Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
..tak to máte dobré, já vůbec nevím, o čem je řeč :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Vydrž, Archy trochu naťahuje, ale za chvíľu to tu určite dá. ;)
Moderátor
sigur napsal
Ja to kúzlo poznám... :P


Vedel som že ty vieš... a ostatní na toto vlákno neprispievajú, tak čo sigur, odpovieme aspoň korunke?
Moderátor
Tak kam kúzelník premiestnil kvietok z ľavého Ľudovítovho pleca? No predsa nad jeho pravé plece!!! :) 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..tak to jsem fakt nečekala :D
Moderátor
Toto nemohol čakať nikto, iba sigur, ktorý tú mincu videl. Toto nemohol čakať ani pán Pohl, je to totiž zrejme jediná minca svojho druhu. ;)
Registrovaný uživatel
Tak fajn, poďme hádať ďalej. ;) Čo treba urobiť, aby si sv. Ladislav mohol pohodlne vystrieť ruku s jablkom? Hmm?
(pozn. táto minca nie je moja)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Poštekliť ho pod pazuchou... :)
Registrovaný uživatel
Ále no...sv. Ladislav predsa musí kopnúť hlavu saracéna na druhú stranu :D
Toto už je moja minca. Pohl nepozná. Zajtra sem dám svoju laickú a nepotvrdenú hypotézu k tejto variante.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ja ti dám hypotézu už teraz. Je to jednoduché, hlave saracéna strašne smrdí jablko v Ľudovítovej ruke, tak keď ju vystrel, hlava radšej "odišla" na druhú stranu. :)
Toto je krásna minca, naozaj absolútna bomba!
Registrovaný uživatel
..koukám, že tu vůbec máte samé zajímavé mincičky :D
Registrovaný uživatel
pridavam jeden kusok ak je to teda on tak sem patri

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ja pridám jedného bezhlavého s hlavou :P .
Túto variantu som v Pohlovi nenašiel :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To dokie: pekný denárik, je to razba z Budína, komorský gróf Petrus Chimle. Slušný kúsok, dúfam že to tam nie je prasklina, alebo áno? :roll:
To l_m 2009: škoda toho stavu... :'(
Registrovaný uživatel
myslim ze to prasklina je ale iba na jednej strane
Moderátor
Tak mi po sto rokoch dorazil ten saracén z Poľska, čakal som dlho, ale mincička utešená. Zaujímavý je zárez na korune (že korunka?), čo to len môže byť? ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
žádný zářez či koruna, jen nedostatek materiálu při ražbě v místě kříže z druhé strany...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Sakra, ja som sa sekol, samozrejme som myslel zárez na dvojkríži, nie na korune, žiadna tam nie je ;) takže Dracek sorry. No a o nedostatku materiálu v mieste kríža by som naozaj dosť pochyboval, možno by si si mohol prečítať moju a korunkinu konverzáciu na túto tému. Bola by veľká záhada, ak na minciach z veľkého počtu mincovní bol nedostatok materiálu presne v tom istom mieste dvojkríža saracénskych denárov.
Registrovaný uživatel
Reagoval jsem na Tvůj zářez v korune a ne na kříži, ale tam to bude spíše nepřesná návaznost při výrobě razidla(možná i zhoršená průběhu ražby) či opakované použití poškozeného punce při jeho výrobě.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Ďalší z názorov do mini plejády teórií, v zásade by mohlo byť. Ja som tvrdil (a snažil som sa to aj potvrdiť experimentom), že by zásek nemusel vznikať pri nadväznosti puncov dvoch samostatných krížov, ale ako stopa po kružidle (a následná deformácia na kríži). Možno má pravdu korunka, nevyvraciam to, ale mne sa zdá, je aj na tejto minci je stopa po kružidle evidentná.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...co se mne týká, já už delší dobu v klidu spím, protože věřím té tvé teorii s kružidlem :D
Moderátor
korunka napsal
...co se mne týká, já už delší dobu v klidu spím, protože věřím té tvé teorii s kružidlem :D


Zlatá... :lol:
Registrovaný uživatel
Najprv som ani nechcel, ale Archy ma presvedčil, že sa mám pochváliť...tákže, na túto mincičku som čakal viac ako pol roka a konečne je moja. Stav je neuveriteľný a teším sa z neho už druhý deň jak malý Branko :) Ak by mal niekto záujem, tak má smolu. Už som dal inštrukcie, keď natiahnem brká, strčia mi dukát do huby a Cháron pre mňa príde na jachte :mrgreen:

Je to posledný typ dukátu razený za Ľudovíta I, Pohl B-7, komorský gróf Ján Saracénus, mincovňa Budín alebo Pécs, razba po roku 1379,

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak ta je skutečně nádherná..
Moderátor
No konečne, krásny dukát, gratulujem, je to naozaj parádička! Už som ho v rukách mal, teším sa že si ho prezriem znova!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1