Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ano,Plzeň je mé rodné město.Ale jinak nejsem nijak vyhraněný,klidně si vezmu pohled ,který mě nějak zaujme,nebo se mně jen prostě líbí!
Registrovaný uživatel
Niečo od susedov, len sa mi nechcelo skenevat tak aspoň takto....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hádanka.Krásně popsaný pohled a já ho nedokáži určit!To už se mně hodně dlouho nestalo.
Friedland a.d.Mebra-Frýdlant nad Ostravicí?To se mně moc nezdá.Pohled vyroben v Lodži.Kdo zná?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
paully napsal
Hádanka.Krásně popsaný pohled a já ho nedokáži určit!To už se mně hodně dlouho nestalo.
Friedland a.d.Mebra-Frýdlant nad Ostravicí?To se mně moc nezdá.Pohled vyroben v Lodži.Kdo zná?

Protože to je Břidličná (Frýdlant nad Moravicí).
Registrovaný uživatel
Ano,už jsem to také vyluštil.V tom případě je ale popis na pohledu chybný? Mělo by být tedy správně Friedland a.d. Mohrau,dnes Břidličná.
Moderátor
Tak asi mělo. Pokud to třeba není v nějakém jidiš. ;)
Moderátor
Jeden marně přemýšlí, kde udělali soudruzi z NDR chybu ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi ji někdo zapálil:o)

ani nevím proč mi to taky připomnělo:
SPI SLADKO PO OBÚCH STRANÁCH! NA ZHLEDANÚ DYŽ UŽ TO MOSÍ BYT!
Registrovaný uživatel
Věděl by někdo, kde tato výletní restaurace byla, nebo je? Je na ní nápsáno v Popelkách, ale nějak se mi nedaří dohledat

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu restauraci máš tady, je tam o ní vše. Lomnice nad Popelkou / Stará Lomnice.

http://m.lomnicenadpopelkou.cz/vyletni-restaurace-jaroslava-brousila/d-14982
_______________
Sbírám zejména pohledy Újezd nad Lesy, Zikmund Reach / Karel Bellmann a obec Výčapy, z těchto jmenovaných se zajímám i o fotografie a jiný materiál.
Za svůj život jsem sbíral kde co, někdy déle větší sbírka jindy okrajově. Zajímají mě i starožitnosti. Vláďa - LadysB@seznam.cz

http://ujezdnadlesy.webnode.cz/
http://vycapy-trebic.webnode.cz/
http://zikmund-reach.webnode.cz/
Registrovaný uživatel
Vřele děkuji

Tu restauraci máš tady, je tam o ní vše. Lomnice nad Popelkou / Stará Lomnice.

http://m.lomnicenadpopelkou.cz/vyletni-restaurace-jaroslava-brousila/d-14982
Registrovaný uživatel
Tak se mně podařilo získat pohled kdysi českého pivovovaru,který je sice běžný,ale s reklamou jsem ho ještě neviděl.A ještě bych nazval takovým polovičním ,,zavlečencem".Což je v mé terminologii logii pohled vydaný pro určité území,ale svou povinnost splnil jinde !
Dva běžné pohledy ten zajímavý.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) paully v 15. 9. 2020, 13:25. »
Registrovaný uživatel
Po dlouhé době jsem získal opravdu pěkný pohled do sbírky.A k tomu neméně zajímavou obálku.Poštovné bylo 5 Euro,tak to řádně polepil !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobry den sháním pohlednice obce Leština Leschtine sudetenland.Díky i za foto děkuji...
Registrovaný uživatel
Ono těch Leštin je povícero,ovšem neznám žádnou Leschtine sudetenland.Jinak v této rubrice se spíše chlubíme tím,co již máme.Na hledání sbírkových předmětů je jiná rubrika.Tam by vám možná někdo pomohl.
Registrovaný uživatel
Trochu z historie orig, foto-pohlednice vyprava cechoslovaku v Riminy roku 1926

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A co je to za lidi a jaká událost? To víte? Turisté to nejspíš nebudou. Lidé ze zdravotnictví-ty bílé pláště ?
Registrovaný uživatel
Zdravim Paully no druha str je bohuzel prazdna abych byl 100% ,ale osobne to Tipuji na zajezd zdravotni skoly na Riminy , podle napisu na budovach v pozadi Cecoslovacca- Medico ale nevim uplne jiste?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jinak par lidi dospelich tam v pozadi bile plaste maji !.pokud dobre vidim👍😂
Registrovaný uživatel
Zde jeste jedna krasna pohlednice 1913 Klattau/ Klatovy ,, nadherny text kolik Sevcü na tom svete ..............😀👢

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak toto bych tipnul jako cechovní pohled ,k nějaké významné události.Skoro se nabízí svatba.Ale ty banknotky jsou dobrý i dnes a to kdykoliv.
Registrovaný uživatel
Org, foto- pohlednice obsazeni Trince (Trzyniec) polskymi vojaky 4.10.1938 dokonce dopisnice vylepena a orazitkovana polskym razitkem/ asi z ochoty/ ceskoslovenkymi a polskymi znamkami spolecne ✌😀 zajimave jen skoda ze neprosle postou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podařilo se mně sehnat pohlednici,která mě na první pohled zaujala.Nejen zajímavým námětem,ale svojí frankaturou.Rakouská a německá známka společně + ty Krakonošovo známky(nějaké kupony ?).Domnívám se,že pohlednice byla při příležitosti 25.výročí založení Krkonošského spolku odeslána přímo ze Sněžky-razítko tam je. Možná mě to nějaký filatelista osvětlí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
paully napsal
Podařilo se mně sehnat pohlednici,která mě na první pohled zaujala.Nejen zajímavým námětem,ale svojí frankaturou.Rakouská a německá známka společně + ty Krakonošovo známky(nějaké kupony ?).Domnívám se,že pohlednice byla při příležitosti 25.výročí založení Krkonošského spolku odeslána přímo ze Sněžky-razítko tam je. Možná mě to nějaký filatelista osvětlí.

Čtyři "známky" Rübezahls Reich jsou skutečně jen nálepky vydané Krkonošským spolkem a z hlediska poštovní přepravy nemají žádnou funkci. Stejně tak razírko, kterým jsou orazítkované první tři z těchto "známek". Zcela vpravo je pak jednohaléřová rakouská známka s razítkem rakouské poštovny (Schneekoppe Böhmen). Jedná se o tzv. razítko z ochoty - rakouská pošta následně pohlednici nepřepravovala. (Pokud ano, poštovné by činilo 5 h.) Teprve dole vylepená pětifeniková známka s razítkem německé poštovny (Schneekoppe Preuss) znamená převzetí do poštovní přepravy. Pohlednice došla za 2 dny do Meseritz (dnes Międzyrzecz v Lubušském vojvodství v Polsku). Tam ovšem odesilatel nebyl zastižen a pohlednice putovala dál - nejprve do Mariánských Lázní, kam dorazila následující den (viz razítko Marienbad), a pak konečně zpět do Německa do Schandau (dnes Bad Schandau - hraniční přechod u českých hranic proti Hřensku) - viz poznámka Schandau p(oste) r(estante). Tam došla podle příchozího razítka za další 2 dny.
Registrovaný uživatel
Když jsem v předchozím příspěvku napsal "odesilatel", myslel jsem samozřejmě adresáta - snad to je z kontextu zřejmé, jen pro pořádek opravuji a omlouvám se za chybu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1