Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Vykupminci.cz
Numisargo

Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Stredo napsal
Co poviete falzum ci zmetok ?


tiež myslím že falzum, hoď sem prosím foto aj druhej strany mince
Registrovaný uživatel
Pre velky zaujem pridavam fotky robene pod dennym svetlom.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
je to velmi pekne. i zde je pekne videt, jak material koroduje pod povrchem pri drobnem naruseni ochranne vrstvy a ta se pak oddeluje. je to dalsi pekny zaznamenany pripad.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
s nejvetsi pravdepodobnosti falzum. mam podobne. pokud bys byl ochoten pujcit ho k prozkoumani (nedestruktivnimu samozrejme), predem diky.


Navrhujem, aby ho Stredo doručil mne, ja to spolu s mojimi pošlem po svokre factorrymu a factorry to donesie Oliverovi...stará dobrá "Akce kulový blesk" :D
Moderátor
hlavne to musi byt vsechno smeroplatny :D
Registrovaný uživatel
dohodnute :) zvysok asi mailom nech to tu nespamujeme. PS spolu s tymto falzom som zahnal dalsie dve marie, mozno maju rovnaky povod. Kuknem sa na ne mozno su to falza bez narusenej povrchovej vrstvy, teda zdali sa mi trochu divne...
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 23. 2. 2013, 11:31. »
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?v=Y30QGkLtaK4 :lol:

Stredo, veď ich odfoť a daj sem, nech sa pozrieme...
Registrovaný uživatel
som v praci a hned po tom cestujem najskor pondelok vecer :)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Stredo napsal
...spolu s tymto falzom som zahnal dalsie dve marie, mozno maju rovnaky povod. Kuknem sa na ne mozno su to falza bez narusenej povrchovej vrstvy, teda zdali sa mi trochu divne...


a mate je? a mohla bych je videt? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ty nas napinas vic, nez baba na prvnim rande :D

ukaz v pondeli, budeme se tesit. urcite se samymi napinavymi mincemi jenom hemzis...
Registrovaný uživatel
no ok tak to teda stihnem este dnes po obede cca 13 30, ale mozno su to len normalne skarede Marie, to ze by to mohlo byt falzum mi hovori len to ze prisli spolu s touto a jedna z nich sa mi zdala byt divna ale analyzoval som ju asi 10s ved uvidite
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Toto su tie Marie z jedneho konvolutu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
pekny nakup. ty zbyle si po zevrubnem prezkoumani dovolim oznacit za oficialni stribrne razby (opisy jsem nezkoumal, zda tam nejsou nejake koruptely apod.). to navrchu jsou zbytky koroze. hlavne ten s n-kem pod korunou je moc peknej kousek (co se dojmu tyce, vzacnosti nastudovane nemam).
Moderátor
Pekné vecičky, tá Nagybánya je naozaj fajn, tie stodvanástky sú bežné aj vzácnosťou, aj stavom. Prdpokladáš že sa jedná o nález? A nálezové okolnosti by neboli? Tie tri bez toho falza si dočisti a budú fajn do zbierky.
Registrovaný uživatel
Veľká Baňa je fakt celkom pekná a hlavne vzácnejšie sa vyskytujúca. Zatiaľ ju nemám, takže ak by si chcel napríklad za niečo vymeniť...
Moderátor
Sigur striehneš ako sup! :twisted:
Moderátor
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale panove, ja byl prvni, nevsimli jste si toho diplomatickeho naznaku mezi radky ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Pekné vecičky, tá Nagybánya je naozaj fajn, tie stodvanástky sú bežné aj vzácnosťou, aj stavom. Prdpokladáš že sa jedná o nález? A nálezové okolnosti by neboli? Tie tri bez toho falza si dočisti a budú fajn do zbierky.


zial nic viac neviem, bol to zlozeny konvolut od obchodnika. Mrzi ma to ale nalezove okolnosti boli stratene uz ked to bolo u neho, viem len ze to bolo mimo SR. Co sa tyka docistenia nikdy som ziadnu mincu pekne neocistil ako mam postupovat?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
pockej s tim, za pujceni mince ti prenecham trochu chelatonu
Registrovaný uživatel
radost s vami spolupracovat :)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
napodobne :)
Registrovaný uživatel
Inak pani co je na tej Nagybanyi take zaujimave, viem ze ste ju riesili uz tu: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/maria-z-anjou-11936x3 a vtedy sa predala za cca 60€, co z nej robi taku zaujimavost je ich skutocne tak malo?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
asi mene casta mincovna tusim a ten stav byl urcite moc pekny...
Registrovaný uživatel
inak Oliver mam kamaratku co robi v chemickom labaku slubila mi chelaton len neviem aku koncentraciu si mam pytat, budes taky dobry a napises mi prosim do mailu co to vlastne potrebujem, moderator potom tento moj prispevok vymaze :)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Zaujímavá značka, ale hlavne krásny stav. Cena podľa mňa ale trochu mimo.
Moderátor
mazat to nemusi, to neni tajne. chelaton je pevna krystalicka latka (pokud ti neda roztok). zacni klidne zredenym 1-5% roztokem (zjednodusene navazis asi 1 - 5 g chelatonu do cca 100 ml vody), neni kam spechat.

pokud chces postupovat dle proverenych navodu, zadej si do google "bukvic cisteni". roztok nemusi byt tak koncetrovany, jak se uvadi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1