Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
bedna napsal
Dobrý den, chci se zeptat jaká kniha je podle vás nejlepší na mince leopolda? Děkuji

Kniha života = skúsenosti.
Apropo, pred 1 a 3/4 rokom si tu hľadal knihy na dukáty a toliare. Podarilo sa ti niečo nájsť a prečítať?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dobrý den, měl bych prosbu na zkušenější sběratele o posouzení tolaru Leopolda I. Foto 1 a 2: Tolar na levé straně se nedávno prodal na Aukru ten vpravo je můj. Oba jsou 1695 KB a přesto je na nich několik odlišností a to na obou stranách mince. Foto 3 a 4: Jedná se o stejnou minci? Nálitek který je u levé mince na reversu u písmene B mi přijde že byl z mince (vpravo) odstraněn detail foto 5. Za všechny názory a odpovědi děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Foto 1,2 ...rozdílná razidla
Foto 3,4 ...situace opačná -stejná (poškozená razidla),leč mince nejsou totožné.
Podívejte se třeba na okraj RV na 14.hod.kde je rozdíl slušně patrný..
Registrovaný uživatel
Zilvar8 - Prečo skáčeš medzi absolútne rôznymi obdobiami s rôznou kvalitou a technikou razby? Prečo sa neskúsiš zamerať na jedno obdobie, jedného panovníka, určitý nominál,... a nezískaš viacej vedomostí skúmaním, čítaním a porovnávaním,... ? Tvoja otázka je veľmi veľmi základná. Lopez1506 ti na ňu dal odpoveď. Ale rozumieš tej odpovedi?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Foto 3/4 opravdu mají rozdíly ale taky se mi zdá až moc stejných detailu na různá razidla. Budu teoretizovat, mohlo být razidlo dodatečně upravované po opotřebení? Nebo by levá mince mohla být výslednou kopii z odliteho razidla dle práve mince? Nebo snad budou fake obě z jednoho mustru?! Třeba vařím z vody. Nevím ale mince v levo sama o sobě vypadá podezřele.
Registrovaný uživatel
Foto 3 a 4 - minca z jedného razidla.
Foto vpravo - razidlo v časti opisu "S : D" je ešte len mierne naprasknuté. Foto vľavo - razidlo je už definitívne prasknuté. Určovať pravosť z tejto fotky je fakt varenie z vody. Môže to byť len ušpinený nález.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Zilvar8 - Prečo skáčeš medzi absolútne rôznymi obdobiami s rôznou kvalitou a technikou razby? Prečo sa neskúsiš zamerať na jedno obdobie, jedného panovníka, určitý nominál,... a nezískaš viacej vedomostí skúmaním, čítaním a porovnávaním,... ? Tvoja otázka je veľmi veľmi základná. Lopez1506 ti na ňu dal odpoveď. Ale rozumieš tej odpovedi?
Lopez1506 děkuji za odpověď. Máte pravdu je to opravdu dost patrné. Fidzi, a to musím, to je nějaké nové nařízení EU? Nechápu proč odpovídáte na dotaz který Vás vytáčí. Postačí když budete dotazy které jsou pod vaši úroveň jednoduše ignorovat. Pravděpodobně odborník vašeho formátu nedokáže pochopit že může být někdo, kdo se nesnaží o kvalitní ucelenou sbírku, ale prostě si čas od času udělá pouze radost nějakou mincí. Příště se klidně podívám po nějakém půl tolaru Marie Terezie. Tedy takovém aby nebyl nad možnost českého důchodce. Brzy mi bude 70 let tak si možná udělám radost. Mohu Vás ale ujistit že moje dotazy už Vás nebudou obtěžovat.
Moderátor
Jsou to pěkně KBčka souhlas z lopezem..
Pokud gramáž sedí, což je velmi pravděpodobné osobně nevidím problém v pravosti.. Uvedené vady jsou docela běžné..

Fidziho nesmíš brát vážně... ;)
Moderátor
U tolaru vlevo dole pošli lepší detailnější fotky pro bližší posouzení...
Registrovaný uživatel
Lepší foto nemohu vložit, tolar není můj. Před časem byl v jedné aukci na A a neprodal se. Zaujalo mě poškození razidla na stejném místě. A potom ten nálitek u písmene B a u mého tolaru na stejném místě drobné poškození o kterém jsem se domníval že mohlo být způsobené odstraňováním nálitku. Toť vše. Můj je pouze ten napravo. Váha 28 g. velikost 45,76 až 47,29 mm.
Moderátor
Vaha i rozměry jsou v normě u tvých..
Stopy po rytci, či vad raznice bývají celkem běžné u těchto minci..
Tolar v levo dole je velmi podezřelý,spíše ale v plochách a opisu aversu, celkovým vzhled tolar se jeví k falzu.. Samozřejmě bez lepšího fota je to složité.. Pokud však prodejce není schopen doložit potřebné údaje k minci včetně detailního fota k posouzení tolaru bych se vyhnul.. Ostatní vypadají v pořádku.
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 24. 9. 2020, 20:16. »
Registrovaný uživatel
Nedávno som si chcel kúpiť plačúcu madonu na bratislavskom 3.grajciari Leopolda I., ale takých nás bolo viac... tak pre zaujímavosť aspoň obrázok.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 25. 9. 2020, 19:57. »
Registrovaný uživatel
Nedávný přírůstek do sbírky,tolar 1700 Kremnice.Sice nemá patinu,ale stav je myslím v pořádku :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dlho som Dulovi závidel pekne popletené falzum VX. grajciara 1675 KB. Ale cesty Pána a cesty mincí sú nevyspytateľné. Tak sa mi podarilo kúpiť ešte lepšie dochované falzum z rovnakého razidla. ;)
Zaujímavosťou, ktorá ma prekvapila je hmotnosť mince, keďže falzum váži až 8,15g, čo prevyšuje aj váhu 1/4 toliara. Dula koľko váži to tvoje?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Gratulujem k 5 grajciaru :P :P môj má 5.6g a 5g. Je vidieť že na 1680 vyrobili druhé razidlo ale portrét je identický.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ach Dula, zase si o krok vpred. Ty vieš šťastného zberateľa nasr...diť :evil:
Ten portrét Leopolda I. je veľmi vydarený a opis je puncovaný. Možno krajší než kremnický originál. Chlapi ovládali svoje remeslo veľmi dobre. Aj na tú drobnú chybičku v nominále časom prišli. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Stano, neviem sa vynadívať. :) Musel som si stiahnuť fotku do kompu, aby sa mi dala zväčšiť na celú obrazovku. Krajšie falzum som v živote nevidel a drvivá väčšina originálov sa na toto nechytá. A ten nominál je už len čerešnička... ;)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Stano, neviem sa vynadívať. :) Musel som si stiahnuť fotku do kompu, aby sa mi dala zväčšiť na celú obrazovku. Krajšie falzum som v živote nevidel a drvivá väčšina originálov sa na toto nechytá. A ten nominál je už len čerešnička... ;)

Teraz som podrástol o 10 čísiel. Pochvala od fajnšmejkra ako ty, to už niečo znamená. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Bych se nedivil, kdyby je dělal nějaký šlechtic a nominál bych, aby je pak sám nepřijímal :-D hezké kusy
Registrovaný uživatel
to sa samozrejme dialo, hlavne v Sedmohradsku, ťažili striebro na svojich pozemkoch a aj ho zmincovali. Ani nie tak na Balkáne ako sa traduje, ale skôr dnešné Rumunsko a Zakarpatská Rus. Bolo to ďaleko od Viedne, tak kontrola bola zložitá.
Registrovaný uživatel
Jedna vec ma ešte zaujíma...že čím to páni pokovili? Alebo je to nejaká ochudobnená billonová zliatina? Na materiáli ale zjavne nešetrili. 5 grajciar vo váhe štvrťtoliara...neskutočné, to skrátka nevymyslíš. :D
Registrovaný uživatel
ten 1675 bude bilón, ale 1680 sa kvalitou asi vyrovná originálu, ale to je len moja domnienka, mince zvonia, 1680 má lesk v plochách.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Jedna vec ma ešte zaujíma...že čím to páni pokovili? Alebo je to nejaká ochudobnená billonová zliatina? Na materiáli ale zjavne nešetrili. 5 grajciar vo váhe štvrťtoliara...neskutočné, to skrátka nevymyslíš. :D

Minca vyzerá byť strieborná. Sám som zvedavý, takže pôjde na XRF... ale aby to bolo objektívne - bude to len rozbor povrchovej vrstvičky. O jadre sa toho veľa nedozviem pokiaľ ju nechcem krájať, drtiť a rozpúšťať... :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Přidám dva hezké XV.krejcary 1694 PM a 1694 GE :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nemám slov, krása. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1