Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Malé groše a bílé groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Malé groše a bílé groše

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Autor Příspěvek
Moderátor
prosim o kontrolu, predpokladam je to Jachymov, minc. Pavel Hofmann. Muze se v obou pripadech jednat o:

Janovsky 456/4d (mincovni znacka je v pulkruhu)
Hanibal-Novak XV/8a, opis 7c (=RVDOL.II.D.G.R.I.S.A.G.H.B.REX)
Chaurova sb. (Simek) 649 (roc. 1588), 642 (roc. 1586)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Díval jsem se do Hanibal-Novák a máte to určené správně. V jejich publikaci ale nejsou rozlišována odlišná znaménka (např.po stranách opisu) nebo odlišnosti v provedení lva.
Abych to určil co nejpřesněji, podíval jsem se ještě do aukce ČNS č.58 kde se dražila sbírka malých grošů V.Hanibala. Jak je patrné z fotografií, on sám tyto odlišnosti sbíral.
U jáchymovského ročníku 1586 a typu 8a/7c jsou v aukci 4 varianty a vašemu kusu odpovídá položka č.349.
U jáchymovského ročníku 1588 a typu 8a/7c jsou v aukci také 4 varianty a vašemu kusu odpovídá položka č.361. U této položky je shoda s vaším kusem i v použití totožného razidla rubu (s letopočtem).
Moderátor
Ještě doplním foto obou položek z katalogu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Diky moc za vycerpavajici odpoved :)
Registrovaný uživatel
Téma Kádner vs Hoffmann.

Velmi složité téma Hoffmann využívá starší raznice postupně pozměňuje tvar ocasu
lva.
Sleduji toto až po ročník 1587.
Využití raznic u malých grošů najdeme i u dalších mincmistrů.
Malý groš je ta nejzajímavější věc na našem trhu.
Pokud posbírám vše potřebné k tomu snad konečně letos vydám soupis
malých grošů opisová varianta 7a.
Registrovaný uživatel
Dokázal by mi tu prosím někdo z vás pomoci s určením panovníka tohoto zlomku bílého groše (Kutná Hora; Šatný)? Bohužel se mi nedaří určit, zda je to Maxmilián II. nebo Rudolf II. Budu vděčný za každou radu. Díky moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) michal9 v 30. 8. 2018, 18:51. »
Registrovaný uživatel
...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud jsou kusy grošu shodné v celek,zkuste je dát nějak k sobě a udělat lepší detainějši foto, obou stran.
Možná se to bude zkušenym kolegům,lepe identifikovat.
Registrovaný uživatel
barbare, vsechna fota jsou jen jednoho ulomku z bileho grose
Moderátor
To Já nemůžu vědět, proto jsem napsal...pokud jsou shodne...
Dlouho zde nikdo nereaguje, tak jsem chtěl pomoc, víte sám ,že to není moje parketa..
Jinak děkuji za opravu
Registrovaný uživatel
Je to Kutná Hora, Šatný a nejlepší rada asi je to hodit do koše, jméno panovníka je na druhé půlce mince...
Registrovaný uživatel
Ahoj, třídil jsem kutnohorské bílé groše ročníku 1592 a narazil na variantu orla bez svatozáří.Zatím jsem se s tím v případě Kutné Hory setkával pouze u grošů po roce 1600. Neměl byste někdo vysledované, jak často, případně u kterých ročníků se to u grošů z KH v období před rokem 1600 vyskytuje?
Moderátor
Když tam bude problém s tím, že ty svatozáře jsou někdy posazeny moc vysoko, a jsou ryté velmi tenkou linkou. Takže ani nemusí být vidět.

Jinak bez nich mám ročníky 1586, 1578, 1594. Ale ruku do ohně bych za to nedal. Spíš se kloním k nedokonalé ražbě.

Naopak určitě nejsou u 1603 a 1604.
Registrovaný uživatel
U toho 1592 mi přijde, že tam opravdu úplně chybí, zkusím to v týdnu vyfotit. U těch novějších mám ještě poznamenáno u 1601 obě varianty a 1609 pouze bez. Zkusím se na to více zaměřit. Díky.
Registrovaný uživatel
A tady ještě foto pro doplnění. I přes ne zrovna dobrý stav to vypadá, že mezi hlavami orla úplně chybí linka spojující perlovec a obě svatozáře. Co si o tom myslíte, je možné, že by ta část byla v celé té ploše pouze nedoražena?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Sběratel.com » Naše mince » Malé groše a bílé groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1