Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Maďarsko po druhé světové

Vykupminci.cz
Numisargo

Maďarsko po druhé světové

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Se IV a s hvězdičkou! Zkrátka kompletní velká průsvitka. :P

Ty žaludy na kompletním archu vypadají takto: Myslím, že ta průsvitka je nějak po krajích role, nebo jenom na jednom kraji. Přesně nevím, ale není zkrátka na každém archu z rozřezaného velkého papíru. Nebo je to možná řádek průsvitek na nějakou vzdálenost. Průměr válce?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 18. 11. 2012, 20:30. »
Registrovaný uživatel
Průměr válce? To by dávalo smysl a papír se pod ním pohyboval kolmo k delší straně tohoto archu.
Moderátor
Já nevím, školy nemám, ale průměr válce? Spíše bych sázel na obvod válce.
Moderátor
Pardon, obvod, pochopitelně. :|
Ten druhý arch se mi povedl i hezčeji a má jinou polohu (jsou to normální 100 archy, poslední sloupec už se nevleze na skener):

P.S.: Jak se vám, některým povede, že ten obrázek je širší? Mně, jak to má víc jak 2000 pixelů, to vyhodí chybu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mně by se na skener nevešla ani půlka toho archu.

Širší obrázek jsem ani nezkoušel, ono se to stejně zmenší. Některé obrázky dávám radši na Photobucket, kde je mez 1024 pixelů. Hlavně proto, že tady na sběrateli se JPEG obrázky ještě znovu hodně zkomprimují a detaily pak mizí.
Moderátor
Ty máš menší skener než A4?
Moderátor
Pavel_III napsal
Ten druhý arch se mi povedl i hezčeji a má jinou polohu (jsou to normální 100 archy, poslední sloupec už se nevleze na skener):

Ještě bych teda upozornil, že ten druhý arch má stejnou polohu průsvitky jako ten první 12-blok s tím, že na archu je průsvitka dál od okraje. To kdyby to někdo chtěl zkoumat.
Registrovaný uživatel
Nemám menší skener, to mě zase spletl ten web s průsvitkami, kde je v nákresu nesmyslná mezera 190 mm (ve skutečnosti tedy 150 mm).
Moderátor
A když už jsme u těch VI v průsvitkách, tak ještě průsvitky IV a V. Ovšem uznávám, že je to mnohem hůř vidět. Na té dvoupásce (Wz V, stejně jako doplatní vedle) je přesně v zoubkách a navíc v razítku (v benzínu je to vidět nádherně), čili náhoda jak prase a tato navíc byla naše odedávna. Na tom turulovy s okrajem je vzhůru nohama, tedy opět mnohem lepší kus.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hehe :twisted: dokonce mám tu VI na stříhané známce UPU. Škoda, že to nemám taky na celém aršíku!! (To už jsem teda zapomněl.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jak říkám, pár VI ve hvězdě bych měl. Tohle je MBK 1357 (Mi 1297), 30 f Rekreační střediska - Galyatető:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Máš prostě hodně známek a jestli to někdo nevyzobal, tak by v tom množství měly být. Já žádnou nenašel. Ještě zítra zkusím porovnat průsvitky XII a XIII, jestli najdu nějaký znak, podle kterého bych je dokázal určovat, jinak to vzdávám.
Moderátor
Malá hezčí je XIII, protáhlejší je XII. Pokud jsou v ideálním stavu, není to tak těžké. Pokud je na známce třeba jenom 5 cípů po okrajích, tož to pak nevím nic!!
Ale já ty průsvitky u sérií taky většinou nemám rozdělené. On je dost neřešitelný problém to kompletovat. VI jsou pak vysloveně o náhodě. Hlavně u nás, kde to v podstatě nikoho moc nezajímá.
Moderátor
Podařilo se mi snad v posledních 50 známkách toho "malého smetí" najít hned 2 VI. Ta první, kde je jen kousíček (dole v rohu, na obrázku pravém), na který jsem přišel jen díky tomu, že se mi tam nezdálo úplně něco jiného a vrazil to do benzínu, je 20 f Ganz vagon ... Budapest (bohužel je s flekem) a ta druhá, v podstatě ideálně centrovaná, je 1 Ft Kilián György úti iskola Budapest.
No, ještě mám někde vybraný, leč neprobraný pytlík těchto. Ale nevím, kam jsem ho pečlivě schoval.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nacházím protáhlé špičaté hvězdy i tam, kde by už být neměly, takže to vzdávám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Náhodou, 4 z 5 hrotů určitě špičaté nejsou!! ;)
Registrovaný uživatel
Pro změnu sem zase dám nějaké známky zepředu. Třídil jsem známky vydání z roku 1951 s motivem budov na malý a velký formát. Moje nejmenší velká známka a největší malá známka jsou kupodivu stejně velké 21,8 × 17,6 mm.

malý formát:
Obrázek vložený uživatelem
velký formát:
Obrázek vložený uživatelem

Kdybych měl víc známek, tak bych snad i našel menší větší než větší, respektive větší menší než menší.
« Poslední úpravu provedl(a) dědek v 21. 11. 2012, 0:36. »
Moderátor
Známky jako takové jsou stejně velké (až na čestné výjimky), jen obraz je zkrátka jinak veliký.
Teď jsem si vzpomněl - co takhle chybotisk 1,78 Ft? (ZP 90) ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Různých "blbostí" mám ale víc. Jako třeba toto zapomenuté zoubkování. Je to sice orazítkováno v novinkové službě, či jak (razítko PÉCS / 51 V. 14. -8 / Fil 1 Fil), ale co už, buďme rádi, že to máme.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta 1.78 vypadá tak pěkně, jako by ji tam někdo dal schválně. Přitom se to ale kopírovalo z jedné fotky a měla by to být jenom desková vada.
Registrovaný uživatel
U těch budov jsou některé známky svým rozměrem obrazu prostě na pomezí. Kam je zatřídit se pak se rozhodnu podle vzhledu. Malé mají většinou vyšší kontrast a písmo s názvem budovy je většinou poměrně tlustší, jakoby se šířka tahů nezmenšila. U jedné ale stejně nevím, vypadá divně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A na výšku je taky větší? Já to teda až takto detailně nikdy neměřil. jsem se spokojil s "menší a větší".
A jinak jo, vzhledem k miliardovým nákladům (katalog neuvádí) tam lze najít značné odchylky v tisku, sytosti, papíru a tak. Ty naše výplatní (lidové stavby) jsou na tom podobně, jen jinak. Zajímavé taky je, že značný rozdíl v ceně známek ** a o. Zřejmě se z toho obrovského počtu vytištěných známek vyfrankovala převážná většina. Anebo je to dáno tím, že se to blbě kompletuje.
Registrovaný uživatel
rozměr má cenu porovnávat pouze u známek s lepem, jinak to nic nedokazuje...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
rozměr má cenu porovnávat pouze u známek s lepem, jinak to nic nedokazuje...

S tím bych si dovolil polemizovat; dá se měřit i u známek razítkovaných z ochoty pro sběratele (ty jsou distribuovány pouze bez lepu).
Registrovaný uživatel
Teď možná plácnu hloupost, ale dle mě i u vykoupaných známek má smysl rozměr měřit, ale musí se měřit poměrově vůči rozměru papíru známky. Z dědkovy fotky je patrné, že známka nejvýš je nejmenší, tudíž je nejmenší logicky i obraz známky...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Evropské známky » Maďarsko po druhé světové

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1