Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Má numismatika smysl????

Vykupminci.cz
Numisargo

Má numismatika smysl????

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Členství v ČNS Ti umožní navštěvovat mnohé aukce jejích poboček, kde máš kromě vlastní dražby možnost každou minci si prohlédnout, což je pro studijní účely to nejlepší, co může být. Můžeš studovat i mince, na které nikdy nebudeš mít a jinak než takto se k nim nedostaneš. Pokud nemáš zájem chodit na aukce a nechceš navštěvovat ani pravidelné schůze v místě bydliště, nemá cenu vstupovat do ČNS, byly by to jen vyhozené peníze.
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
grofik
No - já už na ČNS napsal. :-) Ty členské příspěvky snad ještě nějak utáhnu (před manželkou zatajím). Snad mi odtud poradí, zda má členkství smysl i pro začátečníka, který ještě dlouho nebude mít ostatním co nabídnout.


Každý nejako začínal . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
kacuro napsal
Můžeš studovat i mince, na které nikdy nebudeš mít a jinak než takto se k nim nedostaneš.


Tuhle větu nechápu, prosím objasnit..
Mince můžu studovat v muzeu, pokud mi k nim umožní přístup.. to že budu členem ČNS nemusí vůbec nic znamenat (a ani by nemělo, protože přístup k muzejním sbírkám, pokud tomu nebrání provozní důvody, by měl mít ze zákona každý badatel).
Nebo je to myšleno tak, že se na schůzkách různí lidé chlubí mincemi, které by jinam než na schůzky ČNS nedonesli? Z různých, byť kusých zpráv od různých kolegů numismatiků mám odlišný dojem.
Vážně nechápu.
Moderátor
kacuro napsal
Členství v ČNS Ti umožní navštěvovat mnohé aukce jejích poboček, kde máš kromě vlastní dražby možnost každou minci si prohlédnout, což je pro studijní účely to nejlepší, co může být. Můžeš studovat i mince, na které nikdy nebudeš mít a jinak než takto se k nim nedostaneš. Pokud nemáš zájem chodit na aukce a nechceš navštěvovat ani pravidelné schůze v místě bydliště, nemá cenu vstupovat do ČNS, byly by to jen vyhozené peníze.

Kromě výše uvedeného, tedy možnosti účastnit se pobočkových aukcí ČNS, které pořád ještě představují podstatný segment v nabídce mincí u nás (pro tenzora : na těch aukcích, nejen na schůzkách je možnost si prohlédnout mince reálně, nejen ve virtuální podobě, a to pravidelně - nesrovnatelné s možnostmi muzejních sbírek vzhledem k počtu numismatiků, tak hádám to myslel i kacuro) je třeba zmínit, že součástí toho, co ČNS v rámci ročního členského příspěvku poskytuje - je bezplatný odběr dvou členských časopisů, a to Numismatických listů, vydávaných ve spolupráci s Národním muzeem a Numismatického časopisu, vydávaného vlastní ČNS. Myslím, že málokterý z numismatiků zde na fóru alespoň NL v knihovně nemá a uměl by se bez nich obejít.
Za další : ČNS má skvělou knihovnu (kromě knihoven, které si budují pobočky), budovanou po generace, seznam je dostupný na internetu a pro členy je opět její užívání včetně výpůjček zdarma. Že toho málo lidí využívá je jiná věc a jejich velká škoda.
Takže toho, co členství v ČNS nabízí, je pořád ještě dost. Tím nijak nesnižuji přínos setkávání se na interentovém diskuzním fóru, naopak, obojí se, aspoň podle mě, skvěle doplňuje.
Moderátor
Na aukcich samozrejme, ale jsou i aukce mimo CNS, kde se na drazene mince muzu podivat, navic i na aukce CNS muzu v doprovodu clena CNS (jen nemuzu primo drazit) a predpokladam, ze se pak na mince take muzu podivat.
NL jsou dobry argument, ale nemusim byt nutne clen CNS, muzu si je koupit, coz take delam.
Nicmene na ten seznam knih se podivam, pokud tam budou i takove, co jsem k nakouknuti marne shanel v knihovnach numismatickych oddeleni, pak uznam, ze je to silny argument pro (a znamka moji ignorance) :)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 21. 1. 2015, 21:35. »
Moderátor
tenzor napsal
NL jsou dobry argument, ale nemusim byt nutne clen CNS, muzu si je koupit, coz take delam.

Kolik je ovšem cena ve volném prodeji ? Poslední dobou jsem to nezjiš´toval, ale není úplně nejnižší a poštovné + čas věnovaný pořízení k tomu. A to je prodejní cena ve volném prodeji Národního muzea příznivě ovlivněna tím, že je zde ČNS jako stěžejní velkoodběratel.
Registrovaný uživatel
No nevím, na našich schůzkách v HK se pravidelně dvakrát měsíčně schází kolem 40-50 lidí, organizujeme si malé aukce, přednášky. Kde jinde se mohou členové setkat s našimi předními numismatiky než tady. Přednášel nám prakticky každý, kdo v numismatice znamená, tedy za posledních padesát let. Máme hezký sál v příjemné restauraci, obchoduje se na stolech a pak posedíme a většinou začne "chlubírna". Rukama mě tady prošly i mince, které hodně lidí zná jen z literatury. Pravidelně se všeho účastní i třeba Zdeněk Nechanický, takže si rádi vyslechneme jeho vzpomínky a příběhy. Pořádáme i společné výlety a zájezdy za numismatickými památkami a tak jsou teprve prima večery. Třeba poslední čtyř denní akce v Českém Krasu s bydlením v Žebráku byla super. To co se tam všechno večer probere se tady nikde člověk nedočte.
Tady se Vám něco takového na netu nepodaří. Virtuální svět je něco jiného. Přál bych Tenzorovi aby měl možnost si něco takového někdy vyzkoušet....
Registrovaný uživatel
achjo, škodaže HK je tak daleko. šlo by se účastnit aspoň těch "výjezdních" zážitků?
Moderátor
petr1596: Ale já přece nejsem jen na netu, já se scházím se sběrateli a numismatiky při různých akcích :) Na druhé straně o ČNS jsem slyšel různé povzdechy od více lidí, že je tam zájem hlavně o modernu - novodobé pamětní mince, v lepším případě FJI, ale asi se bude dost lišit pobočka od pobočky...
Registrovaný uživatel
Ahoj Voloďo, výlety se dělají jen pro členy, protože jsou z poloviny dotované pobočkou, i proto jsou asi tak oblíbené. Nicméně pokud někde jsme, tak nás třeba večer navštěvují sběratelé z okolí a účastní se "společenských večírků".

Jinak je jasné, že jsou v čns i lidé z dob minulých, kdy to byla "výběrová organizace" a leckdy dochází ke generačním a jiným střetům. Občas se někdo snaží z pobočky udělat soukromou firmu a dojit /někde se to i povedlo/. To je ale asi všude. Jinak scházení se sběrateli je fajn, vždycky se třeba pobavíme na aukcích, minulá aurea byla prima, co tam je ta jídelna...
Registrovaný uživatel
Ahoj Petře, díky za info. Já jsem (doufám pořád) členem v Brně. Rád bych se nicméně setkával víc a i jezdil na víc numismatických akcí. Bohužel je trošku problém i s tím, aby člověk mého věku zapadl :)
ale ono se to asi samo zanedlouho vyřeší, páč času už moc nazbyt nebude.
Registrovaný uživatel
Jinak zvu na naší únorovou aukci, je v neděli a v sobotu máme v restauraci Springfeeld /kde se tradičně scházíme/ prohlídku materiálu a také tam posedíme...Kdo je z dál může si v HK vzít nocleh, pár lidí to tak dělá.
Myslím že nadcházející aukce bude z těch lepších. Máme i zamřížovaného lva.
/protože úplně stejného mám ve sbírce tak to netajím.../
Moderátor
Díval jsem se že letos plánujete i několik zajímavých přednášek, mají na ně přístup i členové jiných poboček?
Registrovaný uživatel
Samozřejmě, na všechny schůzky mají přístup všichni členové čns z celé republiky i zahraničí a potěší nás i návštěvy ostatních, pokud se ohlasí přes někoho koho známe nebo je člen čns.
Na výroční schůzi v březnu bude přednáška Dr. Polanského z Nár. muzea o Hradeckém denárovém nálezu z poč. 70. let /těsně před uzávěrkou připravované publikace/.

http://cns-hk.sweb.cz/
Moderátor
Díky za příznivou zprávu.
Registrovaný uživatel
Jen škoda, že se nedá tak snadno dostat na schůzky jednoho virtuálního bratrstva kočičí pracky, které se zabývá PG
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
Jen škoda, že se nedá tak snadno dostat na schůzky jednoho virtuálního bratrstva kočičí pracky, které se zabývá PG


To není vůbec pravda, viz Oliverův příspěvek zde:

oliver napsal
clenum CNS PG mel dnes prijit email s prosbou o vyjadreni se (hlasovani) k terminum vyrocni schuze na jare 2015 (pokud jste cleny a nezaregistrovali jste email, proverte si schranku, pripadne se ozvete).

stejne jako kazdy rok, i v pristim roce radi privitame pripadne OHLASENE hosty - pratele nasi pobocky. temto ohlasenym hostum pak sdelime i termin a misto konani. zajemci o setkani s nami necht se mi prosim ozvou na email.


https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ceska-numismaticka-spolecnost-virtualni-pobocka-prazske-grose_post_-344846#post344846
Registrovaný uživatel
Děkuji, tento příspěvek neznám. Skusím poslat mail.
Registrovaný uživatel
Každý rok dáváme takovou možnost, účastnit se našich VČS a mnozí kolegové (i nečlenové ČNS) odsud ji už několik let využívají.
Moderátor
petr1596 napsal
Jen škoda, že se nedá tak snadno dostat na schůzky jednoho virtuálního bratrstva kočičí pracky, které se zabývá PG


nedá mi to abych se neozval - výše uvedené označení považuji za velice impertinentní
Registrovaný uživatel
Tak promiň, někde jsem to zaslechl a přišlo mi to docela legrační....opravuji tedy na Česká numismatická společnost pobočka pražské groše. Takhle hezčí?
Moderátor
ano Česká numismatická společnost pobočka Pražské groše - to už je lepší
tak se třeba potkáme na naší nevirtuální schůzi a dáme řeč - budu se těšit
Registrovaný uživatel
Omluvte moji neznalost. Co to je, ten zamřížovaný lev?Díky za odpověď.
petr1596 napsal
Jinak zvu na naší únorovou aukci, je v neděli a v sobotu máme v restauraci Springfeeld /kde se tradičně scházíme/ prohlídku materiálu a také tam posedíme...Kdo je z dál může si v HK vzít nocleh, pár lidí to tak dělá.
Myslím že nadcházející aukce bude z těch lepších. Máme i zamřížovaného lva.
/protože úplně stejného mám ve sbírce tak to netajím.../
Moderátor
předpokládám že něco takového - #11
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ferdinand-i-10-3-1503-25-7-1564-11741x1
Moderátor
koukam, ze se zde zase rozproudila diskuse, ktera je opet spojena zbytecnym "rypanim" do pobocky. nechci vypadat jako stara baba, kdyz se ji sahne na duchod, ale myslim, ze trocha slusnosti by se do tohodle fora jeste vejit mohla, aniz by to bylo prehnane dusinovske. rad bych proto pripomel, ze CNS PG nema klasicke schuze, na ktere ostatni pobocky zvou sve cleny (resp. se na tyto schuze mohou mozna zajemci dostavovat i bez ohlaseni, to nevim)!!!

prosim (pevne verim, ze uz o to prosim naposled), abyste vzali na vedomi tento zasadni rozdil. nase setkani probihaji z 99 % zde na sberateli (a dovolim si rici, ze diky tomu, ze kazdy den, tak je nase aktivita mnohem bohatsi, nez aktivita kdejake klasicke, tj. nevirtualni pobocky). mozna si to tedy stale nekteri neuvedomuji, ale diskutuji-li s kacurem, jacxem, greggym, korunkou, LukeH2O, Hurleym, jsou v kontaktu se cleny teto pobocky a dava jim to v urcitem smeru vic, nez kdyby navstivili nekolik schuzek.

chceli se nekdo zucastnit nasi schuzky, ocekava se logicky, ze je prave zde na sberateli za dobre se cleny pobocky (samozrejme neni nutne, aby se znal a vychazel se vsemi, ale alespon s nekym) a ze existuje oboustranna vule a duvod se setkat i v realnem zivote.

behem roku se totiz oficialne kona jen jedine nase setkani. to je urceno predevsim k vyreseni administrativnich zalezitosti a hlasovani a primarne neexistuje rozumny duvod, proc by tato cast jednani mela byt pristupna (uplne) cizim lidem. ostatne je to vyrocni schuze, je to v samotnem nazvu. nedopoustejte se prosim uz nadale nesmyslnych mistifikaci o uzavrenosti nasich schuzi, kdyz tyto vubec nemame! dalsi cast po ukonceni vyrocky uz je verejna, a je o tom, ze se na ni setkaji dobri pratele a dobre si popovidaji a podiskutuji. do techto pratel pocitame i nektere muzeme rici stale hosty (necleny), kteri maji nasi duveru odtud z fora a s nimiz se dobre zname. to jsou tzv. pratele nasi pobocky. pokud se nekdo citi byt pritelem nasi pobocky, lze ocekavat, ze je s nejakym (s nejakymi) cleny nasi pobocky v uzsim kontaktu a tito jej do nasi pobocky "uvedenou". btw. pri teto prilezitosti je moji milou povinnosti konstatovat, ze pratele z lonska se nam uz prihlasili tusim vsichni a mini prijet.

druhym typem hostu jsou predevsim vazni zajemci o clenstvi. tito lide by jiz (pokud se za ne nemuze zarucit primo nekdo z pobocky) meli byt spravne cleny CNS, meli by mit zazadano o kmenove clenstvi u nas. pobocka se pak ma pravo rozhodnout (v souladu se stanovami CNS: http://www.cnspg.cz/index.php?section=80), zda tohoto clena jako kmenoveho prijme. predevsim je dulezite toto: Na členství v ČNS (a tedy ani na členství v ČNS PG) není právní nárok. Přijímání nových členů (či ukončení členství) je v pravomoci pobočky a plně v souladu se “Zásadami pro přijímání členů a zánik členství v ČNS” může být s nově přijímaným členem proveden vstupní pohovor a může být stanovena i zkušební lhůta pro přijetí člena.

osobne si hradecke pobocky pro jeji aktivitu vazim, ale nase pg nikdy nebude v tomto smeru HK konkurentem. fungujeme proste jinak a nema smysl to srovnavat ani neustale resit.

shrnuto: jak bylo uvedeno uz kdysi, ohlaseni hoste jsou vitani, ocekava se vsak od nich, ze se budou chovat jako hoste (slusny host neurazi sveho hostitele). setkani byla vzdy v pratelskem duchu a nebojim se rici za vsechny, ze toto zustane nasi zdaleka nejvyssi prioritou a to klidne i za cenu mensiho poctu hostu/clenu.

budou-li dalsi dotazy, nevahejte je polozit

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Má numismatika smysl????

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1