Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
stani pošli mi to na mail a ja to tam vložím.

Pred nejakým časom som sem vložil jednu pohľadnicu (# 319), ktorú som "určil", ako pohľadnicu odoslanú politickým väzňom z trestaneského tábora v Handlovej.
Niekto (neviem už kto) s tým mal "problém" a chýbali mu dôkazy, že to tak je. Tuším písal, že ju mohol poslať aj autobusar z Prievidze ...
A čil ľaľa aká pohľadnica ... Tentoraz cenzura nie odchádzajúcej pošty, ale prichádzajúcej ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Cez poslať správu?
Ako tam dám obrázok?
stanstan616§gmail.com
-s-
Registrovaný uživatel
brett uz si trapny ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
stani napsal
Cez poslať správu?
Ako tam dám obrázok?
stanstan616§gmail.com
-s-

Máš to tam ;)
jano7B9 napsal
brett uz si trapny ;)

Matička skákavá ... :o
Registrovaný uživatel
Už ste v sebe kohúti??? :D

Brett,idem na to.
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Už ste v sebe kohúti??? :D

Brett,idem na to.
-s-

Vidíš ho - namiesto aby, pekne, slušne poďakoval ... :?
Ak by to niekoho zaujímalo, tak súdruh prezident Novotný je zďes
Registrovaný uživatel
zaco podakovat? ziadny dokaz si na tu prvu pohladnicu nepredlozil ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Dík za vloženie.Ja vkladám nádeje do Tom H. :D
Aj ty vieš čo je zúbkovanie..Aj spústa iných.Aj farby poznáme.

paully v príspevku #960 ukázal pohľadnicu s informáciou v mieste známky.Ja som našiel niečo podobné,ale to je skôr reklama.Zvláštnosť to určite nebude,len nechápem,načo to tam vôbec bolo.To je pre sakra dobré oči. :shock:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani mám pro tebe věci co jsem slíbil ,napiš mail...ramires
Registrovaný uživatel
Dobrú noc.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
....a už zase chrápe..... :D :D
Registrovaný uživatel
Nechrápe,chystá sa. :D
Pozri # 1027
-s-
Registrovaný uživatel
super,ozvu se ti...ten paragraf je zavináč? :D
Registrovaný uživatel
Pečenáč.Vieš čo to bolo?
Mailuschopný budem až po 15 hod.
"Zatracená práce". ;)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Ďakujem Tom H,Brett a ostatní,za trpezlivosť,ktorú so mnou máte.Teší ma to.
Na druhej strane sa aspoň nenudíte a nespíte zimným spánkom ako medvede. :mrgreen:
Našiel som ešte pár takých pohľadníc,budem merať.To jediné asi zvládnem.
Mohol by som tie známky(pohľadnice 6ks) naskenovať a dať sem,len neviem,či by to predsa len nemalo byť niekde inde.Aj keď mne nejde primárne o známku,ale o kombináciu pohľadnica/známka.Štyri sú s dátumom pred 7.12.59,jedna je čistá a jedna s razítkom 1960.
Rozdiel medzi rámcovým a riadkovým zúbkovaním som vcelku pochopil,len ho nevidím... :roll: :D

Tá natlačená známka (KG),resp.pohľadnica s ňou by teda mala byť len j
edna,prípadne dve,najviac tri? To sa mi nezdá.Ale pocit by to nebol zlý. ;)
-s-

Rádo se stalo. Když jsem začínal vážněji s filatelií a začal docházet na schůzky klubu filatelistů, měl jsem možnost ptát se starších zkušených sběratelů - někteří z nich i přispívali do časopisu Filatelie. Velká většina z nich mi ochotně poradila, i když jsem v té době ještě ani neměl po maturitě a někteří z nich už byli v důchodu. Ano, věděli, že jsem už měl sbírku na nějakých výstavách a že byla poměrně slušně hodnocená. Ale i velmi známi pražští filatelisté pánové Basika a Novotný mi odpověděli na dotaz. Já samozřejmě nemám takové znalosti, jaké měli oni, ale připadá mi přirozené, že se na slušný dotaz pokusím slušně odpovědět, pokud se domnívám, že to vím.

Ke známkám s A. Novotným: Podívej se na článek http://lamparna.blog.cz/1109/vyplatni-znamky-s-portretem-presidenta-antonina-novotneho. Tam je to vysvětleno podrobněji. Autor tu ale píše, že pražské vydání je zoubkované hřebenově - údaj o rámcovém zoubkování jsem opsal z katalogu. Podle 1. fotografie v článku by snad mohly ty známky být zoubkované hřebenem. (Jedním úderem hřebene se vyrazí zoubky na třech stranách známky - tady horní a obě boční strany. Proto taky je dolní okraj listu perforovaný až do konce - jedenáctým úderem hřebene je třeba doperforovat spodní okraj poslední řady známek.) Na druhém obrázku jsou ty chybné fialové známky - když si porovnáš rohy známek (nejlépe ve středu čtyřbloků), bude Ti jistě ten rozdíl zřejmý. Na 3. obrázku jsou nahoře známky tištěné v Bratislavě, dole v Praze. Všimni si rozdílného tvaru číslice 6 na červených známkách - je patrný i z tohoto obrázku.
K článku snad jen vysvětlení zkratek, které jsou filatelistům obecně známé:
ŘZ = řádkové zoubkování
HZ = hřebenové zoubkování (rámcové zoubkování by bylo RZ)
TF = tisková forma; např. TF 50 + 100 znamená, že na jednom tiskovém listu (tj. při jedné otáčce tiskového válce) jsou dva tzv. přepážkové listy (tj. takové, jaké se expedují na poštovní přepážky) - jeden o 50 a jeden o 100 známkách.

K pohlednicím s natištěnou známkou KG: Bylo to myšleno tak, že stejná fotografie byla použitá ve více (2, 3, ...) sériích, tj. existují pohlednice se stejným záběrem, které se trochu liší zadní stranou. Nevím, jaký byl náklad jednotlivých sérií, ale určitě tisíc(e) kusů. Donutil jsem se najít starý katalog "Celiny Československa 14945 - 1987", vyd. ZSF Bratislava 1987 (Filatelistické state, zv. 20) a vidím, že jsem trochu podcenil ten počet opakování. Tak třeba v popisu XXXIV. série se mj. píše:
8. Hrad Lipnice nad Sázavou (ako XIII/6)
9. Hrad Lipnice nad Sázavou (ako V/6, IX/17, XXX/7)
Opravuji tedy, maximum jsou 4 různé série; a jen v této XXXIV. sérii se opakuje ještě dalších 6 pohlednic (3x Lidice ze série XIV, 3x Ratibořice ze série XX).
(Náklady jednotlivých sérií, natož jednotlivých pohlednic, tu nejsou uvedeny.)

A na závěr snad poznámku k tomu, kde jsem se vyskytoval v neděli: Pokud tím "doma" myslíš v Olomouci, pak máš pravdu - na zahradu do Lipníka jsme jeli už v sobotu. Ale doma jsem rozhodně celý den nebyl, a u počítače už vůbec ne. To, že už jsem v důchodu, ještě neznamená, že mám zákaz vycházení :) A nejen sbíráním pohlednic živ jest člověk...
Registrovaný uživatel
Tom H napsal
A na závěr snad poznámku k tomu, kde jsem se vyskytoval v neděli: Pokud tím "doma" myslíš v Olomouci, pak máš pravdu - na zahradu do Lipníka jsme jeli už v sobotu. Ale doma jsem rozhodně celý den nebyl, a u počítače už vůbec ne. To, že už jsem v důchodu, ještě neznamená, že mám zákaz vycházení :) A nejen sbíráním pohlednic živ jest člověk...

Ďakujem Tom H.
K tomu záveru len toľko,že žiadne zákazy vychádzania nepripustíme.Nikdy! Nás nedostanú! :D (ženy a spol.)
Doma som myslel s ohľadom na čas (bola tma) a teplotu.Nezobral som do úvahy,že napr.v útulnom šenku nemusí mrznúť a môže sa tam aj svietiť.To som len tak trepol,je to u mňa celkom normálny jav.. :D

Natlačený KG:
Mne sa to nezdalo,že by tých pohľadníc malo byť tak málo.Ale musím priznať,že by sa mi to páčilo,keď jednu mám...Bol by to taký Čsr modrý maurícius.Takže tie sady (1-39) boli vydané v náklade ?XX tisíc.Zjednodušene povedané.Aj keď tam boli určité rozdiely-kombinácie.Koniec bálu.Zase nič.. :D

A na úvodný odstavec-zúbkovaný Novotný-sa idem teraz pozrieť.
Ach jaj.Tu v širšom okolí by sa povedalo:"Zlé ma za jazyk potáhlo". :mrgreen:
Teraz musím študovať.
-s-
Registrovaný uživatel
Tak som si to preštudoval,je to zaujímavé.Niečo som pochopil,ale jasno v tom nemám.Ono sa to ani nedá za pár minút,dní,týždňov,mesiacov,možno ani za...dlhší čas.Tiež záleží na tom,kto je ako šikovný.. :D
Podľa farby sa to určiť (jednoznačne) nedá,to sa tam píše,podľa lepu tiež nie(už sú olízané),lampu nemám (nemám ani dve rovnako fialové známky),zúbkovaniu nerozumiem.Pochopil som ale,prečo sa "dierkujú" len tri strany a spodná nakoniec.Úspech. ;)
Tak som len meral.
Štyri majú rozmery cca 18,3x22,9-zhruba,medzi nimi je aj tá "fialová."
Tá s razítkom z roku 1960 má 18,7x23.
No ale tá Terchová 1959 má ak dobre vidím 18,7x22,3,určite menej ako 22,5.
Asi sa na výšku "scvrkla"a na šírku roztiahla. :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
Zháňajú mandelínky- berušky? :mrgreen:
Švagor sa to v lete snaží (neúspešne) ničiť a na MNV
je záujem... :roll:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejak tu je "mŕtvo" :( , tak niečo pridám ...

Sestričky z príspevku #718 - ako ich stani nazval "jednovaječné devätorčatá" z Lombardie majú radosť, že sa ich rodina rozšírila o nevlastnú sestričku z Francúzskych Lurd ...
Odoslaná 16.02.1901 z Bratislavy do Francúzska. LOURDES / HAUTES-PYRENEES (Horné Pyreneje v južnom Francúzsku) ;)


Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bol si na burze?
Načo "dlhá adresa",keď je tam tri a pol slova?(A stačilo to... :roll: )
A text? :D Možno to je dobová eMeMeSka. :mrgreen:
Pekné.
-s-
Registrovaný uživatel
Stani - vďaka za pochvalu.

Nie je z burzy, dorazila priamo z krajiny Galského kohúta ;) Tie Talianske mám zasa priamo z Apeninského poloostrova.
Čo sa týka toho "textu" odosielateľa, tak je to s veľkou pravdepodobnosťou podpis odosielateľa.
Taký istý je aj na predných stranách tých "devätorčát".
Pohľadnica pochádza z takzvanej "zlatej éry pohľadníc". Vtedy bolo zbieranie pohľadníc doslova módnou záležitosťou a zberatelia si medzi sebou pohľadnice odosielali a obohacovali svoje zbierky. Silne pochybujem že odosielateľ tých pohľadníc adresáta poznal osobne, alebo že by to bol dokonca niekto z rodiny ... Adresát na tých deviatich je ten istý a má typické Talianske meno. Adresáta tej Francúzskej neviem s istotou rozlúštiť, ale že by Fourveau? (Francúzske priezvisko) ...
V tej dobe to bola obdoba dnešného Postcrossingu.
Registrovaný uživatel
peknáááá
Registrovaný uživatel
nooo nejak je ozaj ticho......
Registrovaný uživatel
Pred búrkou.....
Alebo pred mrazom.Má byť v noci. :D
-s-
Registrovaný uživatel
K tým desatorčatám.
Tých 9 z rovnakého miesta(adresát),od jedného odosielateľa mi príde
vcelku "normálne".Ale že za zišli po rokoch súrodenci od jedného odosielateľa(rodiča),žijúci každý v inom kúte sveta,to sa mi zdá zaujímavé.
Ani to nie je síce žiadny zázrak,Brychtová to v Pošte pre teba robila (robí?) ako na páse... :D Ak ich bolo aspoň toľko ako detí MT,tak máš ešte čo robiť. ;)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1