Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Literatura

Vykupminci.cz
Numisargo

Literatura

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
patason: ano s tou virtuální pobočkou jsem souhlasil už minule, bohužel ta diskuze vyvanula na prázdno ... :( (no možná i díky mě, že jsem si tam dělal legrácky, to přiznávám), ten nápad však jistě stojí za to realizovat, nebo se o to alespoň pokusit! založím v sekci pražské groše nové téma "virtuální pobočka ČNS" a můžeme tam o tom diskutovat a dobrat se nějakého výsledku, berme to jako prvotní impulz. mimochodem bych ovšem pojal tuto akci šířeji, tzn. nejen pražáky, ale bohemika vůbec ;) jako první příspěvek té nové sekce si dovolím skopírovat část patasonova předchozího příspěvku, jako první slovo do pranice. takže sejdeme se za okamžik tam ;)
Moderátor
Tiež som to vtedy uvítal a nepovažoval som to za pochované. Som rád že sa to rozbehne (určite sa to rozbehne) a mám aj návrh na predsedu. Skúúúúste hádať koho myslím... nebojte sa, seba nie. :)
Moderátor
No, i mě připadá řazení podle inventárních čísel poněkud nešťastné.

Jinak koukal jsem se na způsob rozdělení textu v katalogu a podle mne by vytvořit databázi, která by uměla vyhledávat, či třídit data z katalogu by byla práce asi na 2 dny ( vlastní programování asi 1.hod., zbytek úprava dat pro naplnění DB ). Nejtěžší by asi bylo převést danou část do zpracovatelné podoby. Pokud by se to povedlo někomu převést např. do Wordu, či jiného formátu, ve kterém by se to dalo sformátovat do určité struktury, by už ostatní byla hračka. V případě, že by se to tam muselo bušit ručně, bych to viděl asi na měsíc intenzivního datlování.

Co vy nato?
Registrovaný uživatel
Jen škoda, že i kdyby se to přepsalo, tak ti asi Chvojka nedá obrázky těch grošů, které tam nejsou vytištěné... Chtělo by to databázi i s fotografiemi. Myslím, že to má táborské muzeum zpracované ve druhém stupni evidence, tj už je to v databázi i s fotkama (soudě podle dokumentačního filmu v expozici nálezu). By stačilo získat ten databázový soubor od nich...
Registrovaný uživatel
Kdo má zájem o originálního Smolíka bez ohledu na peníze mrkněte tady:
http://www.odklepnuto.cz/detail.php?id_item=655580&actpage=2
Registrovaný uživatel
Dobrý den,dostala se mě do ruky knížka,Příběh Pražského Groše.Nejde sehnat,nemáte prosím někdo knihu na prodej? Mám ju pučenů z knihovny a celů dobu se to ve mě hádá,vrátit-nevrátit,padesát na padesát.Knížku nakonec vrátím protože se znám,rád bych ji měl doma.Kdyby někdo věděl budu rád,děkuju za odpověd.
Moderátor
V Abalonu by ji měli mít:
https://www.abalonknihy.cz/produkt/pribeh-prazskeho-grose/
Registrovaný uživatel
Děkuju za info,mrknu.
Registrovaný uživatel
Knížka je na cestě,ještě jednů děkuju za pomoc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Sběratel.com » Pražské groše » Literatura

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1