Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes vyrábané kópie sa vyrábajú
1.) z iného materiálu ako už napísal Otravnykomar. Takže podľa obsahu stopových prímesí sa dá určiť doba alebo oblasť, z ktorej pochádza použitý materiál.
2.) iným technologickým postupom. Averz a reverz mince je pravdepodobne skopírovaný podľa originálu. Takže by som sa zameral najmä na hranu, plochu, medzipriestory. Ručnú prácu nedokážu skopírovať strojom.
Pre takéto porovnanie potrebujeme porovnávací originálny materiál a hlavne nie lacné prístrojové vybavenie (XRF spektrometer, kvalitný mikroskop)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Dovolím si uzavřít diskuzí na toto téma, každý máme své názory a nemá smysl se dále přít...
Ostatně každý si sám zhodnotí doposud zjištěna fakta....
Neshodli se na tom jiní a to nejen ČR , SR a vytypadá to,že jse neshodnem ani my a je docela možné, že i v budoucnu se to znovu řešit bude ...

Mincí jsem vyhral v renomované známé aukční síni, vycházím s její serióznosti a uváděné správné a potvrzené metrologii a samozřejmě o této tvz. variantě jsem neměl ponětí.....

Po doposud zjištěných zajímavých okolnosti,si jí i přes pochybnosti některých ponechám a osobně ji považují za zajímavou a originální.....
Děkuji všem za rozbor tohoto tématu...
Registrovaný uživatel
toliare a dukáty sa falšujú najviac, poltoliare, štvrťky a menšie grajciare asi najmenej. Tie sú pre plebs a ten nemá peniaze :D
Registrovaný uživatel
Kvalitné falzá nerobí Čína. Sú to bežne dukáty a toliare v cene 500-1000€. V kvalite ktorú už bežný zberateľ nerozozná.
Registrovaný uživatel
Nevadilo by, kdybych trochu odbočil od tématu?
Tolary jsou na mě vysoká liga, patřím spíše do kategorie ,,plebs,, :oops: sbírám jen drobáky.
Před pár dny jsem tu dával dotaz na fota několika ročníků šestikrejcarů mincovny Vratislav. Od té doby jsem prošel obrovské množství již proběhlých aukcí u nás i zahraničních. V podstatě se v tom hrabu v kuse již několik dní a téměř nespím.
Podařilo se mi ovšem dohledat pouze jeden ročník.
Chtěl bych poprosit zkušenější kolegy o potvrzení existence/neexistence níže uvedených ročníků minc. Vratislav

VI. 1666 SH
VI. 1666 SHS
VI. 1690 SHS rozmazaná fotka v Herinkovi
VI. 1695 MMW
6. 1695 MMW

Předem moc děkuji, už fakt nevím, kam se ještě kouknout. :'(
Registrovaný uživatel
Kenedz, trošku si nám tu pokazil zábavu, ale čo sa dá robiť... :)

Okrem Herineka skús hľadať, či nenájdeš obrázky mincí v nasledovných publikáciách:
VI. 1666 SH - uvádza len Herinek 1200, takže možno ani neexistuje
VI. 1666 SHS - uvádza len Herinek 1201, takže možno ani neexistuje
VI. 1690 SHS - existuje; záznam č.575 vo Ferdinand Friedensburg: Schlesiens Münzen und Medaillen der neueren Zeit
VI. 1695 MMW pozri Corpus Nummorum Austriacorum, Band V.
6. 1695 MMW - pozri Miller zu Aichholz: Österreichische Münzprägungen 1519-1938

Ferdinand Friedensburg: Schlesiens Münzen und Medaillen der neueren Zeit - na internete
Corpus Nummorum Austriacorum, Band V. - je dostupná
Österreichische Münzprägungen 1519-1938 - dá sa zohnať reprint
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ja by som mal otázku ohľadom Hollhubera. Mám kremnický XV grajciar 1664 s prerytým letopočtom 1663. Aj som našiel niekde na nete tento konkrétny reverz ale s neprerytou 3-kou.
Ako sa s týmto vysporiadava Mr.Hollhuber? Berie to ako samostatný typ reverzu alebo dáva odkaz na původné (sorry, ale na českej klávesnici nie je "uo" :) ) razidlo ale napríklad s poznámkou, že je preryté?
Registrovaný uživatel
Mr.Hollhuber nejde do hĺbky až na jednotlivé razidlá, ale snaží sa XV.grajciare rozdeliť na výraznejšie základné typy portrétu, madony, opisu,... preto tam nenájdeš všetky kombinácie Av + Rv. No pokiaľ sa tam nájdu dva rovnaké Av (v rôznych ročníkoch) alebo Rv, tak na to upozorňuje. Rovnako upozorňuje pokiaľ je letopočet prerývaný z predchádzajúcich rokov.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 30. 11. 2018, 8:24. »
Registrovaný uživatel
pro Kenedz: doplnim kolegu Fidzi ohledne katalogu CNA (Band V., vydalo Kunsthistorisches Museum Wien v roce 1975).
VI 1666 SH - CNA ho uvadi a odkazuje na Monatsblatt der numismatischen Gesellschaft in Wien, Wien 1893, str. 263.
VI 1666 SHS - CNA ho uvadi a odkazuje na katalog Friedensburga c. 455 - viz odkaz od Fidzi - (Friedensburg ale neuvadi zadny kus v muzeu ve Vratislavi, neni tedy jasne odkud o jeho existenci vedel).
VI 1690 SHS - CNA ho uvadi a odkazuje na sbirku Kunsthistorisches Museum Wien (kus s prerytym letopoctem z 1689). Dale jeste odkazuje na Friedensburga c. 575 (ten uvadi 4 ks v muzeu ve Vratislavi).
VI 1695 MMW - CNA ho uvadi a odkazuje na Jahrbuch für Altertumskunde, III Band, Wien 1909, str. 126. - viz zde odkaz (nalez Gomba z roku 1908 ):
https://archive.org/details/gri_33125006272070/page/n147
6 1695 MMW - CNA neuvadi.
Jeste uvedu ze v CNA neni od techto rocniku zadna fotka.
Registrovaný uživatel
Neviem, asi to bolo v tomto vlákne...hľadám diskusiu o používaní "apostrofu", ktorý vyzerá ako číslica 9 a v mene panovníka LEOPOLDUS nahrádza práve posledné 2 písmenká (US). Prosím, pomôže niekto? Díkes.
Moderátor
sigur: prispevek 2084 a dalsi:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pozadavky-na-oceneni-minci_post_-424030#post424030
Registrovaný uživatel
Fidzi a mitom007 moc děkuji.
Doporučenou literaturu se pokusím sehnat, v mé num. knihovně snad ještě nějaké volné místo najdu.
Jestli jsem to pochopil správně, v žádné této publikaci přímo originál foto nenajdu. Odkazují se navzájem na sebe, nebo ještě na starší literaturu. Dále mě zaujaly odkazy na muzea ve Vratislavi a Vídni. Hmm to zní slibně, tam se se mnou asi bavit nebudou co? Rád bych je viděl na vlastní oči, aspoň fotku. Dokud neuvidím neuvěřím. :D
Nechci z toho dělat velkou vědu, jen jsem si v tom chtěl udělat jasno. Je nesmysl snažit se do sbírky dostat minci kterou nikdy nikdo neviděl, možná ani neexistuje a nebo ano, ale jeden dva kusy. Ty bych stejně nezískal.
Každopádně jedná se o mince velice vzácné, mohl bych si je označit cca RRR?
Registrovaný uživatel
Kenedz, bohužiaľ pokiaľ niekto pri zapisovaní súhrnu zbierky urobil chybu, tak tá chyba bola citovaná v odkazoch ďalších 100 rokov. Taktiež je tu názor Dula77, že sa pri týchto nezvyčajných ročníkoch a razbách mohlo jednať o dobové falzá, ktoré vtedy nedokázali odlíšiť od originálnych razieb. A ja mu v niektorých prípadoch dávam za pravdu. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
I když nemám takové zkušenosti, viděl bych to podobně. Asi bych to uzavřel takto:
Z těchto pěti ražeb bych reálnou existenci přisuzoval pouze VI: 1690 SHS.
4 kusy ve Vratislavi a 1 kus ve Vídni. Možná se mi to podaří někdy ověřit.

Ty ostatní si rozhodně do chyběnky dávat nebudu. Zapíšu si je pouze do poznámek o možné existenci a budu doufat v zázrak. ;)

Ještě jedno moc děkuji za pomoc a čas strávený nad tímto dotazem.
Moderátor
Kenedz napsal
Dále mě zaujaly odkazy na muzea ve Vratislavi a Vídni. Hmm to zní slibně, tam se se mnou asi bavit nebudou co? Rád bych je viděl na vlastní oči, aspoň fotku. Dokud neuvidím neuvěřím. :D

Nevím jak ve Vratislavi, ale z Uměleckohistorického muzea ve Vídni lze kvalitní fotografie mincí z jejich sbírky získat. Není to ale zadarmo, musíte minci "adoptovat" zaplacením poplatku 25 € za jednu minci. Po zaplacení obdržíte emailem kvalitní fotky s metrologickými údaji a mince bude také zařazena do jejich online katalogu s vaším jménem jako patrona mince (vlastní zkušenost). Zde základní info:
http://www.ikmk.at/sponsorship?lang=en
Registrovaný uživatel
Aha, to je zajímavé. O tom by se dalo uvažovat. Hned jsem se koukl, jestli ten můj ročník náhodou někdo neadoptoval, ale ne. Uvidíme jestli zbydou nějaké peníze po Vánocích.
Ze strany muzea to není špatný nápad. Nafotit všechny mince co mají v depozitáři a vyvěsit je na webu by bylo báječné pro badatele, ale chápu, že by to nebylo zadarmo a toto je cesta. Trochu odbočím, jak je to v Praze? Jsou tam dvě mince, které by mě zajímaly.
Teď to vypadá, že bych chtěl adoptovat celou Evropu. :D
Registrovaný uživatel
Národní muzeum má mince uloženy v depozitáři v Terezíně, takže pokud se Ti podaří někoho z pracovníků numis. oddělení přesvědčit, aby Ti minci vyfotil, budeš si muset počkat, než někdo z nich pojede do toho externího depozitáře. Dá se domluvit i varianta, že Ti jí přivezou do Prahy, kde se na ní můžeš přijet podívat. Nevím, jestli to tak funguje běžně, ale mě takto několikrát něco nafotili nabo přivezli do Prahy, když jsem to potřeboval pro badatelské a publikační účely.
Registrovaný uživatel
V té Vratislavi se zkus obrátit na Pawła Milejského nebo přímo na prof. Boryse Paszkiewicze, ti jsou ochotní.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
..."apostrofu", ktorý vyzerá ako číslica 9 a v mene panovníka LEOPOLDUS nahrádza práve posledné 2 písmenká (US...


Používalo sa to aj na Leopoldových drobákoch (násobky grajciarov) razených v uhorských mincovniach?
Registrovaný uživatel
sigur napsal
sigur napsal
..."apostrofu", ktorý vyzerá ako číslica 9 a v mene panovníka LEOPOLDUS nahrádza práve posledné 2 písmenká (US...


Používalo sa to aj na Leopoldových drobákoch (násobky grajciarov) razených v uhorských mincovniach?

Latinská skratka "9" sa používala napr. pri bratislavských 3.grajciaroch 1695 a 1696
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Kacuro, děkuji za informace.
Registrovaný uživatel
Ešte pridám foto bratislavského 3.grajciara 1696 so skratkou v opise

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Hmm, ak je tvoj, tak smekám a ticho závidím. A tento variant s apostrofom je zberateľsky zaujímavejší?
Môj dopyt ale vlastne smeroval konkrétne k razbám z Veľkej Bane. Tam si niečo takéto zaregistroval?
Registrovaný uživatel
Bohužiaľ tá minca mi nehovorí pane. Ale pravdepodobne poznám majiteľa.
Veľká Baňa - tej sa nevenujem, takže netuším, či aj oni potrebovali ušetriť jedno písmenko v opise.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Ale pravdepodobne poznám majiteľa.


Asi netreba chodiť ďaleko ;) :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1