Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
este horsie je, ked natrafite na cloveka, ktory to nezbiera, prisiel k tomu ako slepe kura k zrnu, nevyzna sa v tom , ale ked prejavite zaujem tak to nechce predat ani za svet. pritom je mu to nanic... :D
mozte ponukat aj nerealnu sumu a nie a nie.on by zarobil a vy by ste doplnili zbierku o pekny kus ale nie :D
na infarkt...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Také znám a stalo se mi :)
Registrovaný uživatel
Prezentuji velmi hledanou plzeňskou pohlednici u které existuje více variant,ty však bohužel a ještě jednou bohužel,nemohu nabídnout.Pouze jednu.Máte podobnouve své sbírce?
A další pohled je zajímavý zmetek.Pohled je vyroben v Mnichově a na první dojem se jeví skutečně jako Plzeň.Koupil jsem ho na burze v Praze a to honem ,honem aby mě nikdo nepředběhl.Viděl jsem nápis Pilsen a Apotheke-ta skutečně v Plzni dodnes na podobném místě je a chńap,pohled byl můj!Až doma jsem zjistil,že to je nějaké jiné město.Nevíte jaké?Na srovnání posílám skutečný pohled Plzně,výřez náměstí ,které jsem zamněnil s koupeným pohledem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jano7B9 napsal
R-i-k-i-t-a-n napsal
pethem napsal
Tak to je opravdu zajímavá. Je škoda, že některé památky takto dopadají. Je to zřejmě nedostatkem úcty k dobám minulým....


Musím s tebou souhlasit. Dříve tam také vedla stezka a domnívám se, že lidi chodili do lesa více (sběr bylin, dřeva), anebo navštěvovali sousední vesnice, chodili do zaměstnání. A nikoho nikdy nenapadlo, vzít nůž a rýt do pískovcové skály své iniciály jména, psát tam "Ahoj, píčo" a pod
inak uz rimania boli grafitaci :mrgreen: len dnes vie viac ludi citat a pisat tak sa nam zda , ze je toho vela :P

Viz třeba rytiny v Přemyslovském paláci v Olomouci.
Na druhou stranu, dřív ty grafity měly cosi vyjadřovat, nebo to byl aspoň podpis, nebo byly v upomínku, ne jako dnes když kdejaký pič** má zkrátka nutkavou potřebu cokoliv počmárat klikihákem, klidně i fresku na stropě kostela, kdyby měl tu příležitost. (A Rus by to roztřílet mašinkvérem.)
Registrovaný uživatel
paully napsal
Nevíte jaké?

Obrázek vložený uživatelem


Je to Děčín. Ta budova s malými věžičkami na štítu, to je radnice.
Registrovaný uživatel
No vidíte,zase jsem chytřejší!Perfektní určení.Přes Děčín jsem jezdil do České Kamenice,ale nikdy jsem se nezastavil.Tak teď mám důvod!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A hlavně už to nezaměním!Já napsal zamněnit,teď mě to úplně bouchlo do hlavy,no fuj!
Registrovaný uživatel
paully - napis mi mail, nieco sa chcem opytat... ty mas skryty.. diky
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
pohladnica Saarland -Martin

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Tak to je skutečně pohlednice k pochlubení!Myslím,že by měl i nejeden filatelista radost,kdyby ji vlastnil.
Zeppelin je vděčný námět pro výrobce pohlednic.Přikládám též jednu z mého města,bohužel bez známkové výzdoby.Práce známého plzeňského fotografa jehož rod dlouhodobě v Plzni fotil vše možné i nemožné.Mně například ještě jeden z jeho potomků fotil svatbu.Záběr ukazuje vzducholoď při proletu nad plzeňským pivovarem Prazdroj.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pridam este par Zeppelinov.Odbavovacia hala Brazilia 1932 a odbavovacia hala Nemecko 1932 .Ten rozdiel je az neuveritelny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
m1234-pohledy se Zeppelinem by byla určitě velmi pěkná námětová sbírka,nebo už jsi začal?
Jsou to opravdu krásné létající stroje.Škoda,že ten požár Hindenburgu v roce 1937 v podstatě vývoj a výrobu vzducholodí na dlouhá leta zbrzdil.
Registrovaný uživatel
mam ich vela a asi to zacnem rozpustat

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
mam ich vela a asi to zacnem rozpustat


tak v tom pripade, to filatelisticke mache zo saarbruckenu do turc.sv.martina by sa mi pacilo.

pripadne aj ta kahira. je presla postou?
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 20. 7. 2014, 22:57. »
Registrovaný uživatel
co ma vztah k Ceskoslovensku si ponecham ale Egypt nie je problem,postou presla len nema znamku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
mam ich vela a asi to zacnem rozpustat

Zdravíčko,
A nejaké zeppeliny nad Londýnom alebo nad Parížom nemáš?
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Registrovaný uživatel
zaujimalo by ma , kde sa vyskytli zeppeliny na slovenskych pohladniciach?
snad asi len bratislava ma mozno dva zabery + nejake persevaly...
alebo?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Bohužel Janovi odpovědět neumím,třeba to ale někdo bude vědět.
Když jsme u těch Zeppelinů přiložím obrázky-teď se omlouvám všem ortodoxním filokartistům,nepatří do této rubriky,ale pravé sběratele jiste též zaujmou.Jedná se o slevový žeton k letu vzducholodí,bohužel nevím v jaké hodnotě a odznáček,již s dobovou výzdobou-svastikou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím nemá někdo hezkou pohlednici Litoměřic? Nejlépe živý barevný záběr, nebo secesi atd. Rád bych udělal radost a vytiskl ho jako obrázek. Nechci koupit, jen zaslat na email. Když tak : bankovky1918@seznam.cz
Registrovaný uživatel
nieco zo zaciatkov vzducholodi,ESTARIC a PARSEVAL
_______________
Registrovaný uživatel
foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Já bych se vrátil k pohlednicím,kolážím,na kterých je vždy nějaké jiné téma,ale lodička s posádkou je stejná-viz 1.strana! Je to ta vlevo ,s tou vyšňořenou posádkou.Tentokrát se jedná o pohled Blatné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A protože momentálně vzpomínáme na I.světovou válku a sběratelů předmětů z tohoto období a jistě i pohlednic ,existuje určitě mnoho,dovolím si pár pro mě zajímavých pohlednic z těchto časů zařadit.
1.pohled je z Cholmu v Rusku,kde proběhly těžké boje i za II.světové války.Je odeslán z Lublina v Polsku.
Má představa je,že auta jsou pro důstojníky a ti muži za volanty jsou šoféři.Ale třeba někdo bude vědět víc.Na kapotě vozů je nápis E.K.P. Bug Parkoffizier
Další čtyři pohlednice jsou z dolnorakouského města Korneuburg,kde byl stacionován C.K.Železniční a telegrafní pluk.Tento pluk byl poměrně elitní,jeho velitelé měli vysokoškolské vzdělání a i vojáci patřili k těm lepším.I tady sloužilo mnoho Čechů,jako třeba pan Dvořák z Plzně ,který pohledy psal,válku přežil a šťastně se vrátil domů.
Poslední pohled ukazuje ozdravovnu ve Vídni ,kde se léčí ve válce zranění železničáři.Bohužel i v železničářském pluku bylo dost padlých.
Pohledů z tohoto období existuje mnoho a tak doufám,že nějaký zajímavý ještě uvidíme !
Registrovaný uživatel
A zde jsou ty pohledy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zaujimavy postreh s tym Blatnym a ozdravovna ve Vidni ma ake kulisy nadvore, aby nahodou vojaci nezabudli kam patria :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1