdgn", nie je to nahodou "Wdgr" - podla Nechanickeho "Eduard Fiala: Colection Ernst Prinz zu Windischgrätz"?
Registrovaný uživatel
Montenovo č. 1007 (kat. z roku 1895)je medaile z roku 1686 od autora G.Hautsche
Wdg č.5831-35 sestava pěti 3 krejcarů čtyř ročníků mincovny CH/HS bez jakéhokoliv dalšího typového rozlišení
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Hm, dakujem, takze co sa tyka odkazu na Montenovo, tak to bude asi nejaka chybna informacia. A vo Wdg su tie mince aj zobrazene? Zaujimal by ma totiz rozdiel medzi "beznym" rocnikom 1675 a "hybridnym" podla Nechanickeho. Je vobec medzi tymi piatimi 3 grajciarmi rocnik 1675? Neviem co si mam predstavit pod pojmom "hybridni razba".
Registrovaný uživatel
Wdg vyobrazuje jen raritní mince(jen 8 tabulek na cca 6100 mincí)

teoreticky mohl myslet kombiaci s použitím staršího či novějšího razidla na jedné straně nebo tam je jen napsaní pitomost(to se asi žádnému soupisu nevyhne)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Jedna pekná minca mi utiekla.
http://aukro.cz/mince-leopold-i2266394453.html
Registrovaný uživatel
Jeden prírastok. Stav nič moc ale potešil. Pri tejto mincovni pekný stav ide cenovo prudko hore. Veľká Baňa 6 grajciar 1676 mincmajster Leopold Mittermayer.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Úlovok z Trenčína a aukcii v Ba.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Úlovok z Trenčína a aukcii v Ba.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Ach, ja som vedel,že mam isť do TN. :'( Na tu polturu som sa aj ja chystal, no nakoniec financie šli niekam inam. Blahoželam pekne prirastky.
Registrovaný uživatel
Také se pochlubím jedním Žaboksichtem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zachovalost excelentní jak na aversu, tak na reversu. Jen je škoda, že u Kremnice se nedá určit mincmistr...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pekná minca, mal som kedysi veľmi podobný stav, ročník 1695, ale tvoj má krajšiu patinu. Gratulujem.
Registrovaný uživatel
krokodill napsal
Také se pochlubím jedním Žaboksichtem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zachovalost excelentní jak na aversu, tak na reversu. Jen je škoda, že u Kremnice se nedá určit mincmistr...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Pekný kusok, ale excelentna zachovalosť si myslím,že nie. 8)
Registrovaný uživatel
Dobrá, tak napíšu stav dost slušný :mrgreen: Krásně prohnutý válcováním a patinka je fakt také pěkná 8)
Registrovaný uživatel
tak tak, průměrně slušně zachovalý a normálně zařaditelný do sbírky, ale excelemtní by u této relativně běžné ražby musel být v RL...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1