Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
mne to nepride zvlastne. xyz pohladnic z roznych kutov som videl s rovnakym odosielatelom /prijimatelom. a to len preto ze si to posielali dvaja obchodnici, alebo rodiny co nemali co na praci a cestovali po europe
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Mňa nezaujíma tá zostava ako taká.Vlastne áno,mohla by u mňa bývať. :)
Brett píše,že to takto "motocrossingovo" fungovalo.
Zaujímavé sa mi zdá to,že pohľadnice z ITA a pohľadnica z FRA, od jedného odosielateľa skončili po 115 rokoch u Bretta v Hornej Dolnej.
Bolo určite dosť možností aby sa tak nestalo.
-s-
Registrovaný uživatel
Musím napísať, že nejak cielene som to nevyhľadával. Pred cca 2 rokmi som kúpil tých 9 "Talianskych" a prednedávnom som náhodou narazil na tú "Francúzsku". Povedal som si, že by bolo zaujímavé ju k tým pôvodným "Talianskym" zaradiť do zbierky, ako zaujímavosť. To je všetko. To, že to bolo posielané medzi zberateľmi pohľadníc pre obohatenie zbierky, je pravdepodobné.

Inak som pyšný na to, že sťahujem kultúrne dedičstvo Slovákov roztrúsené kade - tade po svete naspäť na Slovensko :D Keď raz tie pohľadnice budú mať nového majiteľa, tak si myslím, že už zostanú len u nás na Slovensku ;)
Registrovaný uživatel
Brett napsal
.......Povedal som si, že by bolo zaujímavé ju k tým pôvodným "Talianskym" zaradiť do zbierky, ako zaujímavosť....

Veď o tom hovorím. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Chlapi, spousta členů fóra čeká napjatě na SOUTĚŽ IV !!! Tak se, sakra někdo odkopejte a spuste jí :P Nebo je to takový problém??? :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Niečo som si zohnal trožka prišiel ježiško len škoda že tá Nitra nemá známku ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Blavu mám aj ja.A4-bez známky. :D
Tá loď je čistokrvná pohľadnica? Napísané to tam je...
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tá lod je pekný záber...... škoda že je neprošlá poštou.....
Registrovaný uživatel
Tom H / SOUTĚŽ III. / #92 napsal
Jen jednu poznámku pro kolegu tomose - doufám, že na mě nezanevře: Pokus se buď si pořídit nějaký skener - není to tak drahé, zvláště, pokud je spojený třeba s tiskárnou - nebo aspoň fotografuj pohlednice shora a ne zešikma, a následně ořízni obrázek podél okrajů pohlednice. (Pokud nemáš k dispozici jiný prostředek, lze to udělat i ve standardním programu Windows mspaint.exe - v české verzi "Malování"; určitě přijdeš na fintu, jak to v něm provést. Pokud ne, ozvi se.)


tomos / SOUTĚŽ III. / #98 napsal
Tom v pohode už som chcel aj nejaký skener len nejak nemám čas, tak potom na rýchlo fotím ale polepšim sa


Tak pozerám, že si si našiel čas ;)
Registrovaný uživatel
Aj ja som si všimol. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
ano ano našiel.....
Registrovaný uživatel
Dovoluji si popřát všem přátelúm těch baječných tvrdých kartonků s obrázky a i ostatním,kteří sem zabrousí hezké ,pohodové svátky,hodně zdraví a pohody v novém roce,jakož i hodně nových přírůstků do sbírek.
A pokud by někdo náhodou ke konci roku zbloudil,tak i v pohledech může najít pomoc!Obzvláště ,když je na nich mapa.
1.-reklamní pohled Svazu cementářů-tyto pohledy se nechaly spojit a vznikla velká mapa.
2. rovněž pohled ze kterého se nechá udělat velká mapa.Každý má číslo uprostřed a na krajích pak číslo map ,které navazují.Vydávalo nakladatelství Wona v Německu.mapa vyobrazuje okolí Mostu v Čechách.
3.Návrh a zpracování Karel Slavíček.Ty Domažlice jsou cca z poloviny 70.let.Známka na pohledu je z roku 1965 a je moc krásný,protože jsem ho psal osobně!
4.A tady je trochu záhada-tedy pro mě.Pohled je neprošlý,pouze vzadu má tři písmena SGK.Je to určitě novější záležitost,ale nevím kdo ho vytvořil.A protože ukazuje Česko-Slovenské pomezí,mohl být vyroben na obou stranách.
Ostatních pohlednic s mapou mám více,ale SGK jen jeden.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To isté prajem všetkým čo sme chodia a sú tu pekne vianočné sviatky a bohatého jeziska 😀
Registrovaný uživatel
Tiež prajem všetkým všetko dobré. ;)
Pekné mapky.To som ešte nevidel.Ale tým,že som to nevidel ja,vzácnosť nemerajte... :D Toho jééééé. :D
-s-
Registrovaný uživatel
Mám celkom rád aj nie zrovna typické formáty (rozmery) pohľadníc.
Pridávam jednu aktuálnu z PRESSFOTO (14,7 x 7,0 cm)
Všetkým prejem krásne a pokojné vienočné sviatky prežité v spoločnosti svojich najbližších.


Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám tiež pár "iných" formátov a dokonca aj akési mrňavé,že ani neviem,či to tak má byť,alebo to niekto obstrihal.. ;)
A "trojpohľadnicu" Tatry,skoro leporelo.Na jednej je miesto pre známku,neviem ako sa to posielalo,keď sa to zavrelo.. :roll:
Možno to bola veľká jednopohľadnica,len ju niekto poskladal.
-s-
Registrovaný uživatel
A je tu zas.. :D
V príspevku #878 som sa "venoval" :D problematike starého dátumu na razítku.Pohľadnica z roku 53 s razítkom (pečiatkou ;) ) z roku 52.Skončilo to tým,že ešte jednu mám,tam je to v poriadku,je z druhého dňa,ale z inej tatranskej pošty.Našiel som ešte jednu a zas to vyzerá na chybu.Opäť z Lomnice.A už by som si asi vedel vysvetliť,ako to bolo.Neviem ako vtedy vyzeralo strojové razítko,ale myslím si,že na jednom z razítok stroja/čeka nemali dobrý rok,na ostatných (na druhom? :roll: ) na tom strojčeku bol rok v poriadku.Neviem koľko ich tam bolo...
2-3? a "valčekovalo" sa to?
Viete,čo myslím? Asi áno.Dnes mi to akosi nevyjadruje.. :roll:
T.Vermes.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto je pro mne zajímavá pohlednice s krásným obrázkem. Nevím, jestli je to běžná věc nebo jestli si to člověk sám vyrobil. Líc je lesklý, asi fotopapír a na rubu ty linky nejsou tužkou, ale natisklé. Je to asi normální věc, ale ještě jsem to neviděl.Stejně je to fuk, tento pohled mám kvůli příležitostnému razítku z Kamenického Šenova ze 7. congresu vegetaríánů z roku 1929.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aby som tomu rozumel.Krásny obrázok je ten txt s kopou čísel napísaný na fotopapieri?
Zaujímavé. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
No jo, prostě prázdný papír.
Asi nějaká objednávka či co.
Registrovaný uživatel
Asi nejaký "šprýmař". :D
Pekné razítka,pekné známky,adresa,šialený text...Nerozumiem.Asi ozaj srandista. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Tzv.využitie voľného miesta. :)
Aj tento pisateľ asi žiadnu srandu nepokazil.
Vejr Pazdrkův chytrej... :D
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Holek je tady dosti,ale jen samé madarky a němky. Sakra,že má starosti, školák jeden.
Registrovaný uživatel
Ešte sem dám jednu,pre mňa,zaujímavejšiu pohľadnicu.Mám ju za takú,lebo je "nedunajová,nehradová,nedivadlová,neslavínová a ešte neviem aká."Asi aj rodení Blaváci by mali problém zistiť odkiaľ to je,keby to tam nebolo napísané.
Alebo nie? :roll: Už som dosť zaučený,aby som pochopil,že zaujímavejšie sú menej "otrepané" zábery. ;) Takže,koľko? V € alebo Kč,na tom nezáleží. :mrgreen:
Tiež neviem keď tak na ňu pozerám,či vlastne prešla..Známka tam asi nebola,len pečiatka ( ;) viac mi reže razítko,nemôžem si pomôcť),žiadnu feldpost nevidím.
Písaná vo Viedni? To je asi ale jedno..Na Moravu...To tiež. :D
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Arsen napsal
Holek je tady dosti,ale jen samé madarky a němky. Sakra,že má starosti, školák jeden.

Báb je dosť,bude podnikať,pôjde do Anglicka,ale sedí len doma,nikam nechodí a je veselo..Srandu nepokazí,vejr jeden paličatej. :D
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1