Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » Liberty Half Dollar 1921 P

Vykupminci.cz
Numisargo

Liberty Half Dollar 1921 P

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
po svém praprastrýci vlastním tuto minci. V USA byl v letech 1906-21 ,tudíž jí přivezl v perfektním stavu,poté byla pečlivě uložena ,dle mého hrubého odhadu dle vzorníku je kvalita MS-63.
Chtěl bych jí ohodnodit a eventuelně prodat, ale za férovou cenu. Touto cestou hledám přimo kupce nebo prostředníka, který by byl ochotel za určitou odměnu pomoct s prodejem. Vím,že zde v Evropě není o americké mince zájem a sám nemám zkušenosti.Přemýšlím,jestli třeba minci neposlat na certifikaci.
Za každou radu budu rád.
s pozdravem Doležal

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takže česky stav 2/2, orientační cena se dá najít na prodaných věcech na ebay.com.
Jinak cena co dostaneš v USA je samozřejmě jiná, než jakou dostaneš tady.
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
Takže česky stav 2/2, orientační cena se dá najít na prodaných věcech na ebay.com.
Jinak cena co dostaneš v USA je samozřejmě jiná, než jakou dostaneš tady.

O ceně mám jistou představu ale nabídka 700-4000 Kč od brněnských obchodníků mi příjde skutečně malá ,když se mince prodává v úplně jiných relacích.
To si jí radši ponechám ,minci jsem ukázali příteli- historikovi a ten potvrdil,že v tomto stavu je to rarita.
Registrovaný uživatel
Zkus eBay ;) tady to málokdo sbírá.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Zkus eBay ;) tady to málokdo sbírá.

A myslíte ,že mám šanci to tam za rozumnou cenu prodat?
Sleduji pravidelně ,momentálně tam nenajdete k prodeji minci v lepší kvalitě,než vlastním .
Moderátor
barabiznak napsal
petr1596 napsal
Takže česky stav 2/2, orientační cena se dá najít na prodaných věcech na ebay.com.
Jinak cena co dostaneš v USA je samozřejmě jiná, než jakou dostaneš tady.

O ceně mám jistou představu ale nabídka 700-4000 Kč od brněnských obchodníků mi příjde skutečně malá ,když se mince prodává v úplně jiných relacích.
To si jí radši ponechám ,minci jsem ukázali příteli- historikovi a ten potvrdil,že v tomto stavu je to rarita.



Dobrý večer

Je pravdou, že tyto mince už nejsou mezi sběrately tak populární jak bývávaly.
Ikdyž vaše mince není sběratelsky v nejlepším stavu, ale pořád vzhledem k lepšímu ročníku mince a mincovny, není pro některé sběratele nejhorší...
4000 kč je adekvátní cena vzhledem k stavu...
Nejlépe již zmíněný ebay, prodej formou aukce...
Samozřejmě věřím,že mince je originál a metrologie souhlasí, vzhledem k častým výskytům padělku.....(případně zkuste zakladni test magnetem)...
Registrovaný uživatel
Při prodeji na ebay.com, dostanete určitě 10-15.000 korun. To víte, naši obchodníci musí to své procento nějak vydělat.
Jinak některé místní znalce a odhadce berte prosím s rezervou , nejsou všichni takoví, kteří chtějí tady do všeho kecat i když tomu prd rozumějí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:D :D
Moderátor
Moderátore váš přístup mě opravdu mrzí, dosáhli jste svého....
Hold máte zde svou strukturu samozvaných odborníků, kterým nelze argumentovat, ačkoliv se mnohokrát jedná o nesmysly.....
Za krátkou dobu mé zdejší aktivity,se zde vyjadřuje pouze určitá skupina lidí, tvrdě stojících při sobě..
V průběhu toho jsem dostal mnoho podpůrných a varovných mailů, při různých zdejších konfliktech...,ale nemám sílu, pořád dokola vzdorovat (nyní dokonce nefér aktivit samotných moderátorů)....
Někteří by jse mohli zamyslet,že tohle je diskuzní fórum pro širší spektrum lidi a ne jen pro partu aktivnich amatéru,pod vlivem několik rádoby znalců....
Je mnoho neaktivních členu a věřím,že sečtělych sběratelů, kteří by se rádi zapojili do diskuze a obohatili zdejší fórum,ale zkušenosti rádí opatrnosti při jakémkoliv odezvě....
Děkuji
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Moderátore váš přístup mě opravdu mrzí, dosáhli jste svého....
Hold máte zde svou strukturu samozvaných odborníků, kterým nelze argumentovat, ačkoliv se mnohokrát jedná o nesmysly.....
,

Argumentuj ale bez vulgarit, sprostot a vyhrožování ;)
Moderátor
turtleoverhead napsal
barbar napsal
Moderátore váš přístup mě opravdu mrzí, dosáhli jste svého....
Hold máte zde svou strukturu samozvaných odborníků, kterým nelze argumentovat, ačkoliv se mnohokrát jedná o nesmysly.....
,

Argumentuj ale bez vulgarit, sprostot a vyhrožování ;)


Buť rád, že ty neustále urážlivé vtípky se neději tobě. ...
S tvé neohrožené pozice moderátora.
Měl by jsi v tvém postavení psát poctivěji a když mazat tak ferově..Pane nestranny ferový moderátore ;)

Ale znovu nerešim, nic ve vašem kolektivu nového...
Pořád dokola. .. :)
Pokud možno neustale útočit na barbara, který nabourává zdejší hierarchii a některé rádoby znalce ;)

Znovu zdůrazňuji ....Nech brouka žít a pokud se chcete kdokoli vyjádřit tak alespoň v mém připadě slušně,pokud to nejde počítejte s vulgární odezvou a pozdějšími podobnými důsledky. ...nehodlám si neustále sr.t na hlavu.....jsem mirumilovny člověk ,ale pokud je třeba tak barbar :) jinak to zde nejde,bohužel hoši....
Registrovaný uživatel
Navrhuji vrátit se k tomu, co zajímá majitele výše zmiňované mince.
Odhadnout cenu mince není zas tak jednoduché, vždy záleží hlavně na tom, jestli je ochoten ji někdo koupit. Nejjednodušší způsob, jak to zjistit je pokusit se ji prodat.
Píšete, že máte představu o částce, za kterou byste ji byl ochoten prodat, to je dobře. Vyvěste ji za tu cenu nebo i o něco vyšší na E bay, nebo aukru a uvidíte, jaký bude zájem.
Tím nic nemůžete ztratit, slevit můžete vždy.
Takový prodej je nejlepší odhadce a nejlevnější. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Kenedz v 25. 11. 2018, 20:36. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Buť rád, že ty neustále urážlivé vtípky se neději tobě. ...
,

To by jsi mne pobavil :mrgreen:
Za ty roky už jsem byl nazván ledasčím, od impotenta až po komunistu :D ;)
Registrovaný uživatel
barabiznak napsal
turtleoverhead napsal
Zkus eBay ;) tady to málokdo sbírá.

A myslíte ,že mám šanci to tam za rozumnou cenu prodat?
Sleduji pravidelně ,momentálně tam nenajdete k prodeji minci v lepší kvalitě,než vlastním .


ja by som tu nevyplakaval,
ze v CR ti to nikto nechce zaplatit.

rozhodne by som to dal na ebay,
ak si tam registrovany.
_______________
Moderátor
turtleoverhead napsal
barbar napsal
Buť rád, že ty neustále urážlivé vtípky se neději tobě. ...
,

To by jsi mne pobavil :mrgreen:
Za ty roky už jsem byl nazván ledasčím, od impotenta až po komunistu :D ;)


Ano všiml jsem si mnohokrat nesmyslne vulgarni útoky na některé zdejší moderátory, ale tohle je něco jiného...

Právě vy moderátoři by jste na základě svých zkušeností měli být alespoň férovi a nestraní. ...Promiň,ale v tomto připadě, se to o tobě nedá říct ,bohužel. ...
Moderátor
A pokud se jedna o tuhle konkrétní mincí,odhad ceny je jak již bylo zminěno složíte....osobně myslím4000, max. Při troše štěstí možná do 6000,ale velmi by mne překvapilo víc. a skeptický jsem u 10000 a více. ...
o USA dollary jsem se docela zajímal zejména GB, kde dostupnost na burzách,celkově pestrost, nabidka trhu byla zajímavější...
Doba se sice posunula.Já skoro všechno rozprodal,ale nevšiml
Jsem si výraznějších změn v cenách a dostupnosti(rozmezí 7 let)..oproti jiným sekcím v numismatice.....
Registrovaný uživatel
Ahoj, normálně tu chodím načítat informace a vzdělávat se.
Stejně tak nakoupit, něco ze sbírky prodat, když je potřeba..
Ale teď se chci vyjádřit.

Ale naprosto nestranně, Barbare, brzdil bych.... Není tu žádná aliance členů proti tobě. Ty vůbec nikomu nevadíš, ale prakticky u každého příspěkvu jiného přispěvatele musíš pravidelně vystupovat zvláštními (ZVLÁŠTNÍMI - NE ŠPATNÝMI) názory a velmi často domněnkami, které jsou také často mimo realitu.

Neznamená to, že by se proti tobě někdo snažil zakládat snad "alianci", ale zdejší lidé se snaží vymezit vůči tvým názorům, protože s nimi nesouhlasí.
Neber to nikterak zle, už vůbec ne útočně, ale v některých diskusích, kde si nejsi jistý znalostmi bych se nevyjadřoval, nebo bych je pojímal, být tebou, jako příspěvky s otázkou, zda jdou tvá tvrzení správná.

Často je totiž uvádíš jako neměnnou konstantu a když se někdo snaží oponovat, protitvrzení špatně snášíš.

To je vše, co jsem k tomu chtěl říct. Jinak tě beru jako normálního člověka a jakkoliv necítím zášť vůči tvojí osobě.
Hezký večer všem.

PS: Omlouvám se zakladateli tématu za offtopic.


barbar napsal
turtleoverhead napsal
barbar napsal
Buť rád, že ty neustále urážlivé vtípky se neději tobě. ...
,

To by jsi mne pobavil :mrgreen:
Za ty roky už jsem byl nazván ledasčím, od impotenta až po komunistu :D ;)


Ano všiml jsem si mnohokrat nesmyslne vulgarni útoky na některé zdejší moderátory, ale tohle je něco jiného...

Právě vy moderátoři by jste na základě svých zkušeností měli být alespoň férovi a nestraní. ...Promiň,ale v tomto připadě, se to o tobě nedá říct ,bohužel. ...
Registrovaný uživatel
Pod to bych se taky podepsal.

viking napsal
Ahoj, normálně tu chodím načítat informace a vzdělávat se.
Stejně tak nakoupit, něco ze sbírky prodat, když je potřeba..
Ale teď se chci vyjádřit.

Ale naprosto nestranně, Barbare, brzdil bych.... Není tu žádná aliance členů proti tobě. Ty vůbec nikomu nevadíš, ale prakticky u každého příspěkvu jiného přispěvatele musíš pravidelně vystupovat zvláštními (ZVLÁŠTNÍMI - NE ŠPATNÝMI) názory a velmi často domněnkami, které jsou také často mimo realitu.

Neznamená to, že by se proti tobě někdo snažil zakládat snad "alianci", ale zdejší lidé se snaží vymezit vůči tvým názorům, protože s nimi nesouhlasí.
Neber to nikterak zle, už vůbec ne útočně, ale v některých diskusích, kde si nejsi jistý znalostmi bych se nevyjadřoval, nebo bych je pojímal, být tebou, jako příspěvky s otázkou, zda jdou tvá tvrzení správná.

Často je totiž uvádíš jako neměnnou konstantu a když se někdo snaží oponovat, protitvrzení špatně snášíš.

To je vše, co jsem k tomu chtěl říct. Jinak tě beru jako normálního člověka a jakkoliv necítím zášť vůči tvojí osobě.
Hezký večer všem.

PS: Omlouvám se zakladateli tématu za offtopic.


barbar napsal
turtleoverhead napsal
barbar napsal
Buť rád, že ty neustále urážlivé vtípky se neději tobě. ...
,

To by jsi mne pobavil :mrgreen:
Za ty roky už jsem byl nazván ledasčím, od impotenta až po komunistu :D ;)


Ano všiml jsem si mnohokrat nesmyslne vulgarni útoky na některé zdejší moderátory, ale tohle je něco jiného...

Právě vy moderátoři by jste na základě svých zkušeností měli být alespoň férovi a nestraní. ...Promiň,ale v tomto připadě, se to o tobě nedá říct ,bohužel. ...
Moderátor
Pro viking. ..
:) v pohodě Já to beru,ale raději napiš konkrétní názor k nějakému tématu.......
Jinak pokud to zde sleduješ, co říkáš na ty provokativní urážky.

Jinak nejsem zde jediný co se vyjadřuje k více věcem co je zajímá a nebojí se. ..v mém případě(nume, faleristika,history)
Např.ve faleristice nemam problémy s uživateli. ....

Pokud znáš me názory můžeš mi konkrétně,třeba poradit kde zde v nume, dělám chybu, třeba např. Zde u zmiňovaného dolarů......
Nebo mám raději mlčet a někdy jen zírat co se děje..
Díky vikingu :)
Registrovaný uživatel
Já se například vyjadřuji k tomu, čemu rozumím. No a někdy je také lepší méně než více....
Jinak blábolení je jedna věc a chybné oceňování mincí druhá. Tam už může vzniknout škoda.
Moderátor
petr1596 napsal
Já se například vyjadřuji k tomu, čemu rozumím. No a někdy je také lepší méně než více....
Jinak blábolení je jedna věc a chybné oceňování mincí druhá. Tam už může vzniknout škoda.


Petře v tom případě si nejsem jisty, zdali tomu rozumíš....
A neblaboliš zde cenové nesmysly. .....

Ale něco si s těchto narážek na mou osobu vemu. ....
Vyjadřování omezím, ale aktivity v rámci určitých zdejších rádoby znalcům,kteří tzv. Něčemu rozumí naopak z vyšším,aby nedošlo k škodě druhým.....
Registrovaný uživatel
No vzhledem k tomu, že mě posílá Česká numismatická společnost oceňovat zájemcům mince na veletrh Sběratel a jsem členem celorepublikového výboru, výboru čns v HK, pomáhám s aukcemi a sbírám mince sbírám třicet let, tak si myslím, že určitý rozhled mám i když samozřejmě ne úplný. Takže si jistý být můžeš.
Moderátor
petr1596 napsal
No vzhledem k tomu, že mě posílá Česká numismatická společnost oceňovat zájemcům mince na veletrh Sběratel a jsem členem celorepublikového výboru, výboru čns v HK, pomáhám s aukcemi a sbírám mince sbírám třicet let, tak si myslím, že určitý rozhled mám i když samozřejmě ne úplný. Takže si jistý být můžeš.


Tak jsme se určitě setkali ve stánku čns.....
Jinak je to chvalihodné a do určité míry to dává záruku,ale musíš jít neustále s dobou (přehled cenové relaci)....

V mém případě jsem druhá generace a aktivně se zajímám pouze asi 10 nebo 15let přesně nevím..
Ale znám některé(dobově opožděné )přístupy sběratelů včetně mého otce,s kterým vedu kolikrát dlouhé debaty(ale vážím si ho). Samozřejmě se to netýká všech jen těch co polevili v nějakém časovém období a poté se znovu vrátili a je někdy těžké přijmout realitu, zejména v otázkách ceny a dostupnosti materiálu.... také neaktivních sběratelů, kteří tvz. usli na vavřínech...
Tímto rozhodně nechci nikoho dotknout.

Petře pokud jseš tak sběhlej a sečtělej,proč se chováš dětinský a urážiš,v tomto případě jsem se nikoho nedotkl jen jsem se vyjádřil k ceně,byl to můj názor na základě mých zkušeností,za kterým si stojím...

Urazil by jsi takto druhého co se vyjádři odlišně?
Registrovaný uživatel
Podívej, zhruba 40 roků říkám každému co si myslím a nedělám výjimky.

Oceňování je ošemetná záležitost, pro tvoje dobro ti mohu doporučit jedno, NEDĚLEJ TO.

Jak jsem psal, někdy je méně lepší než více, tak na tuto zprávu neodpovídej dalším dotazem nebo slohovým cvičením. Vem si, že moje rada pro tebe je dobře míněná, je nezištná a je zdarma. Věnuj čas uspořádáváním své sbírky mincí a studiu.
Moderátor
petr1596 napsal
Podívej, zhruba 40 roků říkám každému co si myslím a nedělám výjimky.

Oceňování je ošemetná záležitost, pro tvoje dobro ti mohu doporučit jedno, NEDĚLEJ TO.

Jak jsem psal, někdy je méně lepší než více, tak na tuto zprávu neodpovídej dalším dotazem nebo slohovým cvičením. Vem si, že moje rada pro tebe je dobře míněná, je nezištná a je zdarma. Věnuj čas uspořádáváním své sbírky mincí a studiu.


Nápodobně.....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » Liberty Half Dollar 1921 P

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1