Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
No konečne, krásny dukát, gratulujem, je to naozaj parádička! Už som ho v rukách mal, teším sa že si ho prezriem znova!
Registrovaný uživatel
..opravdu supr kousek, gratulace!
Registrovaný uživatel
Ďakujem, ďakujem... :)
Registrovaný uživatel
To Sigur - kamže se to necháte pohřbít i s tou mincí? Já jenom že bych se, když už ji ani po smrti nikomu nevydáte, tak nechal pohřbít blízko ní.... :D
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
Registrovaný uživatel
:lol: Sorry, ale to nemôžem prezradiť. Nechcem sa po smrti dožiť dňa, že ma exhumuje nejaký detektorár a bude sa mi hrabať v hube. :twisted:
Registrovaný uživatel
Oni Vás tam ale nezoberú - na ten druhý svet. CHáron Vám nebude mať vydať. Keby zobral dukát, dostal by sa týmto príjmom do iného odvodového levelu. Nebude predsa riskovať, že ho kôli Vám vyakčnia. Budete ako Lenin - večne živý !
Moderátor
Po smrti se dožít jakéhokoli dne bude dost těžké ;)

A Chárón, jako obvykle, vymění minci za obol a zlaťák nepřizná 8)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 1. 6. 2012, 17:38. »
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Po smrti se dožít jakéhokoli dne bude dost těžké ;)

A Chárón, jako obvykle, vymění minci za obol a zlaťák nepřizná 8)


:lol:
Moderátor
Pokiaľ sigura prežijem (čo teda nie je pravdepodobné), tak budem asi vedieť kde leží. Miesto jeho posledného odpočinku potom hodím do aukcie... nepôjde iba o Ľudovítov dukát... :) Detektoristi nájdu kopu takých mincí, ktoré potom budú publikované ako "Sigurova sbírka". ;)
Registrovaný uživatel
No na druhé straně, pokud by Sigur prozradil místo svého posledního odpočinku a přidali by se k nám i další sběratelé, kteří by chtěli spočinout na stejném místě (samozřejmě každý se "svým" obolem v puse), dal by tím zrod nové tradici....

A pak za nějakých 1000 let budou archeologové řešit další nevysvětlitelnou záhadu lidstva - existenci hřbitova, kde měl každý neboštík v čelisti minci pocházející z jiného období....
Registrovaný uživatel
Myslíte, že v tomto stave jestvuje na Slovensku ešte aspoň jeden exemplár ?
Moderátor
Tak sme sa nasmiali, ale koniec srandy priatelia. ;) Minca je to nádherná, ale predsa to nie je žiaden unikát. Nevidím dôvod prečo by na Slovensku nemal byť ešte exemplár v podobnom stave...
Registrovaný uživatel
Tak tak, v aukciách sa vyskytuje pravidelne, aj v podobných stavoch a je vysoko pravdepodobné, že niektorý z nich pochádzal práve zo Slovenska.
Moderátor
Mám malú dilemu. Mám v rukách tento saracénsky denár a ako pozerám, tak pozerám, druhú kytičku ako značku nevidím. Možno sa mýlim a zle vidím, ale pozerám na tú mincu už skoro týždeň a aj pod lupou tam vidím náznak bodky a nie kytičky. Mýlim sa?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
skoda, ze to nemam pod stereomikroskopem, ale asi te zklamu, ja tam tu kyticku vidim... plocha te mince je nedorazena, presto to co tam zbylo ma naznak tvaru listku z te kyticky vedle a zda se mi, ze se tam rysuji i jeji zbytky... samzrejme v rukach ji mas ty, takze se finalne musis rozhodnout sam... ja ti tu tecku ale rozhodne nepotvrzuju :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No nesklamal si ma, práve naopak. ;) Ďakujem, začínam byť presvedčený, že tam tá kytička skutočne mala byť. Aj keď som to nenafotil dobre, predsa len fotka ma presvedčila že sa jedná o kytičku (neveril by si, pod lupou by som si bol istý, že vidím bodku... už starnem :)).
Moderátor
Aiž bych viděl Oliho odpověď, tak jsme se shodli. Nakreslil to přesně. :lol:
Registrovaný uživatel
Stretli ste sa už niekto s dobovým falzom saracéna? Bronz je veľmi kvalitný, divný len kríž, hlava trochu zdeformovaná a opis: VCACNRANNSNENI (averz) a SSNHBNV__RCA (reverz).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Falzum saracéna vidím prvýkrát, navyše toto je veľmi pekná a zachovalá minca. Gratulujem. ;)
Náhodou nie je na predaj alebo výmenu?
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 23. 6. 2012, 13:17. »
Registrovaný uživatel
v 14. stor. sa robili zrejme ešte kvalitne falza, v 15. kedy sa falšovalo vo veľkom a už upadlo aj to remeslo :lol:
Registrovaný uživatel
Sigur, venujem sa anjuovcom /uhorským samozrejme/ tak by bolo niečo zaujímave, teším sa na ponuku na mail, diky.
Registrovaný uživatel
Niečo na tom zrejme bude.
Inak, v poslednej dobe ma dosť chytili dobové falzá (aj chyborazby), no okrem pár článkov u nás chýba literatúra zaoberajúca sa touto problematikou.
Registrovaný uživatel
Konečne som sa dokopal urobiť si v minciach poriadok. Určite sa niečo nájde, ozvem sa...
Moderátor
sigur napsal
Niečo na tom zrejme bude.
Inak, v poslednej dobe ma dosť chytili dobové falzá (aj chyborazby), no okrem pár článkov u nás chýba literatúra zaoberajúca sa touto problematikou.


a nemel bys prosim, nejaky clanecek ci zdroj, tykajici se falz uherskych denaru (ferdinand, rudolf...)?? ja se ted snazim dat dohromady neco ohledne jednoho falza denaru rudolfa (mam to zamerene spise na identifikaci materialu) a podkladu pro to moc nemam...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1