Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jistě každý sběratel pohlednic má doma nějaký zajímavý kousek,který ho něčím zaujal.A protože jak znám sběratele ,každý se též rád podívá,tak jsem namátkou vybral,docela zajímavé kousky,které skrývají i ledajakou hádanku. Těším se na kousky od vás a hlavně sem prosím nedávejte pohledy s dotazem na cenu.
1.Pohlednice křižníku císařovna Augusta.Tak tento pohled byl můj první kup na eBay.Pohled se mně líbil,ale v podstatě jsem ho mít nemusel.To bych si ovšem nesměl hrát a přihazovat ..paďany"jeden za druhým.Pravidla jsem moc neznal a tak jsem se dost podivil,když mně přišlo oznámení,že jsem vyhrál a mám zaplatit docela slušnou částku.No,zaplatil jsem,ale tu cenu prý hlavně udělala ta známka vzadu.U tohoto pohledu by mě zajímalo kdo byl ten pán,nebo spíše ??paní s malebným jménem Hedwig Kalischek-ten titul bohužel nepřečtu.
2.Pohled z pozůstalosti po spisovatelce Aleně Vrbové.Tady mě udivuje rychlost vydání pohledu.Malíř Josef Kylies byl 4.5.1945 propuštěn z Terezína.Pohlednici píše Věra Kyliesová a datuje 1.5.1945.Nejspíše se upsala,protože na razítku je 1.6.1945.Ale i tak rychlost vydání pohlednice je úžasná!Nejspíš si ji vydal sám malíř,byl totiž členem Hospodářského družstva,které pohlednici vydalo.Josef Kylies zemřel krátce po válce 16.6.1946.
3.Tento pohled je skutečně ručně malovaný,též určený spisovatelce Aleně Vrbové.Kdo kreslil nevím,není podpis a obrázek je to zajímavý,i když z lásky-no nevím.
3.pohled mně připomíná časy,když jsem jezdil na burzu pohlednic do Prahy,a protože nás tam z Plzně jezdilo poměrně dost,tak člověk musel být hodně rychlý,pokud chtěl něco sehnat.Prostě hamty,hamty.Jásal jsem nad krásnou plzeňskou hospodou a až doma jsem zjistil,že pohled je sice nádherný,ale ta hospoda je od Plzně přece jen o trochu dál..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jojo, není nad "Alence z lásky"... :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Firma Lederer a Popper,která vyráběla nejen pohlednice tlačené,koláže,ale i obyčejné,mě zaujala tím,že na svých výrobcích používala stejné obrázky.Dnes sem dávám pohledy Plzně.Původní a koláž.Mimochodem plzeňské koláže od této firmy jsou velmi hledané a moc jich nevlastním!Na té koláži je zajímavá lodička a její posádka.Vím že existuje pohled Jindřichova Hradce,kde se lodička pohupuje na Vajgaru a pak Blatné,kterou možná ještě najdu.Tam se zase posádka nachází na strouze,která je okolo zámku.Jistě si pamatujete na Pyšnou princeznu!
No,a mě by zajímalo,jestli ještě někdo zná jiný pohled s touto lodí?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No určitě alespoň tři pohlednice města Poličky mají stejný obrázek lodičky jako máte vy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Velmi zaujimave :)
Mas aj ty variantu bez lodicky?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ještě druhá pohlednice co mám třetí jsem jen viděl u jiného sběratele.Varianta bez lodičky u stejného záběru zřejmě neexistuje není ani v knize Pozdrav z Poličky o pohledech tohoto města.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
aj tu je voda len" lodicka"je trocha vacsia

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 - len ma drazdis :twisted:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
motouy-krásné pohlednice!Jistě patří také mezi ty hledanější,že ?Jsem zvědavý,kdo ještě něco přidá!
Registrovaný uživatel
No nejsou úplně běžné.Přidávám ještě jednu podobnou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím.

Kus historie - Remeš za 1. světové války - po dělostřeleckém bombardování Němci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Když katastrofické záběry,tak také něco přidám.První dva pohledy ukazují naftová pole v Tustanowicích,poblíže Lvova,dnes Ukrajina.První je jak to tam vypadalo a druhý dvojdílný toho sice moc nezobrazuje,ale myslím si,že moc na ukazování tam toho již nezbylo.
Třetí pohled je ze Slovenska a sice obec Važec,v okresu Liptovský Mikuláš.Pohlednice je prošlá z Plzně,proto jsem ji kdysi koupil a pak teprve pátral.Pomohli mně až aukráci ve forum,které už dnes bohužel neexistuje.Věřím však,že tady by se též někdo našel kdo by věděl.Zajímavé čtení o obci Važec je zde- http://www.obecvazec.sk/vyhorenie-vazca.phtml?id3=55344
A poslední dva pohledy již dávám pro odlehčení(nemáte jiné?).Byly vydány nákladem brněnského dělnického časopisu Rovnost.Jsou to sice ,,šmudlánci",ale zaujaly mě a doufám,že i vám se budou líbit!Jak se vše opakuje!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) jano7B9 v 6. 6. 2014, 18:15. »
Registrovaný uživatel
JJ, časy se mění, ale spíše ten čas běží v kruhu :). Ještě, že máme ten humor.

Petr.
Registrovaný uživatel
pohľad nedávnej minulosti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pethem: Ano, antisemite a monarchiste se roji jako houby po desti a zvlaste ti druzi jsou dnes velmi modni.. neznalost historie az na svetle vyjimky je podminkou...
Registrovaný uživatel
Pohřeb Antonína Dvořáka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je vidět jaká to byla osobnost. A hlavně národní cítění.....
Petr.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
pethem: Ano, antisemite a monarchiste se roji jako houby po desti a zvlaste ti druzi jsou dnes velmi modni.. neznalost historie az na svetle vyjimky je podminkou...


Ano, asi tak nějak se to řítí zpět.....
Registrovaný uživatel
stefanik, sice nie pohladnica ale zaujimava

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro mě vždy bude zajímavá tato pohlednice. Vytesaný had do skály. Nyní už tam ten plot není, těsně kolem hada vede turistická trasa a had je tak seškrábaný, že procházející nepozná, že se jedná o hada, pokud předem neví, že tam je. Vandalové vše zničili...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak to je opravdu zajímavá. Je škoda, že některé památky takto dopadají. Je to zřejmě nedostatkem úcty k dobám minulým....
Registrovaný uživatel
pethem napsal
Tak to je opravdu zajímavá. Je škoda, že některé památky takto dopadají. Je to zřejmě nedostatkem úcty k dobám minulým....


Musím s tebou souhlasit. Dříve tam také vedla stezka a domnívám se, že lidi chodili do lesa více (sběr bylin, dřeva), anebo navštěvovali sousední vesnice, chodili do zaměstnání. A nikoho nikdy nenapadlo, vzít nůž a rýt do pískovcové skály své iniciály jména, psát tam "Ahoj, píčo" apod. Dneska tam vede turistická značka a je to hrůza. Dokonce místní skauti si tam hráli a pěkně to tam zničili a to si říkají skauti. Foglar se asi obrací v hrobě. Jinak pohlednici jsem koupil na eBay za 1500 Kč a jsem na ní náležitě hrdý. Jen jednou se za 10 let, co pohlednice tohoto typu sbírám, objevila na Aukru a prodala se za 1199 Kč.
Registrovaný uživatel
R-i-k-i-t-a-n napsal
pethem napsal
Tak to je opravdu zajímavá. Je škoda, že některé památky takto dopadají. Je to zřejmě nedostatkem úcty k dobám minulým....


Musím s tebou souhlasit. Dříve tam také vedla stezka a domnívám se, že lidi chodili do lesa více (sběr bylin, dřeva), anebo navštěvovali sousední vesnice, chodili do zaměstnání. A nikoho nikdy nenapadlo, vzít nůž a rýt do pískovcové skály své iniciály jména, psát tam "Ahoj, píčo" a pod
inak uz rimania boli grafitaci :mrgreen: len dnes vie viac ludi citat a pisat tak sa nam zda , ze je toho vela :P
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Toho Štéfánika jsem nedávno kdesi zahlédl v prodeji.
Had na skále je fakt pěkný.A tady bych si dovolil trochu odbočit.A to k té ceně pohlednice.Vždy mě pobaví,když někdo přinese pohledy a chce přesně určit cenu!Proboha z čeho se ta cena určuje a jak?Já bych třeba za toho hada ty peníze nedal a kdybych pohled měl a prodal ho za 300 kč jsem více než spokojen-kupující ale jistě více..A to jen z toho důvodu,že neznám ,,lepší"kousky z tamní oblasti.Ale jsou pohledy Plzně,kde se bez váhání platí stejné ceny ,nebo i vyšší.A ty zase znám já(a spousta jiných).Už kolikrát mě při prodeji nějaký pohled svou cenou velice překvapil a naopak!Některé atraktivní pohledy vypadají draze,ale jsou neprodejné.Pokud se jich zachovalo hodně,cena není vysoká.
U některých pohlednic jsem ale váhal zaplatit vysokou cenu a pohled jsem třeba už nikdy neviděl.Což však platí i naopak.Drahý pohled se leckdy dá koupit za velmi dobrou cenu.Jo,je to kolikrát těžké rozhodování!
Registrovaný uživatel
Jo paully, to máš pravdu. U pohlednice je spektrum ohodnocení opravdu široké. Nejen poptávka, ale i region, citové vazby na určitou oblast, množství vydaných pohlednic a hlavně dokumentaristika - hrají své :). Já osobně si u pohlednic místopisu cením právě zachycený moment minulého času :)

Petr.
« Poslední úpravu provedl(a) pethem v 25. 6. 2014, 16:29. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1