Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Vykupminci.cz
Numisargo

Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pridám jeden denár Márie. Nie je to extra stav, ale skôr by ma zaujímalo ako je to s výskytom tejto mincovej značky. Príde mi to ako N, a to som na denároch Márie ešte nevidel. Je to bežná vec alebo ide o niečo vzácnejšie?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
mrknul bych o par stran zpet, byla na to tema velka diskuse, nekde kolem 10-te strany
Registrovaný uživatel
Podľa mňa je to "A".
Moderátor
minimalne zleva to tak vypada, vetsi fotka by ale snizila mnozstvi dohadu a zvetsila pravdepodobnost obecne shody :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Vidiš, to ma ani nenapadlo, že by to mohol byť Stoličný Belehrad. Ale ano máš pravda bude "A". Tak či tak diky za komenty. :)
Registrovaný uživatel
Dostala sa ku mne táto vecička. Má trochu anomálne rozmery: Váha 0.36g veľkosť o niečo menšia než typické denáre Márie viď foto s iným Székesfehérvárom. Atypicky zúžená korunka na báze. Sedelo by mi to na Pohlov podtyp 114A, ktorý nazýva denár s otazníkom. Tvar dvojkríža pod ním bodka mincová značka A by sedelo. Som zvedavý na vaše názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
menšia váha i rozmery, lebo je okrájaný, ináč normálne striebro to je, či niečim primiešané?
Registrovaný uživatel
Súhlas, okrájaný denár. Myslím, že mám rovnaký.
Registrovaný uživatel
Okrojený môže byť, to súhlasím a čo ten podtyp. Dosť dobre nerozumiem Pohlovmu komentáru v tomto prípade a na fotke má iba mincu s príšerným dvojrázom.
Striebro je dobré. Možno len varianta korunky, aj tak som rád. Dík za komenty.
Registrovaný uživatel
Priznám sa, že z toho obrázku v Pohlovi sa vôbec neviem vysomáriť. Navyše Huszár pri tejto minci uvádza značku "K". Ale zrejme je to skutočne obolus.
Prikladám môj denár s podobnou korunkou ako máš ty, ale tvoja je menšia.
Inak, pri značke "A" (Székesfehérvár) som videl najväčšiu variabilitu koruniek a sám mám 3 rôzne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nie som na literatúre, ale čo sa týka toho typu korunky, tak to nie je naozaj nič výnimočné. Skúsim neskôr niečo nájsť, ale ako hovorím, je to úplne bežný typ korunky. Variabilita je naozaj veľká. :)
Registrovaný uživatel
Zdravím, už dlhšie si lámem hlavu nad touto značkou ktorá je slabo vyrazená,vie niekto poradiť čo to môže biť, ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nie je to dobre vidieť, ale nie je to T?
Registrovaný uživatel
T to nebude, to prvé vypadá ako J.ale ten stred je prevalení.
Registrovaný uživatel
Povedal by som, že je to "A". Daj väčšiu fotku alebo detail značky.
Registrovaný uživatel
Na A je to dosť široké, zajtra to skúsim nafotiť lepšie.
Registrovaný uživatel
Pridávam foto, ale určiť to bude asi horšie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mne to vyzerá na nedoryté gotické T (Temešvár) ako na jednom mojom denári.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Súhlasím. Mne to tiež stále pripomína T, ako som písal včera, ja tam vidím niečo ako na obrázku, ale bez záruky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Objavil som jednu zaujímavosť

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z jednej strany mária, z druhej Saracén? Ale opisy neviem rozlúštiť. L je zreteľné. Retrográdny opis?
Registrovaný uživatel
Alebo prerazba Márie na Saracéna?
Registrovaný uživatel
Moc na T sa to nepodobá ale je to možné,škoda,vcelku slušná Mária aj tak ďakujem.
Moderátor
Myslím, že sa jedné o dobové falzum. Tento typ koruny na Máriiných denároch nepozorujem a aj keď je tam viditeľná spodná obruč (nie je presne napojená), koruna mi pripomína českú provenienciu. So saracénom to nemá nič spoločné, tento typ dvojkríža s rozštiepenými koncami je pre Máriu typický, najmä Sibiu. Opisy sú úplne skomolené, mám za to, že sa jedná o falzum, alebo napodobeninu.
Moderátor
zuzi napsal
Moc na T sa to nepodobá ale je to možné,škoda,vcelku slušná Mária aj tak ďakujem.


Je škoda že sa nedá presne identifikovať, ale súhlasím že sa jedná o peknú mincu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 > »

Sběratel.com » Uherské mince » Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1