Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Maďarsko po druhé světové

Vykupminci.cz
Numisargo

Maďarsko po druhé světové

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Dracek napsal
rozměr má cenu porovnávat pouze u známek s lepem, jinak to nic nedokazuje...

S tím bych si dovolil polemizovat; dá se měřit i u známek razítkovaných z ochoty pro sběratele (ty jsou distribuovány pouze bez lepu).

to možná také, ale všeobecně cokoliv ze známek které lze beze stop namočit do kapaliny, nelze brát moc věrohodně v potaz při definování rozměrů...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Zase bych to kvůli 0,2 mm tak nedramatizoval.
Ale větší a menší obecně jsou snadno rozlišitelné i po trojnásobném koupání ... pokud tu menší někdo nenatáhne uměle.
Registrovaný uživatel
Yrjo, máš úplnou pravdu. Zkoušel jsem u těch známek udělat nějaký přepočet podle zoubkování, ale nedostával jsem dobré výsledky, protože zoubky také nejsou úplně pravidelné. Složitěji se mi to nechce měřit, tak jen porovnání pohledem: Ta červená 12 f je opravdu natažená do šířky o těch 0,2 mm, ostatní tři jsou stejně velké.

Domnívám se, že jaké řekněme normální rozměry má malý a velký obraz, se liší u různých hodnot a kreseb. Tady jsem schválně porovnával čtyři různé známky.

Celé to neberu jako vědeckou práci ani se tím nesnažím něco dokázat. Je to jen takové hraní si vyprovokované tím, když katalog jednoduše rozlišuje dva typy podle velikosti obrazu 22 × 18 mm a 21 × 17 mm a já před sebou mám známku s obrazovým rámečkem 21,5 × 17,5 mm, která není ani roztáhlá ani smrsklá.
Moderátor
dědek napsal
a já před sebou mám známku s obrazovým rámečkem 21,5 × 17,5 mm, která není ani roztáhlá ani smrsklá.

Rozhodně zajímavé. Která to je?
Registrovaný uživatel
Je to 60 f Csepeli postahivatal. Pro porovnání 8 f Sztálinvárosi iskola. Obě jsou myslím menší formát.

Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem

Já zase tolik těch známek nemám a tak by mě zajímalo, jestli jsou všechny 60 f Csepeli postahivatal větší než 8 f Sztálinvárosi iskola menšího formátu.
Registrovaný uživatel
Jen za zvědavosti jsem to taky porovnal a výsledek?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dědek napsal
Já zase tolik těch známek nemám a tak by mě zajímalo, jestli jsou všechny 60 f Csepeli postahivatal větší než 8 f Sztálinvárosi iskola menšího formátu.

Tak to mi bude krapet trvat.
Registrovaný uživatel
Aloisen: Stejný výsledek, díky.

Pavel III: Jen když tebe samotného to bude zajímat, prosím.

Yrjo: Trochu jsem kecal, pořádně jsem známky přeměřil a správně je to jak píšeš, že známka nejvýš je nejmenší a ostatní tři jsou stejně široké.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
A tohle sice není otázka poválečná, ale naprosto exklusivní průsvitka III na 12-bloku novinových známek orazítkovaná v Terstu (otočeno). Zakoupeno kdysi před mnoha lety u Stoška (to jsem kupoval dokonce v Praze v Libni):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tak zcela náhodou mi tu teď leží 4-blok s tou hned následující průsvitkou... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Pavle, víš o aukci SFK? http://www.auction-sfk.com/
Moderátor
Tož tyhle pány neznám. Akorát že aukcí je nějak řádově víc jak příjmů. :(
Moderátor
Dracek napsal
Tak zcela náhodou mi tu teď leží 4-blok s tou hned následující průsvitkou... :)

Mám taky jeden!! (Razítkovaný ve Vídni) :P Ale výrazně hezčí by byly, kdyby tam byla ta VI ... to budeme muset ještě pohledat.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 23. 11. 2012, 23:56. »
Moderátor
dejvy napsal
Tak jsem si prošel svoje zásoby Maďarska a doplatní malý formát mám zastoupené celkem dost. Pokud by byl zájem, můžu nabídnout přebytky:
4 f - 3 ks
10 f - 1 ks
20 f - 7 ks
30 f - 1 ks
50 f - 2 ks
60 f - 3 ks

Tak už mi chybí jenom 1,20 Ft. Se mi dneska podařilo ty ostatní koupit. Ražené, pochopitelně. Horácká filatelie Jihlava (ještě jich pár má). Pravda, některé ty ražené nejspíš neviděly dopis (ale lep tedy nemají, tak nevím). Anebo to má i krapet větší rozdíly v papíru.
Moderátor
A jsem si hrál u televize, takže pár zajímavostí (jsem si to zezadu popsal)
1) pootočené hvězdičky, hlavně u té dolní je to krásně vidět
2) poškozená hvězdička (?) - nejsem si jist, ale vypadá na to
3) pestrost v provedení jedné známky (bez ohledu na průsvitku)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jsem si dnes pořídil další VI ... ovšem i s celou sérií

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teď ti bez té známky s VI zbude neúplná série. Nebo si ji můžou rozebrat námětáři. První pootočená hvězdička je také dost zdeformovaná. Těch zelených asi vytiskli ohromné množství. Dvacet fillérů se myslím lepilo na pohlednici.
Moderátor
No, kdybych ty známky moc nechtěl, furt se dají vylepit!! Ale i na obyčejnou čumkartu to je zoufale málo. :) Většina těch známek je ale od té série, co už jsem měl, drobně odlišná (nepatrně jiný odstín - zabarvení), takže není důvod se jich zbrkle zbavovat. A třeba časem koupím jinou sérii s jinou VI a pak budu mít jednu kompletní k prodeji. ;)
Registrovaný uživatel
Co to je za divné razítko, na kterém je místo názvu města napsáno asi MAGYAR POSTA?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejenže maďaři píšou datum v opačném pořadí, tady mají navíc den otočený vzhůru nohama.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Převrácený datum je pěkný, ale to s Magyar posta, to nevím, v tom se nevyznám. Buď by to mohla být nějaká autopošta, či něco obdobného, nebo je to extra razítko pro filatelisty. Ale je to jen můj dohad, třeba bude vědět někdo jiný. Monografii na razítka by to chtělo.
Registrovaný uživatel
Dnes mi k sérii z 1951 přibyla 10 f Szombathely, myslím že menšího rozměru. Má ale takové válečkové razítko, kterým asi znehodnocovali přebytečné zásoby výplatních a doplatních známek k prodeji sběratelům, tak v tomhle stavu to vůbec žádná vzácnost nebude.

Jednu věc ještě nevím, jestli i ty známky menšího rozměru mohou mít průsvitku s protáhlými špičatými hvězdami?
Moderátor
Menší by průsvitku XII (větší hvězdy) mít neměly. Tak praví katalog. A menší hvězdy na stojato by měly mít jen hodnoty 10 f, 40 f, 50 f, 80 f, 1 Ft, 2 Ft a 4 Ft malého formátu, u ostatních hledat netřeba. U druhého vydání (od 1953) mají malé hvězdy nastojato jen hodnoty 30, 40, 50 a 60 f.
Moderátor
Pavel_III napsal
Jsem si dnes pořídil další VI ... ovšem i s celou sérií

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

A když už jsem měl ten katalog v ruce, jsem se podíval jaký má záznam hvězdička se VI na této známce. Známka jako taková má 2 body (to je v bodech jako u nás svého času), známka s VI 15 bodů (lhostejno jestli nahoru nebo dolů), kdyby to bylo IV (poloha se posuzuje z líce!!) bylo by to 60 bodů.
Ten Néstadion má 6 bodů s VI 100 bodů(!!) a s IV (to je ta moja) 120 bodů.
Ta známka UPU má (řekněme že je s okrajem, i když ohnutým a že VI je na známce - ta moja je tak napůl) 250 bodů, s VI 400 b a s IV (ta moja) 700 bodů!!

Čili, oplatí se hledat. ;)
Moderátor
To rekreační středisko (abych nezapomněl) má 1,60 b, 16 b a 30 b (ta moja).
Registrovaný uživatel
Hledat a sbírat bodíky. Všechny tvoje hvězdy mají při pohledu z rubu VI a z líce IV, které mají být vzácnější, není to divné?

Díky za vysvětlení k průsvitkám na budovách. Na stojato mám 40 a 50 f malý formát, to souhlasí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Evropské známky » Maďarsko po druhé světové

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1