Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Marie Terezie (*13.5.1717 +29.11.1780)

Vykupminci.cz
Numisargo

Marie Terezie (*13.5.1717 +29.11.1780)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
tak ještě přidám fotky několika stříbrňáčků - 2x 1/2 krejcar 1749, 1 krejcar 1750, 3 krejcar 1742 a 1943

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
blahopřeji-ty štýrské 2 feniky se vidí výrazně méně než pražské-p.s. to jsou ty z ebay?
Registrovaný uživatel
díky; jj, ebay, jiná razidla, tak jsem neodolal
Registrovaný uživatel
Nádhera, tolik krásných mincí na jednom místě. Ten 3 krejcar 1742 jste razili sami, ne? ;-)
Registrovaný uživatel
Přidávám do debaty fotky drobných.Myslím,že kupovat mince v kvalitě Ražební lesk je zcela zbytečné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mac gratulujem veľmi pekné mince :)
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=223920&topic=13505#post223920
Registrovaný uživatel
Nejako to tu zaspalo. Pridám sem aspoň dnešný prírastok.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobry den, mohl by mi nekdo pozradit, kolik v aktualni dobu asi stoji Ag 20-ti krejcary M.T., razeny v Karlovskem Belehrade, obe varianty (cisarska + cisarska s zavojem)
Registrovaný uživatel
Teda ta Poltura je v krásným stavu.
Registrovaný uživatel
pěkné kousky sem dáváte:)
aby to nezapadlo, přidám pár přírůstků

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc pěkné, škoda že jen tyrolské...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nevedel by mi prosim niekto poradit kde najst online katalog drobnych minci Marie Terezie, alebo poslat scan z Novotneho knizky. Zaujimam sa len o tieto drobne. Knihu Novotneho mam objednanu, ale neviem ci ide cez australiu. Meska uz par dni. Surne tych par stranok potrebujem. Prosim prosim .......
Registrovaný uživatel
Skús
http://www.lovecpokladu.cz/katalog-minci-full?SPEC[location]=0&SPEC[panovnik]=6&SPEC[rok_od]=&SPEC[rok_do]=&SPEC[druh]=&SPEC[material]=&SPEC[velikost_od]=&SPEC[velikost_do]=&SPEC[vaha_od]=&SPEC[vaha_do]=&SPEC[cena_od]=&SPEC[cena_do]=&order=id_desc&SPEC[id]=
Registrovaný uživatel
Dakujem. To ma teda nenapadlo ist na lovca?! Bude to troska komplikovanejsie, ale aspon nieco.
Registrovaný uživatel
Mám otázku ohľadom vzácnejšej varianty Poltura Mária Therezia 1763 KM z drobnou ružicou pod portrétom panovníka.
Nový pod 88b uvádza ako 1763 var K-M s ružicou
Novotný uvádza 1763 K-M Vídeň (R) s ružicou
Husár pod 1752 uvádza len ako var. 1751 s ružicou
Unger uvádza pod 1270.a K-M/rozeta ale pod 1270.c K.-M. z bodkami za KM bez rozety (alebo ako to je?)
Lebo na mojej minci sú bodky za K.-M. (čiže mala byť ešte nejaká štvrtá varianta-podľa Ungera sú tri)....???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevie mi nikto vysvetliť, či pri variante Poltura Mária Therezia 1763 KM z drobnou ružicou pod portrétom panovníčky majú byť bodky za K.-M., alebo nie?
masina napsal
Mám otázku ohľadom vzácnejšej varianty Poltura Mária Therezia 1763 KM z drobnou ružicou pod portrétom panovníka.
Nový pod 88b uvádza ako 1763 var K-M s ružicou
Novotný uvádza 1763 K-M Vídeň (R) s ružicou
Husár pod 1752 uvádza len ako var. 1751 s ružicou
Unger uvádza pod 1270.a K-M/rozeta ale pod 1270.c K.-M. z bodkami za KM bez rozety (alebo ako to je?)
Lebo na mojej minci sú bodky za K.-M. (čiže mala byť ešte nejaká štvrtá varianta-podľa Ungera sú tri)....???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Snažíte sa hľadať raritu úplne na nesprávnom mieste. Pri množstve vyrazených mincí je viac rôznych razidiel a odchyliek. V tej dobe nebol výrobný proces tak presný ako o sto rokov neskoršie. Ak nájdete mincu kde bude chybný opis, potom to bude zaujímavejšie. Bodky sa hľadajú na 10 halierniku z roku 1963. :P
Berte to z rezervou.
Stav mince je taky, že aj ak by to bola zaujímavá minca tak cena by bola nízka.
Registrovaný uživatel
neriešim cenu ani vzácnosť mince, len som sa pozastavil pri Ungerovi, ktorý vo svojich troch variantách rieši bodky za KM - iba o to mi išlo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Všimnite si tú poltúru o niekoľko príspevkov vyššie. Tiež je to nová varianta bez botky za H a M.
Registrovaný uživatel
mám viacej takých poltúr či už z bodkami alebo bez, takže nehľadám raritu v bodkách, mňa len pozastavilo (a to som už písal vyššie) to rozdelenie od Ungera. Možno, že je v tom katalógu preklep...?
Registrovaný uživatel
Katalóg od Novotného by som bral s rezervou. Ako R sú tam označené bežné mince.
Registrovaný uživatel
Tá bodka by mala byť tá "ružica", len to bude už opotrebované razidlo. Na nete nájdete na predaj hneď niekoľko týchto rarít za nezmyselné ceny a odvolávajú sa na ten paškvil od Novotného. Ceny 15 000,7000 a na zahraničnom serveri 27 eur, ale ani jednu nik za tie peniaze nekúpi. tu sa nepredala ani za 12 USD
http://www.ebay.com/itm/Austria-Hungary-Poltura-1763-Maria-Theresia-/221126364133
« Poslední úpravu provedl(a) dula77 v 13. 1. 2013, 15:33. »
Registrovaný uživatel
Tak pro radost...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pěkné, moc pěkné...........

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Marie Terezie (*13.5.1717 +29.11.1780)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1