Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Toto bude minca z mincovne, len G. Egerrer trochu šidil na materiále :) . Potom bol za to aj sudený.
Registrovaný uživatel
Škoda :-) Ako dopadol Egerrer??
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

mám podezření že jde o falzum, na netu jsem našel nějaké fotky stejného tolaru a jsou tam malé rozdílné detaily ale moc se v tom nevyznám, tak zkusím požádat o radu/zkušenost zde. Co si o tom myslíte?

Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V ploše rozhodně nevypadá dobře .Za mě se jedná o odlitek ....
Registrovaný uživatel
oj, nepůsobí hezky ..
Moderátor
Takový jako pórovitý, že?
Registrovaný uživatel
No já jsem nikdy takhle z blízka žádný jiný tolar neviděl, tak nevím jak by měl vypadat. Stříbro to pravděpodobně bude ale ty rozdílné detaily ve srovnání s dvěma různými fotografiemi dvou různých mincí tam prostě jsou. Jen jsem nevěděl jestli se nerazili třeba dvě verze nebo něco takového.

Tady jde hezky vidět že některá písmena mají jiný tvar a ani nejsou stejně zarovnána. Ale těžko říct jak to má být. Vlevo fotka "originálu" z netu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Odfotil si ti práve okraje písmen ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je tvoje fotka? To ale není stejný tolar ne?
Registrovaný uživatel
Moja fotka , ten ročník nemám .
Ten toliar ktorý tu kolega rieši nemá ostré prechody medzi písmenami , medzi reliéfom a poľom , celkový dojem je taky "rozpilý", pórovitý .
Dám tu foto mojej mince inú mincovňu a ročník ale tie prechody sú ostré .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nálitky u písmen...L, H a x dalších.

Nebrat nebo vrátit.
Registrovaný uživatel
Jedná sa o veľmi vzácny toliar, ktorý v detailoch nesedí s originálom. Potom je tu množstvo výstupkov a naopak dierok, ktoré sú na miestach, kde nemajú byť a svedčia pre odlievanie. Na reverse medzi letopočtom "81" a značkou mincovne "B" sa nachádza nejaký punc/značka. S veľkou pravdepodobnosťou bude hrana brúsená (skús poslať foto hrany).
Za mňa novodobé falzum ako vyšité.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Inkognitonix napsal
No já jsem nikdy takhle z blízka žádný jiný tolar neviděl, tak nevím jak by měl vypadat. Stříbro to pravděpodobně bude ale ty rozdílné detaily ve srovnání s dvěma různými fotografiemi dvou různých mincí tam prostě jsou.

Ľudia sa neustále pokúšajú preskočiť prirodzený vývoj, ale história nás poučila, že to jednoducho nejde. Ani v tvojom prípade. Prečo nezačínaš s bežným a lacným toliarom za 300€, ale s prepáčením úplne hlúpy chceš kúpiť toliar 1681 v cene 5-10 tisíc EURo?
Inkognitonix napsal
Jen jsem nevěděl jestli se nerazili třeba dvě verze nebo něco takového.

Keby si sa tejto problematike dlhšie venoval, tak by si vedel, že žiadne iné verzie neexistujú. Tento ročník sa razil z jediného páru razidiel.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Nálitky u písmen...L, H a x dalších.

Naliatky na písmenách L a H sú vadou originálneho razidla a majú tam byť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Ano jedná se o falzum struktura v plochách, litery v opisu a portréty se neshoduji s tolarovymi ražbami..
Konkrétní vady se již zde zminíly, kupodivu souhlas s Fidzim velmi pravděpodobný odlitek..
Registrovaný uživatel
Já se rozhodně nepokouším přeskočit žádný přirozený vývoj :) A jak jsem už psal, sám jsem si byl už před tímto postem vcelku jistý že není pravý, jen jsem si to chtěl ještě ověřit než ho hodim do kanálu :D

Myslíš toto? (Za kvalitu fotek se omlouvám, mám teď u sebe jen telefon)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nějakej do kanálu, za stovku koupím :-)
Registrovaný uživatel
Takto má vyzerať hrana , musia tam byť čiary ako čiarový kód sledovať hlavne na 12 hodine .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hrany

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No,já vám do toho nechci nikterak zasahovat,ale možná by bylo lépe než řešit očividný odlitek poukázat na jiná falza...třeba zrovna na tenhle zlatník,jehož dražba končí dnes:
Je právě od prodejce který před pár dny(jak jistě mnozí zaregistrovali) prodal nějaká ČB falza a zkasíroval za ně několik desítek tisíc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja si rikal ze vypada tahle pulka nejak podezrele ale jen domnenka
Registrovaný uživatel
Presne pred rokom bol v maďarskej aukcii vydražený práve toliar 1681 KB "len" za 3.800€. Podľa mňa falzum.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ano, Lopez má pravdu, evidentní tolar se tady řeší, ale mnohem nebezpečnější půlka od stejného prodejce ne. Nebo si toho sběratelé Leopolda nevšimli?
Registrovaný uživatel
alfonsoalois napsal
Ano, Lopez má pravdu, evidentní tolar se tady řeší, ale mnohem nebezpečnější půlka od stejného prodejce ne. Nebo si toho sběratelé Leopolda nevšimli?

To bude asi tým, že je to 1/2 toliar Františka Rákocziho. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Psal jsem o půlce Leopolda od stejného prodejce, který prodává půlku Fr. Rákocziho.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1