Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
OK, budem rád, možno aj sigur bude niečo vedieť
Moderátor
Sigur možno skôr, ja som momentálne zahrabaný v drobných Žigmunda Luxemburského... :?
Registrovaný uživatel
http://katalogus.numismatics.hu/product_info.php/cPath/31_38_40/products_id/3628

Archy zobral fotky z tejto stránky. K maniu je len tento, ostatné denáre sa odvtedy predali.
Moderátor
ďakujem
Moderátor
Dostal sa mi do rúk tento denárik, zaujímavé je že má na averze i reverze rovnaký nápis, MONETA LODIVICI.
V Huszárovi je ako varianta popísaný denár s rovnakými nápismi REGIS HVNGARIE.
Ktovie či to bol zámer takto raziť alebo to bola chybná razba?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pri tom kvante vyrazených saracénov sa mohlo sa stať, že sa rezač občas pomýlil. Túto chyborazbu vidím prvýkrát a navyše aj stav je výborný. Gratulujem. ;)
Moderátor
ďakujem, potešil aj mňa :)
Registrovaný uživatel
Velmi rad by som sa pochvalil dvoma uplne novymi prirastkami, jedna sa o Svätoladislavske denare Ludovita I v podla mna slusnej zachovalosti a hlavne neolamane( aspon nie moc ), jedna sa sice o bezne ale krasne mince. Na tieto mince je na fore najlepsi asi Archypov a Sigur, tak verim pani ze sa aspon trochu podobaju tomu co mate v zbierke vy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Graťulejšn, Francisco Bernardi a ľalia s bodkou (túto značku Pohl nepozná) ;)
Moderátor
Takisto gratulujem, mince som od teba už videl, gratulujem k celému konvolutu. No a svätoladislavské vždy potešia. ;)
Registrovaný uživatel
Velmi pekne dakujem, ponasnazim sa podelit sa o vsetko zaujimave aj na fore. Kam by si zaradil znacku "lalia s bodkou" klasika Kosice?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Veľa vecí tomu nasvedčuje, ale nechcem sa teraz tomuto veľmi venovať, pretože sú indície že by sa mohlo jednať o Kremnicu. Ja sa tomuto teraz venujem už vyše roka spolu s Marekom Budajom a výsledky chceme publikovať v zaujímavom dielku. Preto bližšie sa o tomto nechcem vyjadrovať.
Registrovaný uživatel
Ok dakujem ved ked vide urcite sa o nom dozviem, ak by si zatial chcel vahu mince alebo detail znacky napis mi mail. Len sa ta spytam presli ti uz konkretne tieto mincove znacky rukami? Myslim - lalia a bodka ako mam na minci
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Na toto ti odpoviem bez problémov. Prvýkrát som videl ľaliu s bodkou na jar 2008 v jednom malom depote spolu s pražskými grošmi. Celé som to publikoval v Slov. Numizmatike a tam som sa zmienil o tejto značke, že je u Pohla neznáma. Prišlo mi to ako veľká zaujímavosť a predpokladal som že to bude niečo vzácnejšie, aj keď som neskôr mal indície, že je táto značka známa, len Pohl ju nepublikoval. No a pred rokom som sa dostal k väčšiemu depotu, kde boli desiatky mincí s touto značkou. Takže nie je to zrejme nič nezvyčajné, aj keď Pohl ju naozaj nepoznal.
Registrovaný uživatel
Ja mám dokonca pocit, že ľalií bez bodky je menej ako s bodkou...teda aspoň na nete, rukami mi toho prešlo máličko. :roll:
Moderátor
sigur napsal
Ja mám dokonca pocit, že ľalií bez bodky je menej ako s bodkou...teda aspoň na nete, rukami mi toho prešlo máličko. :roll:


S týmto sa dá súhlasiť.
Registrovaný uživatel
nevenujem sa tomu obdobiu, ale pri surfovani po nemeckom ebayi mi padla do oka tato minca, drazit ju sice nechcem, ale zaujimalo by ma, kolko je cca hodna v takomto stave kedze na pohlad sa mi celkom paci :)

http://www.ebay.de/itm/HUNGARIAN-COIN-LOUIS-I-THE-GREAT-HOUSE-OF-ANJOU-505-/200833823056?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ec2a0f150
Moderátor
Svätoladislavský denár Ľudovíta Veľkého, výborný stav, naozaj je super, v eurách si cenu viem predstaviť niekde pri 70€.
Registrovaný uživatel
Ále, toto sa tu predsa nerobí...nepísané ale tu známe pravidlo: Nedávať odkazy na prebiehajúce aukcie, iba ak by bolo vážne podozrenie na falzum.

Btw. Na ebay idú tieto denáre max. okolo 40 eur. 70 eur by mohol urobiť, ale na inom serveri a v inej krajine.
Registrovaný uživatel
sigur - ospravedlnujem sa, akosi som si to neuvedomil , ale slubujem ze do buducna sa poucim ..
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Svätoladislavský denár Ľudovíta Veľkého, výborný stav, naozaj je super, v eurách si cenu viem predstaviť niekde pri 70€.


:D Tak to skončilo skoro presne medzi našimi tipmi...
Moderátor
No čakal som viac, české a poľské allegro by im ukázalo... ;)
Registrovaný uživatel
Dovolte aby som predstavil Ludovitov denar Pohl 90 z mesta Buda, tento typ s krizom ktory vyrasta z koruny mi dlho unikal a ani na fore som ho vela krat nevidel. Skoda trochu excentrickej razby. Váha 0,37g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Aj ja mám dva v zlom stave, ale menej často videné, v podstate som potešený.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stavy krapet horší, ale měl bych z nich radost i já......pěkné....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1