Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Deutscher - kreuzer und panzer - kriegsschiffe Kaiser-klasse 😀 krasa co 🧜‍♂️👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
DEUTSCHER -PANZERKREUZER der Kaiserliche Marine 🇩🇪🚢
1/ S.M.S .Victoria Luise .(1898-1918) Grosse kreuzer klasse Victoria ( besatzung 477-527 Mann)👨‍✈️
2/ S.M.S .GNEISENAU ( 1 S.V. 1906) Grosse Kreuzer klasse- scharnhorst ( 764-890 Mann)
3/ S.M.S. Kaiser Wilhelm der Grosse (1901 ) typ Linienschiff ( 39 offizier+612 Mann)
4/ S.M.S. ROON , Grosse Kreuzer (1906) klasse Roon - besatzung 633 Mann
5/ S.M.S HERTHA ,Panzerkreuzer ( 1898-1919) klasse Victotia besatzung (477-689 Mann)
6 / S.M.S HANSA ,Grosse kreuzer (1899-1919) 477-684 Mann

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tom H-díky,to je perfektní !Je vidět,že ty razítka máte nastudované.
Docela by mě zajímalo,jak dlouho by trvalo dnes,kdyby pohlednice absolvovala stejnou trasu. Kdo by asi vyhrál.Tehdejší a nebo dnešní pošťáci?
Registrovaný uživatel
Donnovan-krásné lodičky,to máte pravdu!Viděl jsem jednou sbírku lodí a sběratel preferoval pohledy,které měly lodní razítka.Byla to úžasná sbírka.Ostatně každá námětová sbírka zaujme.Ať už to jsou letadla,vrtulníky,cyklistické,bunkry a jaké vás ještě jen napadnou.Každá taková sbírka udělá radost a o tom má sbírání být !
Registrovaný uživatel
Donnovan,pekne .Jeden moj znamy ma na temu lodsva za RU krasny exponat.Najlepšie su prave tie s lodnymi pečiatkami.
http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=305&lng=CZ
_______________
Registrovaný uživatel
paully napsal
Tom H-díky,to je perfektní !Je vidět,že ty razítka máte nastudované.
Docela by mě zajímalo,jak dlouho by trvalo dnes,kdyby pohlednice absolvovala stejnou trasu. Kdo by asi vyhrál.Tehdejší a nebo dnešní pošťáci?

Nejsem si jistý, jestli to mám nastudované až tak dobře: Psal jsem o poštovně na Sněžce, protože jsem vždycky v souvislosti se Sněžkou slýchal jen o poštovně. Ovšem podle razítka by nemělo jít o poštovnu, ale o "plnokrevnou" poštu - poštovna by měla jen jedno- nebo dvouřádkové razítko, většinou gumové, a nerazítkovala by přímo známky. Takže nevím...
Zato u odpovědi na závěrečnou otázku jsem si docela jistý: Loni mi kamarád poslal 21. prosince z pošty Olomouc 8 přání k Vánocům. Použil známku "A", na obálce bylo i červené razítko "D+1". Pošta Olomouc 9 (vzdálená od "osmičky" asi 1 km) mi zásilku doručila letos na Tři krále. Na omluvu pošty nutno uvést, že kamarád špatně napsal číslo domu, takže mě doručovatelka napřed hledala asi o 60 m jinde.
Registrovaný uživatel
Zdravim zde posilam zajimavou orig.foto- pohlednici a mozna se dozvime neco zajimaveho vice 😁 Feldpost - foto ,Ein Feselballon, nevim bohuzel o jakou udalost se zde jedna? Ale asi poslano od ucastnika letu ?( cas+ datum+ autogram) a Adresat ?? No treba nekdo vi vice 😃

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je taky moc pěkný a zajímavý pohled !Jedná se o upoutaný balon,který byl ukotven lanem na jednom místě. Nebyl určen přímo na létání,spíše sloužil jako pozorovací .
Registrovaný uživatel
Zdravim Paully ,diky za reakci a info , jo ten adresat je pan Eduard Cetnicky strazny.....kdyz to tak popisujete tak asi odesilatel byl nekdo kdo tu udalost pozoroval z povzdali asi? 😁
Registrovaný uživatel
Ano je to vypuštanie pozorovacieho balona.Asistuje 30-40 vojakov ktory pridržaju lana.Balon služil na pozorovanie nepriatelskych zoskupeni a hlavne na navigovanie delostrelecstva,S kvalitnym dalekohladom bola s neho viditelnost aj 20 km.Bol však velmi lahkym terčom pre letecstvo,preto ho pri leteckom utoku bolo treba velmi rychlo stiahnut dolu .Pre tuto potrebu služil velky navijak s lanom na ktorom bol balon ukotveny.
_______________
Registrovaný uživatel
Jeden pridam tiež

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Ano ted vsak je to v podstate jasne v nazvu Fesslballon - Fesseln ~Cesky=Spoutat 👍😁
Registrovaný uživatel
M1234 👍ale ten vas Fesselballon nad Mnichovem je hezciii 😛
Registrovaný uživatel
Tak balóny ? Dám tiež jeden.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky pěkný! I s písničkou baterie,která hájila vzdušný prostor.Dobré je též,že je prošlý polní poštou.Stává se tak dokumentem své doby.
Registrovaný uživatel
Pekneee😃 a co tohle ,sice to neni pohlednice ale uznejte ,asi Reklamni karticka ( limitovana 1-30.ks) c.17. ctete jsem oznacil ✌opravdova Ceska kvalita 👌a k tomu jeste na druhe str. Reklama na Ameriku 😄

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No foto c,1 nic- moc sorry
SCHICHTOVO -PATENTNI -MYDLO ..Nejvetsi Tovarna sveho druhu na pevnine Evropske😁
Registrovaný uživatel
Ještě bych se vrátil k lodím,které tu byly před balony..
Bitevní křižník Scharnhoerst na pěkně prošlém pohledu a s neméně zajímavou poznámkou-26.12.potopen u Severního mysu. Ten kdo ho potopil ,byla bitevní loď Duke of York.Myslím,že to je rovněž velmi zajímavý kousek s razítkem válečného námořnictva,ostrahy pobřeží Gdaňsk !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Wow😁 hezke zitra se vam podivam co se tam pise ? Treba to rozlustim 👍
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Wow😁 hezke zitra se vam podivam co se tam pise ? Treba to rozlustim 👍

Pokud to pomůže, píše se tam (tedy aspoň podle mě ;) ):
Die besten Grüße aus Neufahrtwasser sendet Euch
Schöllhorn Gg.
Abs. Matr. Gefr. Schöllhorn, Danzig - Neufahrtwasser Quarantung
Registrovaný uživatel
Staré pohlednice lodí
https://www.fler.cz/zbozi/lod-hoche-pohlednice-celistvost-1905-11843362
https://www.fler.cz/zbozi/vojenska-lod-pohlednice-12013642
https://www.fler.cz/zbozi/lod-hms-king-edward-vii-pohlednice-12182997
Registrovaný uživatel
Pozdravujem vás všetkých a čo dobrého ste zohnali?😃😃
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, odkud je tato pohlednice, je z krabice, kde je jen naše země a já nemůžu přijít na to která obec se mohla jmenovat - Triebscheiderhof . Myslíte, že by to mohl být Třebušín?
« Poslední úpravu provedl(a) petan v 6. 4. 2021, 20:33. »
Registrovaný uživatel
tady je foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1