Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
nuckythompson-díky za ten pohled s esperantem.
Poslal jsem dotaz na místní kroužek esperanta,ale bohužel žádná reakce.
Ten pohled Pravčické brány-Vorläufer,jak říkají Němci, a jak já neumím správně pojmenovat česky,udělal něco přes 100 euro.Což se mně nezdá zase tolik.Ale ceny pohlednic jdou dolů,takže i na takovém raritním pohledu je to znát.
To řešení aršíků Praga je opravdu typické pro zanícené sběratele.Zajímavý dokument!
Registrovaný uživatel
neviem, ale pohladnice sa nikdy nezbierali ako nejaka investicia , ktorej cena by mala v buducnosti prinasat nejake extra zisky. uspech je vzdy, ked sa preda za kupnu cenu alebo tesne pod nu :)
minule ma prekvapila tato pohladnica. cena s poplatkami vyse cca 250 euro .
viac ako napriklad vacsina synagog
Hrušovský hrad

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
noo veď to... pohľadnice nie sú ako známky s katalógovými cenami... Pri pohľadniciach sa ukáže pravá zberateľská vášeň :)
Ešte pri továrňach som videl takto vyskočiť ceny... Ale ako som si všimol na tej stránke aj hrady sú celkom populárne...
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Registrovaný uživatel
Co jsem já vysledoval u pohlednic, tak někdy je pravda, že když má sběratel dobrý snímek, o který se bil s jiným sběratelem, tak výsledkem je, že tu pohlednici málokdy prodá za tu cenu, za jakou ji pořídil. Příklad na Aukru: vydraženo za 2350,--, neprodáno, prodejce nezaplatil, vystaveno, prodáno za 545,-- (již zaplaceno). Osobně sleduju trend, že se mnohdy připlácí, zejména u nás v ČR, proto já už tolik u nás nenakupuji. Jinak dát 100 eur za Vorläufer je opravdu dobrá cena, která by u nás mohla být vyšší, ale znám sběratele, kteří by za ni nedali ani desetinu. Osobně nemám doma žádný takovýto kus.
Myslím si, že každý sběratel doufá, že jeho investice nebude úplně marná, ale asi nevydělám, jako sběratel pohlednic, na tom velké peníze, pokud nebudu velkoobchodník s velkým kapitálem, ale mně nejde o vydělání peněz (velkých), ale o sběratelství, hodiny strávené v knihách, mapách...
Můžu konstatovat, že ceny poklesly, a to zejména možnostmi, které přišly s internetem.
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Neřekl bych, že ceny pohlednic klesly! Naopak se mi zdá, že prodejci na burzách(a v obchodech) i na webu jsou stále nenažranější a už i za běžné věci požadují velmi často hodně nesmyslné ceny.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
A u aukce vždy záleží na tom kdo se na ní nachomejtne a to neplatí jen u pohlednic.
Registrovaný uživatel
Taky záleží kolik je zájemců.Jezdil jsem na burzu do Italské ul. v Praze a bylo nás tam z jednoho města vždy několik a každý chtěl něco ukořistit.Proto ceny byly vyšší.Dnes už to prý zdaleka není ono(nejezdím).
Domnívám se,že každý ! sběratel doufá,že kdyby bylo nejhůř,tak že se mu investované peníze vrátí.Myslím,že nikdo nehází rád peníze do kanálu.Znám několik velice,ale velice bohatých sběratelů a kolikrát se nestačím divit jak počítají.Pravda ovšem je,že když něco opravdu chtějí,tak to koupí bez ohledu na cenu.
Já teď většinou prodávám,je tu věk,žádný pokračovatel a také když se přestane dělat peníze poněkud chybí.No, a někdo má peníze,někdo zase sbírky.Pokud máte obojí,tak není co řešit!Prodávat nemusíte a zanecháte dědictví svým potomkům.Oni už to nějak zhodnotí!
Pohledy které jsem kupoval za větší peníze jsou většinou prodejné za peníze daleko menší,nebo vůbec ne.Kupoval jsem tehdy pohledy,které se mně líbily a které jsem pak třeba vyměnil za kousky,které mě opravdu zajímaly.Ne každý tehdy prodával!A ti ,,nenažraní"jsou ve všech sběratelských oborech.To jsem ,ale vždy řešil tak,že buď jsem to chtěl a nebo jsem šel pryč.Nedávno jsem napsal prodejci,aniž bych si všiml kdo to je(jinak bych nepsal),který prodával obyčejnou litošku jako Vorläufer asi za 2000 Kč.Ta litoška je špatně prodejná za 200 Kč.On mně uraženě napsal,co je mně do toho a vlastně měl pravdu.Nic mně do toho není,ať si to nabízí za kolik chce-jeho věc!
Slušně se dají prodat skutečně jen pohledy,kterých je opravdu málo.Někdy se vydaří,někdy holt ne.A teď je taková doba,že určitý útlum je znát.I když opravdu kvalitních věcí se to až tak netýká.Ale řekl bych ,že sběratelů pohlednic ubývá.Zůstávají jen ti,,skaláci".Rozhodně se dají pohledy koupit levněji dnes ,než před cca 5 lety.A myslím ,že i ty 10 000 Kč kousky,by dnes tolik nedělaly.Sbíral jsem toho moc a ono už to nejde.
Registrovaný uživatel
Ještě jsem si povšiml,že na Slovensku se prodávají pohledy jako u nás před lety.Za docela vysoké ceny.Není to třeba tím,že Slovensko se stává ekonomicky silnější,že lidé mají peníze na ,,zbytečnosti"?
Registrovaný uživatel
Tak jsem našel u sebe ještě jednu pohlednici psanou esperantem, tentokráte z Ruska, opět známky jsou vylepeny na obrázkové straně, zasláno z Leningradu do Československa.
Prošel jsem přes svátky všechny pohlednice, které mám, narazil jsem tedy na jednu z Francie, druhou z Ruska.
Myslím, že nějaká ta pravda bude v tom, že známky byly lepeny na obrázkovou stranu.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
« Poslední úpravu provedl(a) nuckythompson v 2. 1. 2015, 9:55. »
Registrovaný uživatel
Ta ruská pohlednice je moc pěkná!Je to klasický,,živák".Takové pohledy mám rád.Úplně vyzařují tu dobovou atmosféru.
Chtělo by to někoho,kdo o esperantu něco ví.Poslal jsem dotaz na nějaký spolek,ale nikdo mně neodpověděl.
Moderátor
Zkus se obrátit na Muzeum esperanta ve Svitavách.
Registrovaný uživatel
dejvy-díky za typ.Dotaz jsem poslal.
Registrovaný uživatel
paully napsal
Ještě jsem si povšiml,že na Slovensku se prodávají pohledy jako u nás před lety.Za docela vysoké ceny.Není to třeba tím,že Slovensko se stává ekonomicky silnější,že lidé mají peníze na ,,zbytečnosti"?

ani nie, sa mi zdá že to išlo na polovicu. Kto nakupoval posledných 10 rokov za tržné ceny tak prerobil. Poznám jednu obrovskú zbierku nášho mesta a okolia, všetci priekupníci vedeli že ten zberateľ od nich kúpi všetko čo nemal v zbierke, ceny išli hore. Teraz už má viac menej všetko a pohľadnice, ktoré sa predávali po 30 euro sa nepredaju po 10.
A ten zberateľ už zbierku nepredá asi ani za polovicu keby chcel.
Registrovaný uživatel
dula77 No je to tak i tady.Přesto některé kousky jsou pořád drahé a hledané.Hodně záleží kolik sběratelů ten určitý pohled chce.Ale všeobecně počet sběratelů starých pohlednic klesá,a tedy i ty ceny jsou pro ty zbylé příznivější.
Registrovaný uživatel
Setkal se někdo s takovou pohlednicí ?? Pod krycím papírem vlasy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
paully napsal
nuckythompson-díky za ten pohled s esperantem.
Poslal jsem dotaz na místní kroužek esperanta,ale bohužel žádná reakce.
Ten pohled Pravčické brány-Vorläufer,jak říkají Němci, a jak já neumím správně pojmenovat česky,udělal něco přes 100 euro.Což se mně nezdá zase tolik.Ale ceny pohlednic jdou dolů,takže i na takovém raritním pohledu je to znát.
To řešení aršíků Praga je opravdu typické pro zanícené sběratele.Zajímavý dokument!
Kámoška překládá esperanto....dám kontakt
Registrovaný uživatel
bur60 napsal
Setkal se někdo s takovou pohlednicí ?? Pod krycím papírem vlasy.

Nesetkal, ale o podobnych specialitkach som cital. A mozno je to len nejake domace vylepsenie...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Vhodnú tému som nenašiel a zakladať novú som nechcel ... ;)
http://www.ta3.com/clanok/1054125/historici-spod-lubovnianskeho-hradu-maju-novy-predmet-vyskumu.html
Registrovaný uživatel
Reportaz o nicom. To by mohli zvonit u kazdeho zberatela , ked budu potrebovat zaplatat dieru v programe :-D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Přesně proto co jste napsal Jano7B9...chci zjistit jestli je to samovýroba,,,,,mám 2 kusy....prošlou poštou a neprošlou...každá jiná...
Registrovaný uživatel
Podobne
http://www.ak-ansichtskarten.de/ak/90-Ansichtskarten-Motive-Thematik/24077-Echthaar-AK
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Díky...zítra prohlédnu...moje jsou z roku 1900
Registrovaný uživatel
Většina těchto pohlednic vznikla ve zlatém věku pro pohlednice,tedy na přelomu 19.-20.století.Myslím,že nebyly zrovna masově vyráběny(i když nevím),bude se spíše jednat o malé serie z malých? dílniček.Možná i jako domácí výroba.
Používaly se nejen vlasy,ale i látky,sušené květy,dodatečně nalepené fotografie a jistě mnoho dalšího materiálu.
Pohlednice jsem viděl kožené,dýhové,korkové,látkové+papír,průsvitné,na kovové folii a mnoho jiného materiálu bylo použito při výrobě pohlednic.I tenkrát patřily tyto pohlednice jistě mezi dražší.Byly zkrátka pracnější.Dnes nevím kolik je sběratelů těchto speciálek,ale jistě se najdou.A i dnes by nová klasická litografie provedená jako tenkrát ,stála jistě o hodně víc než klasický nový pohled.
Registrovaný uživatel
Krásný zlatý věk....ještě mám pár pohlednic.... některé jsou doma upravené posypem ...
« Poslední úpravu provedl(a) bur60 v 12. 1. 2015, 19:11. »
Registrovaný uživatel
Tak to vypadá, že toho mám u sebe víc. :-D Soukromé foto z Haarlemu (Nizozemí) a ještě jednu Francii, možná toho bude ještě více, ale tak na ukázku stačí. ;) NA té z Francie byla známka vepředu, je odlepená. Na fotu byla známka normálně...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1