Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Lopezi myslím, že by jses měl raději věnovat čištění mincí viz.toursky groš a prodávat dále své bonbóny :) ...a né jsem plést tvé fiktivní smyšlene bludy pouze pod jedním záměrem...

Tvoje reakce je až podezřelá směšná a tuplovaná tím jak jse k tobě přidá Pepek vyskoč,aliaz Josef Vyskočil...
Doufám,že znáš Švejka :)

Já nevím pánové,že jsi nedáte pokoj.....jeden něco záměrně plácne do éteru a ostatní se s chutí přidají aniž by tomu rozuměli...... ;)

http://www.oelberger.cz/velke-aukce/velka-aukce-kveten-cerven-2017/leopold-i/tolar-1695-wien-1-1-24422
Registrovaný uživatel
Stultorum mater sempiter gravida ....
Registrovaný uživatel
Foto denáre.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že jde o tuhle vadu razidla. Zajímavé je, že na tom forgerynetwork jsou všechny tři kousky z r. 1695..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak tady máte krásné falsum s datumem 1693 ajeden pravý se stejným datem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dík. Zaplní nečím číslici v razidle a vyryjí jinou?
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Ten s dvojbodkou nad štítom označil ako "Kaschau/Košice" a ten so značkou "P" nad štítom označil ako "Pressburg/Bratislava". No schválne skús určiť s použitím svojej literatúry, vedomostí, počítača, ktorý z tých dvoch denárov určil správne. ;)


Ani jeden.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Fidzi napsal
Ten s dvojbodkou nad štítom označil ako "Kaschau/Košice" a ten so značkou "P" nad štítom označil ako "Pressburg/Bratislava". No schválne skús určiť s použitím svojej literatúry, vedomostí, počítača, ktorý z tých dvoch denárov určil správne. ;)

Ani jeden.

Bingo! Je mi jasné, že ty Sigur alebo Lopez s týmto kvízom nebudete mať problém. Len som si myslel, že to možno zaujme a rozšíri obzory aj iných numizmatikov.
Kvízom som chcel upozorniť na skutočnosť, že aj taký aukčný dom ako Lanz sa môže často mýliť (pokiaľ v tom nie je priamo úmysel). ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
...že aj taký aukčný dom ako Lanz sa môže často mýliť (pokiaľ v tom nie je priamo úmysel). ;)


Jasne, Košice a Blava sa dobre predávajú..ale toto sú len také šušne v porovnaní s diskutovaným odlievaným fejkom a tiež tým medeným falzom, ktoré bohužiaľ prebehli poslednou aukciou M&CH. Len neveriacky krútim hlavou...
Moderátor
Pauly hoď ten padělek na váhu a zřetelně vyfoť, také fota rozměrů....

Jsem zvědavý jestli bude rozdíl o proti mému,rozdíl který přesně metrologický souhlasí....

Díky
Registrovaný uživatel
zásada do budúcna, nekupovať toliar pod 28 g. ošúchaním nestratí toľko na váhe, jedine ak bola upravená hrana obrúsením, kvôli očku alebo do šperku
Moderátor
Toml
Tvrdíš,že tyto tvz. falza jsou tři...
No tak to je paráda, já vlasně mám raritu metrologicky přesnou kopii originálu...
Druhou má výherce aukce v odkazu a kde je třetí :roll:
Hoši vy jste herci,jedna radost :) ....

http://www.oelberger.cz/velke-aukce/velka-aukce-kveten-cerven-2017/leopold-i/tolar-1695-wien-1-1-24422
Registrovaný uživatel
našiel som rovnaký v aukcii s váhou 28,6 g, v Dorotheu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Citovat
Kvízom som chcel upozorniť na skutočnosť, že aj taký aukčný dom ako Lanz sa môže často mýliť (pokiaľ v tom nie je priamo úmysel). ;)


ach, tie omyly aukcnych domov.. prihadzujes na Kosice, a pride ti domov Bratislava :-)

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=5368&category=169103&lot=4482443
Moderátor
Lopezi. ...
Celou noc jsem si pročítal, zahraniční diskuzní servry a je faktem, že diskuse jsou různoroda ....
Jsou i podobné domněnky s vadadu razidla na origo, a kopie váhově nižší s touto vadou i bez ni. .....

Ať je to tak či onak, mici si ponechám a seženu novou vídeňskou, bez tohoto rozporuplneho znaků....
Moderátor
Omlouvám se,že znovu reagují,ale snažím se shodnotit všechny možné dosavadní poznatky a některé věci mi opravdu vrtaji hlavou....
Take dost podstatnými faktorem je i to,že vahově nižší falza s tímto znakem jsou vizualně stejná,27g.
Na rozdíl s váhou a rozměry minci souhlasnymi s originály, ale stejnou vadou, jsou různych kvalit a na toto také poukazují na zahraničních diskusních fórech.....

S toho všeho vyplývá, že asi nelze s naprostou jistotu konstatovat,falzum. ...

No nevím, kašlu na to...
Každopádně to neměni fakt, že si seženu nový kus...
Ve své sbírce, chci mít zaručenou jistotu originality....
Díky lopezi
Registrovaný uživatel
Pre zaujímavosť kremnické repliky - 3 grajciare Leopolda I. 1661 -1662 - 1663 - 1678 - 1692
Za mňa celkový dojem hrôza, hlavne čo sa týka stvárnenia Leopolda a toho umelého patinovania. V tej Číne sú šikovnejší chlapci :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Ještě zde velice zajímavý článek...numimatika s Havířova, prakticky potvrzuje mé doměnky a jiných zahraničních serverů.....nelze se 100% jistou potvrdit falzum u kusů metrologický souhlasnými....
Prosím pozorně přečtěte....a prohlidněte foto, děkuji.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/frantisek-jozef-i-18-8-1830-21-11-1916-_post_-378556
Registrovaný uživatel
Chlape ty jsi neúnavný :)
Vem prosím na vědomí že je pro danou dobu tedy pro konec 17.stol technicky nemožné aby vídenská mincovna vychrlila během 6 let minim.4 ročníky tolarů s naprosto do nejmenších detailů totožným mincovním obrazem na reverzu.

Znamená to v praxi pouze jedno.
Minimálně 3/4 těchto tolarů,tedy tři ročníky jsou falza,a ze zbývajícího jednoho většina také.....to vše pouze za předpokladu že si falzátorská dílna vzala za vzor existující originální tolar jediného ročníku s touto vadou.
To už ale zacházíme do fází spekulace..

Nu,co jsem chtěl jsem uvedl....nikoho přesvědčovat nechci.
Howgh ;)
Moderátor
Lopez1506 napsal
Chlape ty jsi neúnavný :)
Vem prosím na vědomí že je pro danou dobu tedy pro konec 17.stol technicky nemožné aby vídenská mincovna vychrlila během 6 let minim.4 ročníky tolarů s naprosto do nejmenších detailů totožným mincovním obrazem na reverzu.

Znamená to v praxi pouze jedno.
Minimálně 3/4 těchto tolarů,tedy tři ročníky jsou falza,a ze zbývajícího jednoho většina také.....to vše pouze za předpokladu že si falzátorská dílna vzala za vzor existující originální tolar jediného ročníku s touto vadou.
To už ale zacházíme do fází spekulace..

Nu,co jsem chtěl jsem uvedl....nikoho přesvědčovat nechci.
Howgh ;)



Pozorně prostuduj,je to scela jasné..
Úprava pravděpodobně 1 razidla rytcem v ročnicich 95,98....čiže je samozřejmý výskyt těchto upravených originálu

Tyto ročníky falzovane s prvu bez kopírování těchto znaků , později však již falza se znaky, také i v jiných ročnících...
Prostě jednoduše uznej,že jsi to vše přehlédl, mám dokonce dojem,že i odkazy co jsi vložil nečteš :)

Dobrá taký už toho nechám....... chci se dnes vychrápat :)
Moderátor
Znovu si přečti odkaz....
Koukni na rozměry čínských falz....
Zamysli se nad vším....
Jde o to ,aby jste nepalacali do éteru nesmysly.....a neplašili ostatní..
Je smutné,že neumiš přiznat,že jsi to celé popletl :)


https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/frantisek-jozef-i-18-8-1830-21-11-1916-_post_-378556
Moderátor
Mála část
Krůček po krůčků, vidíš, že to jde napravit zmatky ... :)

Ročníky 95,98.razidlo záměrně upraveno rytmcem. ...
Samozrejmě metrologicky souhlasné kusy .

Zbytek logicky falza..
Registrovaný uživatel
Poprosím o radu. U tolarů Rudolfa II. je také čínská lidová tvořivost?
Moderátor
Jeste k diskusi o tolarech Leopolda - neni to muj obor, tak to berte jako dotazy laika:
Lopez pripousti moznost, ze barbaruv tolar je pravy (pokud existuje originalni "tolar s carkou", je to zrovna barbaruv rocnik a barbar ma to stesti, ze ma original).
Jak tez Lopez uvedl, v takovem pripade by u jednoho rocniku existovaly originaly i padelky, zatimco u dalsich rocniku "tolaru s carkou" jen padelky.
Dotaz 1: jak tedy poznat original? Prohlednout osobne vetsi pocet ks, porovnat, mít to nakoukane, mit zkusenosti, cit,...???
Dotaz 2: jak je to s velikosti originalu a padelku (barbaruv argument)?
Nechci vyvolat dalsi lavinu prispevku, jen malicko posunout diskusi, protoze predchozi prispevky se toci v kruhu a neobsahuji zadne nove informace.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Dotaz 1: jak tedy poznat original? Prohlednout osobne vetsi pocet ks, porovnat, mít to nakoukane, mit zkusenosti, cit,...???

Myslim ze jedine chemickym rozborem materialu, jestli se shoduje se slozenim pouzivanych materialu v te dobe a mincovne?.. To by mohl objasnit zde asi jen Oliver

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1