Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
I odbornou literaturu musíme brát jako něco, co se může pouze rovnat subjektivnímu názoru autora, včetně některých chyb. Někteří účastníci zde vedených diskuzí pak berou názory autorit jako pravdy, se kterými je zakázáno polemizovat. Bohužel si ale neuvědomují, jak se mýlí. Tedy vše bychom měli kontrolovat a názory druhých vzít za své až tehdy, pokud budeme o těchto pravdách přesvědčeni sami. Zde se nejedná o nějakou nedůvěru, ale pouze tak se lze něco naučit.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Páni, je nutné si uvedomiť, že kniha pána Hollhubera vznikala v období rokov 1995-1997. Bez digitálnych foťákov, bez mobilov, bez internetu,... na základe zasielania fotografií od iných zberateľov prevažne z Rakúska. Napriek tomu obsahuje súhrn mincí z 18-tich mincovní Rakúska, Uhorska a Českého kráľovstva delených po ročníkoch a typoch ! Klobúk dolu a veľká vďaka za takú prácu ! ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Napriek tomu obsahuje súhrn mincí z 18-tich mincovní Rakúska, Uhorska a Českého kráľovstva delených po ročníkoch a typoch ! Klobúk dolu a veľká vďaka za takú prácu ! ;)


To zde nezpochybňuji. Moje zamyšlení mělo za cíl všeobecnější pohled, nikoli hodnocení této konkrétní publikace. Samozřejmě se shodneme na tom, že zde byl jistý pokus o soupis typologie XV krejcarů Leopolda I., který nebude nikdy konečný. Proto bych spíše přivítal dělení znalostí o této problematice v rozsahu typů a variant. Vše ostatní již bude nad rámcem možného. To je ale pouze můj názor.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1: Úplný súhlas.

Fidzi: Huszár, Pohl, Unger, Réthy, Weszerle, Resch...a už som v 19.storočí... Áno, toto všetci boli nadšenci, ktorím robilo radosť podeliť sa so svojimi skúsenosťami so širokou numizmatickou verejnosťou ;)
Registrovaný uživatel
Každý, kdo nezištně věnuje svůj čas psaní článků, si zaslouží uznání. Druhou pravdou je ale fakt, že tyto články jsou určeny pouze pro pár jedinců, kteří se této problematice alespoň trochu věnují. Širokou sběratelskou obec totiž bohužel více zajímá obchodní stránka atd. Odborné otázky jdou pak trochu mimo jejich zájem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 19. 4. 2018, 8:52. »
Registrovaný uživatel
A práve preto si neodpustím trochu pátosu...páni Hunka, Budaj, Švec, Videman, Hána, Richtera, Gregor, Černohorský, Cihlář, atď...

ĎAKUJEM, BEZ VÁS BY TO BOLA NUDA!

Finito.
Registrovaný uživatel
Tak nevím, chápu, že Slovensko je dál na východ, ale tady tyhle "vymoženosti" již fungovali...
Btw, i ta kecarna nám nějak umřela
Registrovaný uživatel
Smysl zdělení jsem nepochopil.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Len úbohý pokus urobiť z tohoto vlákna ďalšiu kecárnu-hnusárnu.
Registrovaný uživatel
Sigure, to už se ti povedlo...
Evropo, "Páni, je nutné si uvedomiť, že kniha pána Hollhubera vznikala v období rokov 1995-1997. Bez digitálnych foťákov, bez mobilov, bez internetu,."
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Tak nevím, chápu, že Slovensko je dál na východ, ale tady tyhle "vymoženosti" již fungovali...

Evropo, "Páni, je nutné si uvedomiť, že kniha pána Hollhubera vznikala v období rokov 1995-1997. Bez digitálnych foťákov, bez mobilov, bez internetu,."


Digitálne fotoaparáty cielené na bežných spotrebiteľov mali najskôr pomerne nízke rozlíšenie. V tejto triede bola hranica jedného megapixelu prelomená až v roku 1997.
1998 – v České republice probíhá první ročník kampaně Březen – měsíc Internetu (konané každoročně až do roku 2008). Březen – měsíc internetu byla v letech 1998–2008 každoročně v měsíci březnu se opakující informační kampaň, jejímž záměrem bylo upozornit na význam sítě Internet pro rozvoj hospodářství a společnosti v době, kdy do nich internet teprve pronikal a nebyl ještě v České republice příliš rozšířený a známý.
Registrovaný uživatel
nenapadá ma nič extra chytré.. ale "ještě větší blbec než jsme doufali" by šlo
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Tak nevím, chápu, že Slovensko je dál na východ, ale tady tyhle "vymoženosti" již fungovali...

Je mi ťa úprimne ľúto. Čítanie s porozumením sa učia deti na 1. stupni základnej školy. Je to kľúčová schopnosť kreatívnych ľudí. Neboj sa - to sa ťa netýka. Na vyučovaní si vtedy pravdepodobne chýbal.

1.) pán Ulrich Hollhuber pochádza zo Salzburgu, kniha vznikala v Salzburgu a nakoniec bola aj vydaná v Salzburgu. Radšej dodám, že Salzburg je mesto v Rakúsku. Akú spojitosť s tým má Slovensko ?

2.) píšem "kniha vznikala bez... na základe zasielania fotografií... prevažne z Rakúska", nepíšem, že v tej dobe nebolo možné zakúpiť Nokiu 150 NMT za 30.000 Sk, alebo pripojenie k internetu za 3.000 Sk mesačne s rýchlosťou 14,4 kbps, pretože sa snažím venovať podstate - minciam a knihe o minciach. Čomu sa venujú tvoje príspevky tu na fóre ? Čím sú pre ostatných prínosné, aby ich bol dôvod čítať ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Abych vrátil smysl těchto stránek do roviny odborné, přikládám odkaz na jednu ražbu XV krejcaru, která se vyskytla na trhu před několika lety a vyvolala určitou polemiku. Jaký je dnešní názor?

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/mince-a-doba-frantiska-ii-9469x28

Článek č. 697.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Aby sme to nemuseli hľadať, dám to foto aj sem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Je to falzum. Na tej minci vôbec nič nesedí s kostolným poriadkom.
Averz - karikatúra panovníka, skomolený opis, ročník, mincovňa.
Reverz - nezmyselný nemecký nápis na uhorskej minci

Prikláňam sa k teórii o pravdepodobne poloamatérskej spomienkovej medaile alebo žetóne na víťazstvo nad Turkami z roku 1686. V roku 1686 bol oslobodený od Turkov Budín a Pécs (Päťkostolie). Radosť z víťazstva bola obrovská, tak sa na nej niekto pokúsil zviesť.

Každopádne nie je to platná minca a nie je to práca kremnickej mincovne. Je to len napodobenina, o ktorej pôvode môžeme len špekulovať.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Každopádne nie je to platná minca a nie je to práca kremnickej mincovne. Je to len napodobenina, o ktorej pôvode môžeme len špekulovať.


Na tomto závěru se shodneme.

Proto jsem také napsal článek č. 2676. Pak platí, že vše musíme prověřovat, ať to napsal kdokoli. Navíc v tomto případě, autor zde diskutované publikace zaujal poměrně příznivé stanovisko na pravost mince a někteří jedinci následně převzali tento názor, aníž by celou problematiku znali.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1, je tu určitá podobnosť s článkom Ivo Halačku "Nový ročník kremnického XV.krejcaru" v Numizmatike č.12 (Bratislava 1994), ktorý pojednáva o novom unikátnom náleze XV. grajciara 1697 (tento ročník neexistuje). Pán Halačka píše "Po detailní prohlídce střížku je možno jednoznačne konstatovat, že se jedná o ražený exemplář a také obraz mince odpovída obrazu předchozích ročníku kremnických XV.krejcaru, snad s poněkud mohutnějším poprsím v líci. O pravosti této ražby nemám žádné pochybnosti..."

Zberateľovi Leopolda stačí letmý pohľad na mincu a musí byť jasné, že to nie je práca kremnickej a ani inej oficiálnej mincovne... Nechám si rád poradiť a cením si prácu každého kto obetuje svoj čas a peniaze, aby rozšíril naše poznanie. Ale to neznamená, že nemám svoj vlastný úsudok. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
pamätáte si niekto za čo sa vtedy predal?
o pôvode sa takmer určite nič nedozvieme, to by musela byť veľká náhoda, ale dokážem si predstaviť bez problémov, že si ho zberateľ Leopolda hodí do zbierky, ako nejakú zaujímavosť
Registrovaný uživatel
cca 1000 eur, už si to presne nepamätám
Registrovaný uživatel
Môj dnešný prírastok do zbierky a zároveň aj prví toliar Leopolda I. :) ...konečne ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já bych se ještě vrátil k XV 1686 KB s německým nápisem.Minci jsem se pokusil koupit v roce 2012 kdy se objevila.Zájemců bylo mnoho a jak psal Dula šla okolo 1000 euro a úspěch jsem neměl.Dnes bych to rád zkusil opět..Kontaktoval jsem před tím lidi,kteří se na rozdíl ode mě numismatikou zabývají důkladněji.Stanoviska byla různá.Od úplného zavržení,po neurčité vyjádření.Ono také z fotky něco určovat,že?Pan ing.Král-bezcené falsum.pan Nechanický-Mail:
Děkuji za zajímavý obrázek XVníku 1686 KB. V roce 1686 dobyl Karel Lotrinský Budín a tak byl důvod oslavovat. Byla vydány krásné barokní medaile. Německý text gramaticky odpovídá 2. polovině 17. století. Pokud by tehdy existovali numismatici našeho ražení, byl by to důvod k vydání pamětní mince. Byl by to však spíše tolar nebo nějaký zlatý násobek dukátu. Umístění letopočtu nemá na XVnících Leopolda I. obdobu. Minc. značka KB je nemožně umístěna a na tak významné ražbě by byla na význačnějším místě. Tato náhle se objevivší unikátní ražba po více než třech stoletích je typická pro novodobá falza. Vše nasvědčuje, že se jedná o novodobé falzum. Přesto by toto falzum (pokud by bylo za přiměřenou částku) by bylo ve sbírce zajímavé.
Mějte se hezky , zdraví Z.Nechanický
Pan Höllhuber-Vielen Dank für diesen Hinweis. Da ist ja ein ganz interessantes Stück.
Auf den ersten Blick wirkt es echt, also man hat nicht das Gefühl einer
späteren Prägung. Im Avers ist auch eindeutig ein KB für Kremnitz zu
lesen. KL gibt es nicht, eine Münzstätte Klausenburg ist mir auch nicht
bekannt. Die Positin und Art der Jahreszahl und des Münzstättenzeichens
sind auch sehr ungewöhnlich. Besonders interessant ist natürlich die
Rückseite. Die deutsche Umschrift BEFREYDT VON TURCK (also "Befreit von
den Türken") passt ja sehr gut in die Zeit. 1683 ist die Belagerung von
Wien, die mit dem Sieg der Habsburger und Polen gegen die Türken endet.
Wie dieses Revers entstanden ist, kann ich mir nicht vorstellen. Aber die
Höhe der ebay-Gebote zeigt, dass hier großes Interesse besteht, weil es
sich ziemlich sicher um eine echte Prägung handelt. Ich habe das Stück nie
gesehen, auch nie davon gehört. Am liebsten würde ich mitsteigern ...
Liebe Grüße aus Salzburg und danke für den Hinweis
Ulrich Höllhuber
Prodejce měl u mince KL,místo KB.
Pan Höllhuber dražil též neúspěšně.Kupce v té době již nebylo možno kontaktovat.
A ještě pan Tamás-Diese Münze ist eine Fälschung!
Ich denke, diese stammt von um 1800-1900.
Vorher habe ich nie gesehen.
No.a já si po letech myslím,že novodobý padělek to není.Žádný takový se neobjevil,což asi u novodobého falsa by nastalo.Také prasklý střižek a dírka pro novodobé falsum nesvědčí.Dobové falsum,nebo pamětní ražba?To je možné,a asi to tak je.Každopádně vyrobil někdo,kdo to uměl.Tenkrát někdo argumentoval,že portrét vypadá jako karikatura,ale jsou ražby zcela určitě ,,echt" a vypadají daleko hůře.Někde jsem četl ,že Leopold na to byl dokonce upozorněn,ale bylo mu to prý jedno.On potřeboval peníze,hlavně pro armádu a jak vypadají ho údajně moc nezajímalo.
Kdybych minci získal ,tak bych byl určitě rád.Bohužel,pokud bude v prodeji bude to nejspíš zase ta samá jako v roce 2012 a jiná se asi hned tak neobjeví.Zda je falešná,nebo pravá nevím.Co však vím určitě,tak by se prodala daleko dráž!
P.S. A Janíčkovi k tolaru gratuluji,a ať mu sbírka roste!
Registrovaný uživatel
Leopolda I. jsem kdysi také "chvíli" sbíral a tedy měl jsem docela přehled o sběratelích. Některých jsem se tehdy ptal na názor a všichni se shodli na závěru, že se nejedná o pravou ražbu.

Podle mého názoru se nejedná o otázku úrovně zpravování obrazu, ale o určité zažité řemeslo při výrobě a tvorbě ikonografie obrazu. Můžeme mít na tuto otázku různé názory, ale je téměř jisté, že ikonografie obrazu nezapadá do kremnického světa.

Pokud by se jednalo o pamětní oslavnou ražbu, byl by vyražen větší počet kusů. Samozřejmě lze považovat za pravděpodobné, že by se jednalo o vyšší nominály.

Jestli mne paměť neklame, cena byla kolem 1000 €, ale na vyšších cenách byl zájem pouze dvou (?) dražitelů.

Pokud by tuto ražbu uznali někteří sběratelé za pravou, jsem si jist, že by cena skončila na jiných hodnotách.

To jsou některé postřehy na tuto ražbu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 26. 4. 2018, 15:16. »
Registrovaný uživatel
Ještě jedna poznámka.

Za Leopolda I. nebyla jednotná ikonografie, ani neplatila jednotná úroveň ve výrobních praktikách. Každá mincovna měla svoje specifika. Pokud si tyto okolnosti nakoukáme, pak musíme být schopni říci (po ukázání líce např. XV krejcaru), která mincovna tuto minci razila a z kterého období pochází, aníž bychom znali rub mince s letopočtem a značkou mincovny, či mincmistra.

Líc tohoto padělku se opravdu nedá nikam zařadit. Ani výrobní praxí, ani ikonografií obrazu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Právě,že tenkrát dost sběratelů pravost mince uznalo.Kontaktoval jsem tenkrát spoustu známých a kamarádů,pro něž je numismatika celoživotní záležitost.Kde a jak,nebo proč vznikla však nikdo na tuty nevěděl.Ale zájem byl velký.Minci koupil někdo na poslední chvíli,zkušený kupec,možná obchodník(moje spekulace).Cenu jsem si někam zapsal,ale nemohu najít.Myslím si,že to bylo pár stovek přes 1000 euro.Dnes se nechá zjistit,zda mince je pravá,ale normální sběratel ty pomůcky nemá a hlavně musí mít tu minci..A proto jak vepředu píše fidzi je třeba mít vlastní úsudek,ale optat se je také dobré.Mě se ten XV moc líbil,ale já jsem sběrač,takže se nemohu hádat se znalci,ale úsudek,tak ten mám.Beru ho jako dobovou ražbu.A také nevím kde,proč.Není to typické KB,ale podobné ražby,samozřejmně bez nápisu a data v poli se najdou.Tu tisícovku bych dnes vysolil,ani bych nemrkl.Ale pokud by se ta samá mince objevila-sken mám uložen,tak bych byl asi bez šance.Bylo by nás více,kdo by chtěl minci do sbírky.Stačí jak šly nahoru normální XV,natož nějaká odlišnost,i když podivná.
Jinak někteří movitější sběratelé na eBay,Aukru apod.,zásadně nekupují!Pár takových znám,takže to si nevymýšlím.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1