Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Londýnský tisk

Vykupminci.cz
Numisargo

Londýnský tisk

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s Londýnským tiskem bankovek pro ČR po roce 1993. Vlastně jestli mají všechny naše bankovky i Londýnský tisk a hlavně jestli je na těch Londýnských nějaký charakteristický rys, podle kterýho bych mohl určit "Jo, tahle bankovka byla tisklá v Londýně"...

Btw. trochu mimo téma jak je to s papírovejma dvackama, na fotkách vidim tmavé, světlé, tak jestli je to chyba fotky, nebo jestli jsou opravdu světlé a tmavé (neptam se na proužky, to je mi jasný).

Děkuju
Moderátor
Thomas de La Rue tiskla jen 50/93; 100/93 a 500/93. Poznáš je pak jednoduše, bankovky TdLR a STC se liší niancemi v rytinách, např. krásně je to vidět na číslicích nominálu a pak samozřejmě podle autorů a názvu tiskárny na rubu ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 10. 10. 2010, 19:39. »
Registrovaný uživatel
K těm dvacetikorunám: ano, některé opravdu mají světlejší papír a jiné tmavší (jednu a jednu takovou mám pod sebou v albu), ale nic bližšího k tomu nevím. Nicméně ten barevný rozdíl rozhodně není takového typu ani tak výrazný jako u 200Kč/1993 (tam to měl být na rubu nějaký zkušební nástřik čímsi u prvních sérií).
Registrovaný uživatel
Ještě k těm dvackám: mám zkušenost, že serie A byla tištěna na nažloutlém papíře, serie B byla tištěna již na "normálním" bílém papíře.
Registrovaný uživatel
majkl: Nevim jestli to neni nějakej nepravdivej článek, ale byl to rozhovor s Kulhánkem a tam nic o zkoušce neřikal, říkal že angličani trochu nepochopily odstín zelené.
Registrovaný uživatel
Helichrysum napsal
Ještě k těm dvackám: mám zkušenost, že serie A byla tištěna na nažloutlém papíře, serie B byla tištěna již na "normálním" bílém papíře.


Já taky.
Registrovaný uživatel
Athopic napsal
majkl: Nevim jestli to neni nějakej nepravdivej článek, ale byl to rozhovor s Kulhánkem a tam nic o zkoušce neřikal, říkal že angličani trochu nepochopily odstín zelené.


"Tzv. žlutý papír vznikl zkušebním nástřikem rubu u prvních archů." Bajer 2010, str. 194

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Londýnský tisk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1