Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Mají tato známky nějakou hodnotu? :)

Vykupminci.cz
Numisargo

Mají tato známky nějakou hodnotu? :)

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj!
Našla jsem na půdě krabici kde je asi 500 známek z celého světa. Zkusim je seřadit podle zemí a nafotit, zatím tady dam fotky známek které jsem viděla na internetu jako vzácné. Prosím, poraďte mi zda-li tyto známky mají svojí cenu nebo ne..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bohužel jejich cena je zanedbatelná, se štěstím pár korun. Podle skladby bych to neviděl moc růžově ani s tím zbytkem. Maximálně kdyby se tam zatoulala nějaká čínská, jinak to nemá cenu kvůli odhadu hodnoty řadit a jednotlivě fotit, rychlejší by bylo nafotit to všechno najednou.
Registrovaný uživatel
Ano je zde několik čínských taky.. jak však poznám které jesou cenné a které ne? Navíc nejsem schopna přeložit jejich symboly. :)
Registrovaný uživatel
Nejrychlejší by asi bylo, kdybyste je nafotila, a pak by je tu někdo ocenil :-) Ale jak jsem psal, podle výběru známek na fotce se nejspíš jedná o běžné až nejběžnější známky, a Čína má také hodně běžných známek. Počítal bych raději s tím, že cena všech pětiset známek bude stěží prodejná např. za stovku.
Registrovaný uživatel
Denisa22 - kvalita známek je mizerná, utrhané rožky, zoubky apod. ...našla jste je na půdě v krabici, tedy uložení pro známky naprosto nevhodné, co byste prosím chtěla...
Dejte to na Aukro za korunu s nějakým srdcervoucím popisem o nálezu na půdě po praprababičce a modlete se, aby se za čas našel nějaký blázen, který to za tu stovku, jak zde říká otavel, koupí...
toto opravdu nemá se sbírkou hodnotných známek nic společného ...
Registrovaný uživatel
Žasnu jak někdo dokáže ohodnotit pět set známek po shlédnutí 10 kusů :shock:
To co Denisa chtěla, je poradit...
Určitě by stálo za to několik fotek přidat. Shazovat, něco na hodnotu stokoruny, když jsem to ani neviděl? Z pohledu filatelisty, se toho z fotek stejně příliš nepozná, ale napovědět mohou. Už jsem pár takových nic moc sestav, rádoby za pár korun viděl a po přetřídění na pár zajímavých známek narazil...
Radou typu: Dejte to na Aukro od koruny bych se tedy určitě neřídil.
Třeba opravdu nemají hodnotu, ale takový machr abych v tom měl jasno, aniž bych je viděl opravdu nejsem a doufám, že nikdy nebudu :lol:
Registrovaný uživatel
Max76 napsal
Žasnu jak někdo dokáže ohodnotit pět set známek po shlédnutí 10 kusů :shock:
To co Denisa chtěla, je poradit...
Určitě by stálo za to několik fotek přidat. Shazovat, něco na hodnotu stokoruny, když jsem to ani neviděl? Z pohledu filatelisty, se toho z fotek stejně příliš nepozná, ale napovědět mohou. Už jsem pár takových nic moc sestav, rádoby za pár korun viděl a po přetřídění na pár zajímavých známek narazil...
Radou typu: Dejte to na Aukro od koruny bych se tedy určitě neřídil.
Třeba opravdu nemají hodnotu, ale takový machr abych v tom měl jasno, aniž bych je viděl opravdu nejsem a doufám, že nikdy nebudu :lol:

Můj názor je ten, že vše má svojí cenu a ta je závislá na tom, kdo jak velký zájem má. Jistě nějaký větší celek bude mít podstatně menší cenu pro někoho, kdo již sbírku má a pro někoho, kdo začíná a uvítá větší celek do začátku. Takový člověk by za to dal jistě více než 100Kč. Vezmu li to čistě matematicky tak 500ks známek , 1Kč za kus = 500Kč. 500ks známek za 100 Kč je 0,20Kč za kus :roll: To to raději uspořádat a nechat doma. A dát něco na aukro je věc jedna a z prodeje ještě zaplatit věc druhá.
Registrovaný uživatel
Denisa22 napsal
Ano je zde několik čínských taky.. jak však poznám které jesou cenné a které ne? Navíc nejsem schopna přeložit jejich symboly. :)

Takové kliky a háky se velice špatně přepisují, to máte pravdu ;).
Registrovaný uživatel
Jen tu známku 1954 100 TH ANNIVERSARY WEST AUSTRALIA BLACK SWAN 3 1/2 D STAMP
si může někdo koupit ve světě. Dá za ní však více než oněch 100Kč. A třeba na aukru jsem jí nenašel. Takže asi tak
Registrovaný uživatel
Vidím tam správně v prostřední řadě nahoře červenou Bermuda 1d 1922? Tak koukněte třeba na Ebay ;) Rozhodně ta vaše je lépe centrovaná než moje a já si jí i tak cením rozhodně na více než 0,20Kč
Registrovaný uživatel
A dále New Zealand 2d Orange Maori carved house 1935
Registrovaný uživatel
Karaba napsal
Vidím tam správně v prostřední řadě nahoře červenou Bermuda 1d 1922? Tak koukněte třeba na Ebay ;) Rozhodně ta vaše je lépe centrovaná než moje a já si jí i tak cením rozhodně na více než 0,20Kč

Je to Jihoafrická republika, jedna z nejběžnějšních známek vůbec. I když jste jí nejspíš trochu zamotal hlavu, tak jak jsem psal, nejjednodušší by bylo nafotit všechny známky najednou v jedné fotce pro představu o hodnotě. Podle fotky, na které jsou jen samé obyčejné známky včetně té labutě, to vypadá jako ztráta času známky řadit podle zemí a jednotlivě fotit.
Registrovaný uživatel
otavel napsal
Karaba napsal
Vidím tam správně v prostřední řadě nahoře červenou Bermuda 1d 1922? Tak koukněte třeba na Ebay ;) Rozhodně ta vaše je lépe centrovaná než moje a já si jí i tak cením rozhodně na více než 0,20Kč

Je to Jihoafrická republika, jedna z nejběžnějšních známek vůbec. I když jste jí nejspíš trochu zamotal hlavu, tak jak jsem psal, nejjednodušší by bylo nafotit všechny známky najednou v jedné fotce pro představu o hodnotě. Podle fotky, na které jsou jen samé obyčejné známky včetně té labutě, to vypadá jako ztráta času známky řadit podle zemí a jednotlivě fotit.

Že bych už potřeboval brýle? Podle všeho asi ano. Je pravda, že z toho snímku je to hodně špatně poznat (stažení za účelem otočení to snad ještě zhorší) a proto jsem jí zaměnil a za to se moc omlouvám. Vždyť ona vypadá skutečně hodně podobně :shock: .Ale když čtu to, co jsem napsal tak jist jsem si stoprocentně nebyl.
Já osobně bych si s tím tu práci dal a nafotil jednotlivě. Čas strávený vyhledáváním na internetu je jistě mnohonásobně delší než nafocení (alespoň známka nemá avers a revers) než konzultace. Přeci jen víc hlav víc ví, každý sbírá něco atd. Bohužel motivace může zmizet po přečtení sdělení o korunových položkách. Jestli jsem někomu zamotal hlavu tak se moc omlouvám. Není nic snazšího, než do vyhledavače mnou uvedené napsat a následně zjistit, že se jedná o něco jiného a pak mi to "omlátit o hlavu" ;) .
« Poslední úpravu provedl(a) Karaba v 23. 6. 2021, 16:04. »
Moderátor
Karaba napsal
Jen tu známku 1954 100 TH ANNIVERSARY WEST AUSTRALIA BLACK SWAN 3 1/2 D STAMP
si může někdo koupit ve světě. Dá za ní však více než oněch 100Kč. A třeba na aukru jsem jí nenašel. Takže asi tak

Viz treba zde:
https://www.ebay.com.au/itm/124215990918
https://picclick.co.uk/New-Zealand-Carved-Maori-house-6-363306825221.html?refresh=1
Evidentne tedy v nasich podminkach halerove polozky.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Karaba napsal
Jen tu známku 1954 100 TH ANNIVERSARY WEST AUSTRALIA BLACK SWAN 3 1/2 D STAMP
si může někdo koupit ve světě. Dá za ní však více než oněch 100Kč. A třeba na aukru jsem jí nenašel. Takže asi tak

Viz treba zde:
https://www.ebay.com.au/itm/124215990918
https://picclick.co.uk/New-Zealand-Carved-Maori-house-6-363306825221.html?refresh=1
Evidentne tedy v nasich podminkach halerove polozky.

Být to můj objekt zájmu tak bych za ní raději dal 50 tady než 80 s dopravou z venku.Ale...nabídka je omezená a u nás jak jsem koukal prakticky nulová.
Moderátor
Karaba napsal
Být to můj objekt zájmu tak bych za ní raději dal 50 tady než 80 s dopravou z venku.Ale...nabídka je omezená a u nás jak jsem koukal prakticky nulová.

U ta Australie je ve StampWorld katalogova cena 6 Kc.
Viz tez napr.
https://aukro.cz/australie-od-1954-6988982906
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Karaba napsal
Být to můj objekt zájmu tak bych za ní raději dal 50 tady než 80 s dopravou z venku.Ale...nabídka je omezená a u nás jak jsem koukal prakticky nulová.

U ta Australie je ve StampWorld katalogova cena 6 Kc.
Viz tez napr.
https://aukro.cz/australie-od-1954-6988982906

Tady je vidět, jak se kdo umí zeptat. To činí rozdíl v tom, zda hledání je úspěšné či nikoliv. Člověk se stále učí :oops:
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Karaba napsal
Být to můj objekt zájmu tak bych za ní raději dal 50 tady než 80 s dopravou z venku.Ale...nabídka je omezená a u nás jak jsem koukal prakticky nulová.

U ta Australie je ve StampWorld katalogova cena 6 Kc.
Viz tez napr.
https://aukro.cz/australie-od-1954-6988982906

No já si za tím, co jsem napsal stojím. Obzvláště po přečtení této zprávy
https://www.ceskaposta.cz/-/zmeny-pri-dovozu-zasilek-nizke-hodnoty-od-1-cervence

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Mají tato známky nějakou hodnotu? :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1