Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Maďarsko P117 chybotisk

Vykupminci.cz
Numisargo

Maďarsko P117 chybotisk

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kolegové odborníci na Maďarsko. Nevíte náhodou jaký je poměr u 500 Pengö z května 1945 správně vytištěných a chybotisků? Dle cenových relací muselo byt těch chybotisků vytištěno velké množství. Viz přiložený obrázek (Pjaťsot/Njaťsot).
Díky za případné postřehy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chybotisk jsem našel i na anulátu. Plus série K009.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
já mám chybotisk na sérii K007
Moderátor
ZetPe napsal
Kolegové odborníci na Maďarsko. Nevíte náhodou jaký je poměr u 500 Pengö z května 1945 správně vytištěných a chybotisků? Dle cenových relací muselo byt těch chybotisků vytištěno velké množství. Viz přiložený obrázek (Pjaťsot/Njaťsot).
Díky za případné postřehy.

cca 20% (nizke serie, okolo K001-100, nie vsetky),
asi vsetky anulaty maju tuto chybu.
Registrovaný uživatel
to numpszi: Díky za vysvětlení. Také mne zarazilo, že většina bankovek od 30. let až do hyperinflace 1946 je očíslovaná jen do max. sto tisíce. Proč nečíslovali běžně až do milionu? Tedy do 999.999.
Moderátor
ZetPe napsal
to numpszi: Díky za vysvětlení. Také mne zarazilo, že většina bankovek od 30. let až do hyperinflace 1946 je očíslovaná jen do max. sto tisíce. Proč nečíslovali běžně až do milionu? Tedy do 999.999.

neviem, ale pri niektorych starsich bankovkach, ako napr. 10.000 korona 1923 tlac "Orell Fussli" tiez taketo cislovanie je...
http://bankjegy.szabadsagharcos.org/xxcentury/p77c_f.jpg
Moderátor
obdobně je možné sledovat i u naší 1000 Kč/1919 a 1000 Kč/1932 - číslovač sedmimístný, nicméně první číslice je vždy nula (tisk přes všechny série jen do 999.999 ks).
Moderátor
existuju aj taketo chyby...
na skene je 1000pengo 1945, spravna a otocena podtlac (chybotlac)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Maďarsko P117 chybotisk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1